Saturday, Jan 19th

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Wydarzenia Paweł Kukiz w Koszalinie - poniedziałek, 16 marca 2015

Paweł Kukiz w Koszalinie - poniedziałek, 16 marca 2015

Email Drukuj PDF
P.Kukiz

W poniedziałek 16 marca do Koszalina przyjedzie Paweł Kukiz, niezależny kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej. Obywatelską akcję poparcia dla jego kandydatury, aktualnie polegającą na zbieraniu podpisów, prowadzi w Koszalinie znany społecznik i radny Stefan Romecki wraz z przyjaciółmi z Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina.

Poniedziałkowa wizyta rozpocznie się od otwartej konferencji prasowej Pawła Kukiza, która odbędzie się o godz. 15.40 przed gmachem Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2. Następnie już w gmachu, o godz. 16.00, w sali 101 B, gość spotka się ze studentami koszalińskiej uczelni. Kolejne spotkanie, również otwarte, z mieszkańcami Koszalina, odbędzie się o godz. 18.15 w Bibliotece Publicznej przy Placu Polonii 1.

Paweł Kukiz przyjeżdża w przeddzień innej wizyty w Koszalinie - prezydenta Bronisława Komorowskiego, zabiegającego o reelekcję w majowych wyborach prezydenckich. Poparcia urzędującej głowie państwa udzieliły władze miasta, w imieniu mieszkańców, bez konsultacji z nimi. Jak ujawniły media, jeden z wiceprezydentów pojechał do Katowic w celu złożenia deklaracji poparcia Bronisławowi Komorowskiemu - na koszt podatników.

Dla uczestników ruchu JOW z Koszalina, przyjazd Pawła Kukiza to nie tylko wydarzenie wyborcze, ale także wyraz uznania dla ich starań i wysiłków.

- Przed kilku laty zaprosiliśmy do Koszalina prof. Jerzego Przystawę, założyciela ruchu JOW - mówi Tadeusz Rogowski, członek władz krajowych tego ruchu. - Niestety, nie spotkaliśmy się wówczas w Koszalinie ze zrozumieniem dla naszych starań. I chociaż zaproszenie zostało już przyjęte, wizytę trzeba było odwołać. Przyjazd Pawła Kukiza w jakiś sposób rekompensuje nam tamten zawód.

- Prof. Jerzy Przystawa bardzo cenił zaangażowanie Koszalinian na rzecz JOW, dał temu wyraz na ostatnim przed śmiercią spotkaniu z liderami ruchu w Czeszowie koło Trzebnicy, we wrześniu 2012 roku - mówi Rogowski. - Chciałbym mocno podkreślić, że w ruchu występowaliśmy zawsze jako Koszalinianie - pod nazwą naszego miasta byliśmy na manifestacjach, konferencjach i zjazdach, gdzie jeździliśmy zawsze na własny koszt. Zawsze też pragnęliśmy, żeby Koszalin w Kraju był kojarzony z wielką ideą naprawy Polski i przywrócenia państwa Polakom. (ah)

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież