Wednesday, Jan 23rd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Relacje Obudź się Polsko! Koszalinianie w Warszawie (ZDJĘCIA)

Obudź się Polsko! Koszalinianie w Warszawie (ZDJĘCIA)

Email Drukuj PDF
Marsz OsP

- Marsz był ogromnym przeżyciem. My ludzie z tak zwanej prowincji, obdzierani z polskości, czego przykładem jest próba wyrzucenia w krzaki koszalińskiego pomnika "Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy", daliśmy rządzącym i zdegenerowanym elitom prawdziwą szkołę patriotyzmu, demokracji i obywatelskości - mówi Wołyniec.

- Z Koszalina wyjechaliśmy w sobotę po północy, wróciliśmy w niedzielę rano. Nasz autokar zaparkował na ogromnym Placu Defilad, który po pewnym czasie nie był już w stanie pomieścić wszystkich autobusów - mówi Tadeusz Wołyniec. - W Warszawie wyczuwało się nastrój podobny do tego w 1988 roku w Gdańsku, kiedy przyjechał do nas Ojciec Święty Jan Paweł II - podniosła atmosfera, prawdziwy powiew wolności, a jednocześnie nastrój wielkiego święta i świadomość uczestnictwa w historycznym wydarzeniu.

- Nieśliśmy transparenty z hasłami: "Dość bezprawia i patologii w wymiarze sprawiedliwości!", "Art. 212 KK hańbą skorumpowanych elit politycznych i prawniczych!", "Bezprawie w Koszalinie!", "Hucpa prokuratorsko-sędziowska", "Dość chronienia PRL-owskich zbrodniarzy i przestępców!". Spotkaliśmy się z wielką przychylnością mieszkańców Warszawy, dziękujących nam za postawę i walkę w obronie wolnej Polski.

OBUDŹ SIĘ POLSKO! KOSZALINIANIE W WARSZAWIE - cały artykuł

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież