Saturday, Sep 21st

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Flesz - Koszalin Osy z Koszalina na defiladzie w Warszawie

Osy z Koszalina na defiladzie w Warszawie

Email Drukuj PDF

W piątek 15 sierpnia w Warszawie zapowiedziano wielką defiladę wojskową z okazji święta Wojska Polskiego, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Przez stolicę przemaszerują żołnierze, przetoczy się sprzęt kołowy i gąsienicowy, przeleci armada samolotów, a na zakończenie pojawią się również oddziały konne, sprzęt historyczny i rekonstruktorzy.

Uwaga! Pojawi się też akcent koszaliński! Jak podaje Newsweek w defiladzie wezmą udział wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych PRWB Osa z 8. Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina. W Warszawie pojawi się 6 takich pojazdów. O Koszalinie usłyszy więc cała Polska, a nawet Europa, o Moskwie nie wspominając ;) Wielka promocja miasta i jego potencjału wojskowego.

Przeciwlotniczy zestaw rakietowy Osa zainstalowany na potężnym sześciokołowym transporterze, wyposażony jest w kamerę termowizyjną oraz dwa radary - obracający się do obserwacji wokół i drugi do śledzenia celu i lotu pocisku. Wykrywa cel już z odległości 45 km. Wystrzelona z Osy rakieta leci z prędkością 0,5 kilometra na sekundę i w każdych warunkach atmosferycznych dosięga cele lecące na wysokości do 5 km i w odległości do 10,5 km.

Osy podczas defilady w Koszalinie we wrześniu 2010 roku.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież