Monday, Jan 21st

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Flesz - Koszalin Jak połączyć stare z nowym - patent koszaliński

Jak połączyć stare z nowym - patent koszaliński

Email Drukuj PDF

Zaczęło się groźnie. "Pawilon pod Gryfami zburzony!!!" - alarmowali na forum czytelnicy portalu koszalin7.pl Dostało się wtedy wszystkim po kolei. Z czasem okazało się jednak, że sytuacja nie przedstawia się aż tak dramatycznie. Owszem, pawilon zburzono nie uprzedzając o tym mieszkańców (to raczej rola prasy i mediów), ale jednocześnie zadbano o zachowanie jego zabytkowej wartości. W Koszalinie rozwiązano dylemat, który można określić jako "kwadraturę koła". Okazało się, że jeśli się chce, można łączyć potrzebę szybkiej modernizacji, której jesteśmy świadkami, z troską o zachowanie architektonicznej zabudowy i szacunkiem wobec przyzwyczajeń i uczuć Koszalinian.

Powoli dobiega końca budowa obiektu usługowo-mieszkalnego przy Zwycięstwa 109. Na pierwszym planie widać betonową konstrukcje, do której przytwierdzona zostanie zabytkowa fasada stojącego wcześniej w tym miejscu domku, później wyburzonego, nazywanego w Koszalinie "Pawilonem pod Gryfami". Obiekt zaprojektowany przez koszalińską pracownię HS99, nagradzaną za wiele bardzo ciekawych projektów architektonicznych, realizuje przedsiębiorstwo Budomal.

"Pawilon pod Gryfami zburzony!!!" Cały wątek, więcej zdjęć

Zdjęcia: (1) tak wyglądał budynek 25 grudnia 2013; (2) a tak będzie wyglądał po "doklejeniu" fasady "Pawilonu pod Gryfami" (wizualizacja).

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież