Wednesday, Jan 23rd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here Koszalin Flesz - Koszalin Gwardia i Bałtyk - mecz noworoczny rozegrany!

Gwardia i Bałtyk - mecz noworoczny rozegrany!

Email Drukuj PDF

Tradycyjny noworoczny mecz oldbojów pomiędzy Bałtykiem Koszalin a Gwardią Koszalin, rozgrywany jest niemal od 20 lat. W tym roku wygrała Gwardia 5:4, ale w tych meczach nie o wynik chodzi. Na zdjęciach widoczni są byli zawodnicy Gwardii Koszalin, wśród nich wiele sław, m.in.: Lech Pałka, Zygmunt Michalak, Ireneusz Kowalczyk (Pirat), Andrzej Rudnicki, Andrzej Szygenda, Grzegorz Lewandowski, Stanisław Janota, Marek Januszewski, Tomasz Zasada, Marek Krajczyński. W zespole Bałtyku Koszalin wystąpili: Jerzy Rutkowski, Marek Twardowski, Andrzej Kozłowski, Waldemar Staszek, Roman Gronosik, Marcin Szulc, Robert Rokaszewicz.

Na jednym ze zdjęć widoczny jest Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego ZPN w Szczecinie (od 2004 roku) i wiceprezes zarządu PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego (od 2008). A zdjęcia wykonał znany koszaliński społecznik Stefan Romecki, zawodnik Bałtyku Koszalin w latach 1965-1970 (i później po odbyciu służby wojskowej).

Po reaktywowaniu w 1995 roku przez braci Jana i Zenona Bednarków klubu piłkarskiego Bałtyk Koszalin, narodziła się tradycja rozgrywania meczów noworocznych. Możliwe, że wzorowano się na słynnym Treningu Noworocznym Cracovii (80 lat tradycji), kiedy to rozgrywany jest mecz między pierwszym a rezerwowym zespołem krakowskiego klubu. Koszalińska tradycja okazała się trwała i liczy sobie już niemal 20 lat.

Ciekawostka jest, że Bałtyk Koszalin powstał trzy miesiące wcześniej (25 lutego 1946) od Gwardii Koszalin (3 czerwca 1946). Historia Gwardii jest jednak nieprzerwana (poza krótkimi zawirowaniami w powojennych latach 40-tych), natomiast Bałtyk Koszalin przestał formalnie istnieć w roku 1979, reaktywowany po 16 latach przerwy w 1995 roku.

Więcej zdjęć: Mecze Noworoczne

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież