Friday, Nov 22nd

Last update04:33:09 AM GMT

RSS
You are here JOW Akcje masowe Warszawa 2009

Warszawa 2009

Email Drukuj PDF
JOW

Tak jak w latach poprzednich, większość koszalinian to członkowie i sympatycy Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina, którzy wyjazd organizowali, na czele z radnym Stefanem Romeckim oraz członkowie koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, z przewodniczącym Tadeuszem Wołyńcem i Czesławem Dębcem.

Kiedy organizatorzy manifestacji, z prof. Przystawą na czele, zajęli się tak przyziemnymi sprawami jak rozdawanie flag i koszulek z napisem JOW, licznie przybyli politycy wygłaszali górnolotne tyrady do kamer i mikrofonów. Marek Jurek, do niedawna marszałek Sejmu, a więc drugi człowiek w państwie (w razie opróżnienia urzędu prezydenta Rzeczypospolitej, marszałek Sejmu sprawuje funkcje głowy państwa) i człowiek, który znajdował się w składzie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, mówił o polskim systemie politycznym rzeczy mrożące krew w żyłach...

Warszawa 2009 - relacja na stronie prezentacyjnej.

Jednym z przykładów na to, że JOW "działa" jest również nasz portal i przygotowane przez nas prezentacje. Są one wynikiem obywatelskiego zaangażowania i całkowicie społecznej pracy. Podobną energię obywatelską, ale w nieporównywalnie większej skali, uruchomi w Polsce zmiana ordynacji - z partyjnej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież