22
Pn, Kwi
1 New Articles

Kolędy w GRAALU

Stefan Romecki

GraalOkoło trzystu osób, dorosłych i dzieci, uczestniczyło w śniadaniu zorganizowanym przez Stefana Romeckiego i Komitet Obywatelski Miasta Koszalina w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Już po raz trzeci swoje gościnne podwoje otworzył dla potrzebujących klub GRAAL, który całkiem niedawno obchodził dziesięciolecie swego istnienia.

Popularny w Koszalinie lokal, którego właścicielem jest pan Wojciech Mielcarek, słynie z rockowego klimatu, koncertów muzyki gitarowej oraz oddanego grona bywalców, do którego dwa razy do roku - w Boże Narodzenie i Wielkanoc - dołącza kilkuset niecodziennych gości z całego miasta.

Zgodnie z koszalińską tradycją śniadanie dla osób bezdomnych, niezamożnych i samotnych, ufundowali i zorganizowali sami mieszkańcy miasta i okolic - przedsiębiorcy, rzemieślnicy, hurtownicy, a także zwykli obywatele, którzy wsparli przedsięwzięcie w możliwy dla siebie sposób. Na stołach: ryba smażona, bigos, ryba po grecku, sałatki jarzynowe, wędliny, biała kiełbasa, napoje. Każdy gość otrzymał na drogę gościniec - paczkę żywnościową. Były życzenia, kolędy i Ewangelia na Boże Narodzenie czytana przez jednego z uczestników śniadania. Do około 60 najmłodszych wyszedł święty Mikołaj, wręczając każdemu paczkę z zabawkami, słodyczami i owocami.

W organizacji śniadania pomogło po raz kolejny inne koszalińskie stowarzyszenie - "Lepszy Koszalin", a także - po raz pierwszy - Koszalińska Izba Przemysłowo Handlowa. Artykuły i wyroby przekazały firmy: Unitral, Dega, Espersen, Doret, Bruno Tassi, Rojan, Agrol, Torg, Bona, PGNiG, Bajgiel. - Wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy poświęcili swój świąteczny czas pomagając w organizacji i obsłudze śniadania, z całego serca dziękuje w imieniu uczestników - powiedział Stefan Romecki. (tr)