Historia KoszalinaKoszalin

Odsłonięto pomnik Prezydentów Pielgrzymów (zdjęcia)

Olbrzymi, siedmiotonowy głaz, pochylony w jedną stronę, zwieńczony małym krzyżem, zdobi tablica z godłem Rzeczypospolitej oraz inskrypcją: „Pamięci pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej Ryszarda Kaczorowskiego – 12.02.2000 – i Lecha Kaczyńskiego – 14.05.2009”. Dwaj prezydenci, pielgrzymi do koszalińskiego sanktuarium, zginęli razem 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystość ku czci pomordowanych oficerów polskich.
Zamieszczamy zdjęcia i krótką relację z niedzielnych uroczystości na Górze Chełmskiej, podczas których uczczono pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej i dokonano odsłonięcia Pomnika Prezydentów Pielgrzymów Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego. W poniedziałek przedstawimy szerszą relację z uroczystości oraz kronikę budowy zapisaną na zdjęciach.

 

ODSŁONIĘTO POMNIK PREZYDENTÓW PIELGRZYMÓW (zdjęcia) – cały artykuł

 

Jeden komentarz do “Odsłonięto pomnik Prezydentów Pielgrzymów (zdjęcia)

  • Bardzo dobra uroczystosc,bylem uczestnikiem tej wspanialej uroczystosci,podobalo mi sie wystapienie Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlinskiego.Gratuluje pomyslu pomyslodawcom i wykonawcom,Jestem dumny ,ze powstal ten glaz pamieci.Koszalinianin.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.