Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Koszaliniak » 01 Gru 2014, 23:45

Nie wiem czy to prawda, ale kolega dzwonił dziś do mnie, przysięgał i zaklinał się na wszystko, że to się wydarzyło naprawdę! Twierdzi, że przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta widział jednego z kandydatów - na ulicy! Nie uwierzyłem mu, ale zaklinał się i powiedział, że mi to udowodni, że ma to na komórce bo zrobił zdjęcie. Kandydat co prawda nie oddalił się zbyt daleko od ratusza i kloca jego, bo stał na chodniku przy przystanku na Zwycięstwa obok starych Delikatesów, koło księgarni. Były tak kamery telewizyjne i fotoreporterzy, a pan kandydat zaszczycił rozmową zwykłego, szarego mieszkańca naszego grodu, który niepotrzebnie zaczął się go zaraz czepiać.

Odpowiadam koledze, że to było robione pod publiczkę na potrzeby kampanii wyborczej, a on mi na to, że wie o tym, ale to i tak niezwykłe, że kandydat wyszedł z ratusza na miasto. Wcześniej, powiada, nigdy to się nie zdarzało, wie dobrze, bo mieszka w centrum na Bogusia II i widzi każdego urzędasa wynoszącego swoje siedzenie z magistratu. Podobno są inni świadkowie, znajomi mojego kolegi, którzy mogą to potwierdzić. Po drugiej stronie ulicy zebrał się spory tłumek ludzi bardzo poruszonych tym wypadkiem, ludzie pokazywali sensacyjne zjawisko palcami i żywo wszystko komentowali. Jedna pani powiedziała, że nie wierzy własnym oczom, a druga kazała się nawet uszczypnąć czy przypadkiem nie śni.

Pisze o tym na waszym forum, bo wszędzie cenzura i mogą mi tego nie zamieścić, a ja przecież nie złośliwie, tylko z życzliwości.
Koszaliniak
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez ZMarz » 02 Gru 2014, 00:15

Rico napisał(a):"Głąb Koszaliński": "Przypomnijmy, że 4 lata temu w 2010 Piotr Jedliński wygrał wybory z 51,16% poparciem, Artur Wezgraj miał wtedy 48,84%". Jedliński nie wygrał z takim poparciem, wygrał natomiast z 51,16% poparciem głosujących (czy też: uczestniczących w głosowaniu ) przy frekwencji takiej to a takiej. Informacja jest wtedy informacją, kiedy jest precyzyjna i nie skazuje czytelnika na domysły lub wątpliwości. Miejcie się na baczności towarzysze redaktorzy, bo swoją ciężką pracą na odcinku propagandy partyjnej wynieśliście wysoko do władzy tow. Kęsika, weryfikatora kadr dziennikarskich zatrudnionych w organach prasowych Partii-przewodniczki. I na pewno ten wypróbowany towarzysz nie śpi, czuwa i bacznie obserwuje organ prasowy swojej Partii - Platformy Obywatelskiej, noszący dumną a zasłużoną nazwę "Głąb Koszaliński".


Podobnie czyni Lepszy Koszalin w tekście zamieszczonym na swojej stronie internetowej (Dziękujemy i gratulujemy):

Bardzo serdecznie dziękujemy za ponad 15 tysięcy głosów na Artura Wezgraja w drugiej turze, i 22 procentowe poparcie dla Lepszego Koszalina 16 listopada. Wyniki te stanowią dla nas motywację do dalszej pracy dla miasta i zobowiązanie do patrzenia na ręce tym, którzy wygrali a także zgłaszania alternatywnych rozwiązań. 45 procent mieszkańców Koszalina chce innego stylu zarządzania miastem, ten wyraźny głos musi być słyszalny przez kolejne cztery lata.

Niestety tutaj również mamy żonglowanie pojęciami - "mieszkańcy", "wyborcy", "głosujący". Czy Lepszy Koszalin uzyskał 16 listopada 22 proc. poparcie? Tak, jeśli doda się natychmiast, że wśród głosujących (uczestniczących w głosowaniu). Koszalin na dzień wyborów liczył 103 080 mieszkańców (mieszkańcy), z tego 85 795 było uprawnionych do głosowania (wyborcy), w sumie oddano w tych wyborach 33 299 ważnych głosów (głosujący). Lepszy Koszalin uzyskał 16 listopada 7 319 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie:
- 7,1 proc. mieszkańców,
- 8,5 proc. wyborców,
- 22 proc. głosujących.


Nawiasem mówiąc na stronie internetowej LK Koszalina, podobnie zresztą jak i na profilu FB Platformy Obywatelskiej, nie można odnaleźć danych z liczba uzyskanych głosów. Czyżby ta informacja była bez znaczenia dla komitetów uczestniczących w wyborach?

W następnym zdaniu odnoszącym się do drugiej tury wyborów prezydenckich napisano po prostu nieprawdę: "45 procent mieszkańców Koszalina chce innego stylu zarządzania miastem". W tych wyborach mieszkańców było 103 080 (przyjmuje liczbę, którą wykazała PKW na dzień 16 listopada), wyborców - 85 664, głosów ważnych oddano - 34 332, w tym na Jedlińskiego - 19 005 głosów, na Wezgraja - 15 327 głosów. Policzmy. Artur Wezgraj otrzymał poparcie:
- 14,9 proc. mieszkańców,
- 17,9 proc. wyborców,
- 44,6 proc. głosujących.


Nie należy więc pisać na oficjalnej stronie komitetu, że "45 procent mieszkańców Koszalina chce innego stylu zarządzania miastem", bo jest ich zaledwie ok. 15 procent. Gdyby policzyć nawet samych dorosłych mieszkańców Koszalina (wyborca=osoba pełnoletnia), to poparcie dla Artura Wezgraja wyniosło ok. 18 proc. Natomiast prawdą jest, że pośród osób uczestniczących w drugiej turze głosowania, Artur Wezgraj uzyskał ok. 45 proc. poparcia, z tym jednak zastrzeżeniem, że głosowanie odbywało się wyłącznie na dwóch kandydatów, bo prawo nie przewiduje innych możliwości, a frekwencja w drugiej turze wyniosła 40,1 procent.

Gdyby przyjąć konwencję stosowaną przez media i komitety wyborcze, można zwyczajnie odwrócić sytuacje i napisać, że np. Piotra Jedlińskiego w drugiej turze NIE poparło 82 proc. mieszkańców, a Artura Wezgraja - 85 proc. mieszkańców. Czy politycy i media chcą, żebyśmy liczyli wyniki wyborów w taki sam sposób jak oni?
ZMarz
 


Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Jerzyk » 05 Gru 2014, 00:01

"Wybory" w Koszalinie, które odbyły się według ordynacji partyjno-mafijnej weszły w typową dla tych wyborów fazę literacką. Faza literacka polega na odnalezieniu takiego cytatu, frazy, fragmentu utworu literackiego, który posłuży do przekonania nierozgarniętej i cofniętej w rozwoju umysłowym ludności tubylczej, że gówno ma zapach fijołków, konwalii, lawendy, olejku różanego lub świeżo wyjętego chleba z pieca. Interesowność, nieprzyzwoitość, zaprzaństwo, sprzedawanie siebie, w żadnym razie takimi nie są, przeciwnie - są aktem wysoce moralnym, wyborem mniejszego zła, poświęceniem się dla ludzkości, ratowaniem przez szlachetną jednostkę tego, co należy ocalić w imię zdrowia moralnego narodu naszego, dla dobra ojczyzny i miasta. W ten sposób w mgnieniu oka można spokojnie zmienić jedną jaczejkę partyjną na drugą, a raczej jeden stołek przy korycie na inny, i obwieścić wszem i wobec, że jest się osobą "niezależną", zacną, nobliwą, uosobieniem godności osobistej po prostu, która jednak, świadoma niebezpieczeństw czyhających na nieświadome masy, poświęci się dla reszty. Fazę literacką ma za sobą większość radnych w Koszalinie, niektórzy miewali ją już kilka razy, trafiają się też nałogowcy. Niewątpliwie jest to jedna z największych i najbardziej widowiskowych atrakcji "wyborów samorządowych", dla których scenariusz (ordynację) wymyślili notoryczni i groźni dla otoczenia idioci, nazywani w Polsce politykami.
Jerzyk
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Cyc178 » 06 Gru 2014, 02:11

Blondi znów się przefarbowała? No to Platforma ma problem, tutaj nawet wrota sztormowe nie pomogą
Cyc178
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Gość » 06 Gru 2014, 09:28

Cyc178 napisał(a):Blondi znów się przefarbowała? No to Platforma ma problem, tutaj nawet wrota sztormowe nie pomogą


Potencjał korupcyjny Platformy wzrósł w Koszalinie wydatnie. Ogromne musi być przekonanie PO o tym, że "władzy raz zdobytej, nigdy się nie oddaje" skoro do istniejących już poważnych problemów z korupcją dokłada sobie nowe.
Gość
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez to ja » 07 Gru 2014, 08:48

Chodzi o to żeby MIĘSO WYBORCZE poszło do urn i uprawomocniło UZURPATORÓW politycznych rządzących niepodzielnie Polska od 25 lat pod pozorami demokracji. A już liczenie tej makulatury, prawidłowość tej procedury, nadużycia itd. są BEZ ZNACZENIA, bo przecież nie o wybory chodzi tylko o UPRAWOMOCNIENIE politycznej hołoty u żłobu rozkradającej Polskę.
to ja
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Gość » 07 Gru 2014, 10:17

"Złodzieje wszystkich partii, łączcie się!"
Gość
 

Re: Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Chwal » 07 Gru 2014, 17:30

Im już nie wystarcza, ze wybory w takich miastach jak Koszalin są oszukane, co polega głównie na zawłaszczeniu biernego prawa wyborczego (prawa do bycia wybieranym) przez partie polityczne i pozbawieniu podmiotowości obywateli, oni jeszcze muszą sfałszować te oszukane wybory! Spektakularny przeskok Kościńskiej do obozu władzy, w którym nieformalnie jest od dawna, żeby zapewnić mu przewagę w Radzie Miejskiej jest oszustwem, które powinno być ścigane przez prawo jako przestępstwo przeciwko wyborom. Kościńska po prostu zmieniła werdykt wyborczy nawet tych bardzo niedemokratycznych i ułomnych wyborów. Traktowanie tego jako czegoś co mieści się w regułach gry politycznej, świadczy o tym, że naszych praw do życia w normalnym demokratycznym społeczeństwie strzegą w organach ścigania, prokuraturach i sądach, ludzie nieodpowiedzialni, którzy bardziej zainteresowani są troska o swoje kariery niż dobro publiczne.
Chwal
 

Re: Koszalin story - z życia wyższych sfer

Postprzez kibic » 08 Gru 2014, 13:08

Aho napisał(a):Piłkarz Stefan Mila, koszykarz Leszek Doliński, skrzypaczka Agata Szymczewska, lekkoatletka Małgorzata Hołub oraz kilkanaście innych osób postanowiło wyznać swoją wielką miłość do Koszalina, wykrzykując hasło i zamieszczając wielkie ogłoszenia w prasie - "Kocham Koszalin!". Zdziwienie wywołuje fakt, że wszyscy wymienieni, chociaż urodzili się w Koszalinie, dotąd o tym nie wiedzieli. Nagły przypływ miłości odczuli dopiero podczas wyborów samorządowych w 2014 roku, i to tylko w obecności jednego z kandydatów na prezydenta miasta.

Czytaj także - Pęknięte serce Platformy Obywatelskiej

To nie Stefan a Sebastian Mila mial banery,glosuje na P.Jedlinskiego,ale nie glosowal mial mecz,czy to falsz czy klamstwo?????
kibic
 

PoprzedniaNastępna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron