Jak Niemcy reklamowali Koszalin

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Re: Jak Niemcy reklamowali Koszalin

Postprzez kaktusiak » 05 Lut 2014, 13:44

Wikt. napisał(a):Bardzo ciekawy temat, przydałoby się po zakończeniu prezentacji zebrać całość w jeden artykuł z tekstami i miniaturkami klikalnymi do dużych zdjęć. Tutaj teksty trochę giną wśród zdjęć.


Da się zrobić.
kaktusiak
 

Re: Jak Niemcy reklamowali Koszalin

Postprzez kaktus_kolczasty » 14 Lut 2014, 19:50

Str. 5-6

SAM KOSZALIN...

Nad lasami Góry Chełmskiej góruje wieża widokowa, charakterystyczny i zewsząd widoczny punkt orientacyjny miasta! Jako siedziba rejencji i wielu innych instytucji oraz jeden z największych garnizonów, Koszalin stanowi centrum Pomorza Wschodniego. Wśród różnych szkół średnich wyróżnia się Narodowo-Polityczny Zakład Wychowawczy (dawniej Szkoła kadetów) położony w przepięknej okolicy na Górze Chełmskiej.

Bogate życie handlowe oraz cotygodniowy targ miejski pobudzają gospodarkę. Przemysł cieszy się międzynarodową renomą ("Koszaliński łosoś szlachetny”, wędliny, ser „Käschen”). Oświetlone ulice, zielone place, zadbane tereny, piękne dzielnice mieszkaniowe, nadają miastu szczególny i charakterystyczny wygląd.

Tygodnie sztuki, regularnie odbywające się wieczory teatralne. Istniejące od 45 lat stowarzyszenie koncertowe organizuje szereg koncertów abonamentowych z udziałem światowej sławy artystów. Wieczory literackie i muzyczne. Wystawy, wieczorne programy rozrywkowe itd. uzupełniają bogaty program kulturalny.

Koszalin, łącząc dynamizm i żywotność rozwijającego się miasta, z komfortem życia miasta średniej wielkości, w połączeniu z pięknym i korzystnym dla zdrowia położeniem, zawdzięcza to, że coraz częściej jest odwiedzany i wybierany na miejsce zamieszkania.

-------------------------------------------------------
Uwagi.
- Narodowo-Polityczne Zakłady Wychowawcze (Nationalpolitische Erziehungsanstalten , NPEA, popularnie Napola) - niemieckie szkoły średnie z internatem istniejące w III Rzeszy, podlegały SS i przygotowywały kadry m.in. dla Wehrmachtu i Waffen-SS.
- Käschen, ser twardy żółty, specjalność Koszalina.
- "Koszaliński łosoś szlachetny" - TUTAJ
Awatar użytkownika
kaktus_kolczasty
 
Posty: 293
Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:18

Poprzednia

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron