Stanisław Gawłowski

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Re: Stanisław Gawłowski

Postprzez flaki z olejem » 17 Lip 2013, 05:07

Gość napisał(a):Dokładnie. Do Koszalina maja płynąć unijne pieniądze a czy to będzie Gawłowski, Zieliński, Czerwiński czy inny Kowalski mnie do guzik obchodzi bo w polityków generalnie nie wierze. Tak samo partie, ma ciągnąć szmal dla Koszalina a jak sie toto nazywa jest bez znaczenia bo wszyscy są siebie warci.


Cynizm
flaki z olejem
 

Re: Stanisław Gawłowski

Postprzez Zyzio » 17 Lip 2013, 13:27

Nie cyznizm tylko realizm. Nasz wpływ na politykę maleje, wybory odbywają się praktycznie poza nami, ordynacja partyjniacka i dotacje dla partii zabetonowały scenę polityczną. Ale zanim powyrzucamy partyjniaków (a taki dzień przyjdzie) i zmienimy ordynacje (na skutek przesilenia politycznego) nie możemy zostać na peronie jak pociąg odjeżdża (pieniądze unijne). Trzeba robić swoje i zmieniać Koszalin. Tak działa system, zresztą nie tylko w warunkach ordynacji partyjniackiej, że trzeba mieć swoich ludzi tam gdzie podejmowane są strategiczne decyzje, czyli mówiąc wprost tam gdzie dzieli się i przyznaje szmal na duże inwestycje. Im więcej wysokich stanowisk w Warszawie i Szczecinie tym większe szanse na to że zmienimy nasze miasto z powiatowego zadupia na europejskie miasto, najsilniejszy ośrodek w środku Pomorza. Niech ciągną pieniądze, niech mówią, że Dzierżęcinka wywołuje powódź w Koszalinie ;) a "przy okazji" niech zbudują zalew i poszrzą kanał na Jamnie.
Zyzio
 

Re: Stanisław Gawłowski

Postprzez kaktus_kolczasty » 17 Lip 2013, 15:56

Z Gawłowskim to jest w ogóle pewien test na koszaliński patriotyzm. Można po nim i PO jeździć jak po łysej kobyle, dzisiaj to bardzo modne i każdy potrafi, w pociągu, na stacji, w restauracji itd. (mnie to się znudziło, bo krytykowałem PO kiedy wszystkim puchły ręce od braw dla Tusku), ale jeśli u kogoś niechęć do Gawłowskiego jest silniejsza od przyszłości Koszalina (najpiękniejsze miasto na świecie gdyby ktoś nie wiedział), to z niego dupa a nie Koszaliniak. Z Kretomina jest. Proponuję zmienić płytę i zacząć krytykować Gawłowskiego za to, że przywozi za mało pieniędzy, robi za mało inwestycji, za bardzo troszczy się o Szczecinek i Kołobrzeg a za mało o Koszalin itd. Z tego będzie korzyść, natomiast uleganie jakimś historyjkom o plagiatach jest niepoważne.
Awatar użytkownika
kaktus_kolczasty
 
Posty: 293
Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:18

Re: Stanisław Gawłowski

Postprzez Irena » 18 Lip 2013, 09:59

Bracia Karnowscy zajęli kiedyś odważne i dojrzałe stanowisko w sprawie pomnika Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy (TUTAJ). Poszli pod prąd, było to zaskakujące. Szybko jednak dali sobie spokój, widocznie polityczny patron pogroził paluszkiem. Hoc, poseł PiS, nie stanął po stronie polskiej racji stanu w Koszalinie, "Nasz Dziennik" kłamał w sprawie pomnika. Łatwo te fakty ze sobą powiązać.
Irena
 

Poprzednia

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron