Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez koszalin7.pl » 23 Kwi 2012, 13:38

Ogłoszenia drobne, prośby, akcje społeczne, bezpłatne oczywiście, za których treść nie ponosimy odpowiedzialności. Po prostu, jeśli brzmią wiarygodnie, pozostawiamy je lub wklejamy te, ktore nadeslano nam e-mail.
koszalin7.pl
 

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez gosc » 23 Kwi 2012, 13:39

Wynajmę ładne umeblowane 1-pok. mieszkanie w centrum Koszalina-obok urzedu miejskiego.Pierwsze pietro!! Ladna jasna kuchnia-nowy zlew, lodowka. Duza szafa w przedpokoju i 4 pawlacze! Wynajmę pilnie! Wolne od zaraz!! Cena 900zl- do negocjacji! Bez czynszu do spoldzielni!! Mozliwosc wynajecia tylko na miesiac lub na stale! tel. 507632747 Dzielnica: Centrum
gosc
 

Re: OGŁOSZENIA DROBNE

Postprzez lobo3 » 27 Maj 2013, 13:48

Oddaj głos na koszalińskie schronisko dla zwierząt TUTAJ a załapią się na 400 kg karmy za darmochę (w zakładce „Nasza pomoc dla schronisk” zagłosować na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie).
--------------------------------------------------------------------------------------
27.05.2013 Kraków
Notatka prasowa

Mogą otrzymać 400 kg karmy dla zwierząt!
Potrzebujące zwierzaki z koszalińskiego schroniska liczą na głosy mieszkańców miasta.


Bezdomne, porzucone i pokrzywdzone zwierzęta zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony Koszalińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem jednak, to Towarzystwo prosi mieszkańców miasta o wsparcie. Wystarczy oddać swój głos w internetowej ankiecie, a do koszalińskiego schroniska trafi ponad 400 kilogramów karmy dla zwierząt.

Podstawowym celem działalności TOZ w Koszalinie jest niesienie pomocy oraz opieka nad bezdomnymi i krzywdzonymi zwierzętami. "Leśny Zakątek" to jedno z nowocześniejszych schronisk w kraju, które do użytku oddane zostało w listopadzie 2012r. Obecnie przebywa w nim 250 psów i 90 kotów. Wszystkie zwierzęta są leczone, odrobaczane, szczepione, sterylizowane, a psy dodatkowo czipowane. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować traumę jaką przeżywają porzucone czworonogi.

Mimo dobrych warunków i ogromnych starań pracowników, jak w każdym schronisku, tutaj również pojawiają się problemy. Jednym z nich jest brak karmy. Dlatego „Leśny Zakątek” bierze obecnie udział w akcji „Pomoc dla schronisk” organizowanej przez firmę Krakvet, w której nagrodą jest karma za około 15 tysięcy złotych.

- W naszym schronisku potrzebujemy obecnie karmy dla kotów, szczeniaków oraz specjalistycznej karmy dla zwierząt chorujących przewlekle na: nerki, zapalenie wątroby czy trzustki – a przy takiej liczbie zwierząt potrzeby są ogromne. Tygodniowo zużywamy około 200 kilogramów suchej karmy - pomoc od Krakvetu wystarczyłaby nam więc na ponad miesiąc. Dlatego bardzo prosimy o głosowanie na „Leśny Zakątek” i zachęcamy do odwiedzania naszych podopiecznych – mówi Pani Bogumiła Tiece, Inspektor TOZ.

Akcja „Pomoc dla schronisk” jest organizowana przez firmę Krakvet od 2008 roku. Do tej pory udało się pomóc ponad 50 schroniskom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt.

- Każdego miesiąca rezygnujemy z części zysków, a nasi klienci z przysługujących im rabatów, przekazując na pomoc dla zwierząt określoną kwotę. Do tej pory potrzebującym organizacjom ofiarowaliśmy karmę za ponad pół miliona złotych – mówi właściciel Krakvetu Marek Batko. Cieszymy się, że nasza akcja wzbudza coraz większe zainteresowanie, a pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących zwierząt – dodaje Pan Marek.

Aby pomóc, wystarczy wejść na stronę http://www.krakvet.pl i, po ówczesnej rejestracji, w zakładce „Nasza pomoc dla schronisk” zagłosować na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie. To zajmie tylko chwilę, a może poprawić los pokrzywdzonych zwierzaków. Głosy oddawać można do końca maja.

O Firmie:
KRAKVET Marek Batko sp. k.
Internetowy sklep zoologiczny Krakvet założony został w 2006 roku przez lekarza weterynarii Jarosława Orła i inżyniera informatyki Marka Batko. W ciągu sześciu lat obecności na rynku stał się liderem branży zoologicznej w Polsce. W swojej ofercie posiada ponad 10 tysięcy produktów dla zwierząt. Obecnie sklep ma ponad 200 tysięcy klientów i realizuje 40 tysięcy zamówień miesięcznie. Od 2008 roku Krakvet prowadzi akcję „Pomoc dla schronisk” w ramach, której przekazuje co miesiąc karmę dla zwierząt wybranemu schronisku.
W 2010 roku firma pod marką Zoofast rozpoczęła ekspansję na rynki europejskie. Dzisiaj obecna jest m.in. w Niemczech, Austrii, Węgrzech, Czechach i Słowacji.

Więcej informacji udziela:

Robert Kochan
Asystent ds. Public Relations
e-mail:robert@prinspiration.pl
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez Flavi » 17 Cze 2013, 16:36

Informacja prasowa
17 czerwca 2013 r.
Zrób coś dla zdrowia!

Już 21 czerwca wszyscy mieszkańcy Koszalina i okolic będą mieli okazję kompleksowo sprawdzić stan swojego zdrowia. Przed marketem Sano (ul. Karłowicza 28) zorganizowane zostaną bezpłatne badania profilaktyczne, podczas których można będzie zbadać poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi, a także sprawdzić stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu (szczególnie polecane palaczom papierosów). Dodatkowo, pacjenci będą mogli sprawdzić stan gęstości kości podczas badania osteoporozy, poddać się badaniu okulistycznemu oraz skonsultować się z dietetykiem.

Większość Polaków nie sprawdza swojego stanu zdrowia regularnie. Niestety, jednym z głównych powodów jest ograniczony dostęp do specjalistycznych badań i długie terminy oczekiwania na wizytę u lekarza. Dzięki bezpłatnym badaniom można rozwiać wszystkie wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia – mówi Przemysław Szymański z Fundacji dla Zdrowia, organizującej akcję - Po badaniach chorzy otrzymają pierwsze zalecenia lekarskie i dowiedzą się jak kontynuować leczenie. Osoby, których wyniki będą prawidłowe skorzystają z porad dotyczących między innymi profilaktyki chorób serca. Mamy nadzieję, że uda nam się przebadać jak największą ilość mieszkańców Koszalina.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja dla Zdrowia – została ona powołana w trudnym dla większości pacjentów okresie zmian w funkcjonowaniu polskiej służby zdrowia. Głównym celem działania Fundacji jest prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz promocji zdrowego trybu życia. Wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym.

Badania będą przeprowadzane w godzinach 9 - 17 przez wykwalifikowany zespół medyczny złożony z lekarzy i pielęgniarek. Każdej chętnej osobie po wcześniejszej rejestracji zostanie wykonany pomiar glukozy i cholesterolu we krwi. Uzyskane wyniki badań zostaną skonsultowane z lekarzem.
Flavi
 

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez lobo3 » 01 Sie 2013, 13:33

TIR kampanii "Ciśnienie na życie" w Koszalinie - 2 sierpnia przed galerią EMKA

2 sierpnia, na parkingu Centrum Handlowego Galeria EMKA w Koszalinie przy ul. Jana Pawła II 20, w specjalnie przystosowanym Tirze będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie". Koszalin to dwudzieste drugie z 40 miast na trasie przejazdu tira.

Po serii akcji bezpłatnych pomiarów ciśnienia organizowanych w centrach handlowych na terenie całego kraju, organizatorzy kampanii "Ciśnienie na życie" wysyłają w Polskę swojego tira. Warto wypatrywać oznakowanego logotypem akcji pojazdu na drogach - na wszystkich chętnych czeka wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania zinterpretują wynik, a dodatkowo udzielą fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Pomiary ciśnienia zostaną przeprowadzone w 40 wybranych miastach, a szczegółowe informacje dotyczące trasy przejazdu tira będzie można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej kampanii - www.cisnienienazycie.pl.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Koszalina 2 sierpnia będą mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W specjalnie przystosowanym Tirze kampanii "Ciśnienie na życie", ekipy doświadczonych pielęgniarek będą przeprowadzały pomiary ciśnienia tętniczego krwi wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się na badanie.

"Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu - czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne  pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także  szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca" - zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii "Ciśnienie na życie".

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

Pomiary ciśnienia będą odbywać się na parkingu Centrum Handlowego Galeria EMKA w Koszalinie przy ul. Jana Pawła II 20, w specjalnie zaprojektowanym Tirze kampanii "Ciśnienie na życie". Pomiaru można dokonać 2 sierpnia, od godziny 10:00 do 18:00.

==================================================

Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Ciśnienie na życie"

Polfa Warszawa Grupa Polpharma jest sponsorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Ciśnienie na życie". Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku "Nadciśnienie tętnicze - czy wiemy o nim wszystko?", wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Znaczna część ankietowanych zaczęła regularnie mierzyć ciśnienie krwi dopiero po przykrym wypadku zdrowotnym (np. zawale serca). Co więcej, w społeczeństwie wciąż dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Panuje też przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia.

Jednym z głównych zadań kampanii jest przeprowadzenie 200 000 pomiarów ciśnienia krwi. Badania będą wykonywane w centrach handlowych, letnich i zimowych kurortach, a także podczas ważnych konferencji biznesowych, masowych wydarzeń sportowych oraz pielgrzymek. Kampania "Ciśnienie na życie" zawita też na uniwersytety trzeciego wieku, by przekonać aktywnych seniorów do regularnych badań układu krążenia.
Działania kampanii "Ciśnienie na życie" będą prowadzone do końca 2013 roku. Akcję zwieńczy sporządzenie raportu "Serce Polaka", w którym wykorzystane zostaną dane z tysięcy pomiarów ciśnienia tętniczego. Istotnym przedsięwzięciem będzie także wsparcie najbliższych obchodów Światowego Dnia Serca, które przypadają 29 września 2013 roku. Pamiętaj! Każdy wykonany pomiar ciśnienia to złotówka przekazana na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez Flavi » 06 Sie 2013, 13:58

Image
Image

Natural Pharmaceuticals w odpowiedzi na wołanie serca o pomoc

Firma Natural Pharmaceuticals we współpracy z przedstawicielami projektu "Ratuj z Sercem" – Mapa AED już po raz czwarty przekazała defibrylator lokalnej społeczności. Podczas weekendowego wydarzenia, które odbyło się 2 sierpnia przy głównym zejściu na plażę w Mielnie, władzom miasta zostało przekazane urządzenie ratujące życie. Pracownicy wyznaczeni przez Urząd Gminy odbyli szkolenie przygotowujące ich do udzielenia pierwszej pomocy przy jego użyciu. Szkolenie było otwarte - mogli z niego skorzystać również mieszkańcy Mielna oraz wczasowicze przebywający w tym czasie na plaży.
Natural Pharmaceuticals to dystrybutor suplementów diety, którego głównym celem jest dbanie o zdrowie klienta, ze szczególnym uwzględnieniem jego zróżnicowanych potrzeb. Firma kieruje się w swych działaniach szacunkiem do natury i człowieka. Idea społecznej odpowiedzialności jest integralną częścią strategii zarządzania w firmie.
– Naszym zdaniem miejscowości wczasowe są szczególnym przypadkiem wymagającym wsparcia – mówi Prezes firmy Natural Pharmaceuticals Ulf Oldenborg – Niejednokrotnie w miastach, w których latem wypoczywa wiele osób, dochodzi do zagrożenia życia, a przy takich zdarzeniach niezbędny jest odpowiedni sprzęt.

Letnie zagrożenie – plaża

Projekt "Ratuj z Sercem" to inicjatywa, która promuje ideę samodzielnej pomocy udzielanej przez świadków sytuacji zagrożenia życia. Szczególnie często do nagłego zatrzymania krążenia (w skrócie: NZK) dochodzi na plażach. Wysokie temperatury, odwodnienie organizmu, a nawet nadmierna aktywność w tych warunkach mogą przyczynić się do nagłego zatrzymania krążenia. Głównym powodem powstawania zagrożenia latem w miejscowościach nadmorskich jest lekceważący stosunek do wody i przecenianie własnych możliwości. Dlatego tak ważnym jest posiadanie defibrylatora przez ratowników oraz straż w miejscach, gdzie wakacyjną porą tłumnie zjeżdżają się ludzie na wypoczynek, a dbałość o ich bezpieczeństwo powinna być priorytetem.

==========================================================
Niebezpieczny stop – kiedy serce woła o pomoc

Niezależnie od wieku, płci czy wagi nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może spotkać każdego. Nawet tysiąc osób umiera codziennie, ponieważ niewielu ma odwagę i kompetencje, by udzielić im odpowiedniej pomocy. W przypadku NZK tylko 4 minuty dzielą człowieka od śmierci.
NZK, czyli nagłe zatrzymanie krążenia, jest nagłym stanem chorobowym, w którym dochodzi do zatrzymania czynności mechanicznej serca, a w efekcie do ustania krążenia krwi. Przekładając to na język niemedyczny, serce poszkodowanego po prostu przestaje bić. Wraz z zatrzymaniem krążenia wstrzymany zostaje również transport składników odżywczych i tlenu do organizmu, w tym do najważniejszego narządu – mózgu. Bezpośrednią konsekwencją tego zdarzenia jest zgon.

Gdzie, kiedy, komu?

NKZ jest stanem nieprzewidywalnym. Nie ma określonej ścisłej grupy wysokiego ryzyka. Oznacza to, że teoretycznie może spotkać każdego, w każdym miejscu i czasie. Szacuje się, że w Polsce co roku z powodu nagłego zatrzymania krążenia umiera 40 tys. osób. To prawie 10 razy więcej niż w przypadku ofiar wypadków samochodowych. Przyczyną NKZ nie zawsze jest choroba serca. Nawet osoby młode, prowadzące zdrowy styl życia, są narażone na nagłe zatrzymanie krążenia.

Łańcuch przeżycia

By ułatwić przyswojenie zasad postępowania przy NZK skonstruowany został schemat nazywany "łańcuchem przeżycia". Każde ogniwo wchodzące w jego skład musi zostać wykonane, aby móc przejść do kolejnego. Krokiem pierwszym jest wczesne rozpoznanie
i wezwanie pomocy. Kolejną czynnością jest rozpoczęcie przywracania funkcji życiowych, by zapobiec nieodwracalnym zmianom w mózgu, które następują po 4 minutach. Pomoc defibrylatora, inaczej AED (od: Automated external defibrillator), stanowi trzeci krok
w skutecznym ratowaniu życia, jednak do jego użycia niezbędna jest opieka medyczna lub przeszkolona w tym celu osoba. By zakończyć łańcuch, niezbędna jest również pielęgnacja po wznowieniu akcji serca. Należy pamiętać, że każdy może być ogniwem w łańcuchu przeżycia!

Walka o każdą minutę

Najistotniejszą rzeczą w ratowaniu ludzkiego życia jest czas. Należy pamiętać, że szanse na udzielenie skutecznej pomocy ofierze NZK maleją z kolejną minutą o 7-10%. Stan nagłego zatrzymania krążenia jest zwykle odwracalny, jeżeli w ciągu kilku minut od nastąpienia zapaści naczyń zostanie przeprowadzona defibrylacja. Przełamanie bariery strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy oraz powszechny dostęp do sprzętu ratowniczego, jakim jest defibrylator, mogą zmniejszyć ilość śmiertelnych ofiar NZK.
Projekt "Ratuj z Sercem" to inicjatywa, która promuje ideę samodzielnej pomocy udzielanej przez świadków takich wydarzeń. Działalność projektu postanowiła wesprzeć firma Natural Pharmaceuticals i w ramach prowadzenia swojej polityki społecznej odpowiedzialności przekazała już 4 defibrylator na terenie całej Polski. Kolejnym miejscem, do którego trafi AED, będzie Urząd Gminy w Mielnie.

Defibrylator, który mówi

Współczesne defibrylatory automatyczne są niewielkimi urządzeniami cyfrowymi. Dzięki zaawansowanej technologii po przyklejeniu do klatki piersiowej ofiary dwóch elektrod defibrylator wydaje głosowe instrukcje postępowania i przejmuje nadzór nad akcją ratunkową. Analizuje rytm serca pacjenta i decyduje o tym, czy przeprowadzenie defibrylacji jest konieczne, czy należy rozpocząć lub kontynuować resuscytację krążeniowo-oddechową. Gdy urządzenie rozpozna stan wymagający wykonania defibrylacji, ostrzega otoczenie,
a następnie wykonuje defibrylację. Aby nowoczesny sprzęt ratowniczy spełniał swoją funkcję, niezbędne jest rozpowszechnianie informacji o tym, jak się nim posługiwać. Pomimo iż użycie defibrylatora nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej, potrzebne jest specjalne szkolenie. W Mielnie odbyło się takie szkolenie, zarówno dla pracowników wyznaczonych przez Urząd Gminy jaki i wszystkich zainteresowanych mieszkańców oraz wczasowiczów.
Flavi
 

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez lobo3 » 26 Sie 2013, 22:21

Image

SZUKAMY WOLONTARIUSZY!
GRUPA ZALEWSKI PATROL poszukuje wolontariuszy do udziału w październikowej IX Kampanii Białych Serc, która rozpocznie się 12 października 2013 i potrwa do 20 października 2013 roku. Poszukujemy osób w każdym wieku i z każdego zakątka Polski. Wystarczy wejść na stronę:
http://www.bialeserca.pl.tl
oraz wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października 2013 roku
Zapraszamy do współpracy!

Już 12 października 2013 roku po raz IX odbędzie się Kampania Białych Serc- OGóLNOPOLSKI SOLIDARNY PROTEST PRZECIWKO NARKOTYKOM ! Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski,a głównym organizatorem Grupa Zalewski we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Charakterystycznym symbolem Kampanii stało się zwykłe papierowe białe serduszko zawieszone w oknach na czasz trwania Kampanii.
Kampania Białych Serc ma na celu propagowanie życia bez narkotyków,skierowana jest głównie do młodzieży,dzieci,rodziców,nauczycieli i wychowawców. Kampania jest również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych oraz jest poświęcona ofiarom uzależnień.Podczas Kampanii odbywa się dużo imprez sportowych propagujących zdrowy styl życia,odbywają się koncerty oraz liczne spotkania młodzieży z osobami uzależnionymi, marsze solidarnego protestu przeciwko narkotykom itp.
Kampania od początku wpisała się jako stały program wśród szkół i instytucji społecznych,ponieważ w bardzo prosty sposób angażuje młodych ludzi do współudziału,a przy tym nie wymaga nakładów finansowych.
W tym roku październikowa Kampania będzie skierowana na aspekt zdrowotnt,a więc przeciwdziałania AIDS.
Zapraszam do obejrzenia spotu październikowej IX Kampanii Białych Serc:
http://youtu.be/qS_CaKfRg5s

Pozdrawiamy serdecznie
A.Grochowiak
http://www.infopatrol.pl.tl
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez Flavi » 02 Wrz 2013, 12:20

Image

Narodowy Program Rozwoju Sportu

Wszystkie informacje na stronie internetowej www.polskisport2024.pl/

Polska to kraj ludzi rozrzutnych

To tu - jak nigdzie na świecie - marnują się fantastyczne sportowe talenty. Bo nie ma pieniędzy na dojazd na zawody lub ich organizację. Bo trudno znaleźć sponsora. Bo świetne wyniki obiecujących młodych sportowców nie trafiają do sportowych decydentów czy mediów. Bo uczeń kończy szkołę i nie spotyka na swej dalszej drodze równie ofiarnego nauczyciela czy trenera, jaki opiekował się nim dotąd. I tak marnuje się wysiłek nauczyciela WF, trenera i ucznia oraz nasze powszechne dobro, jakim jest sport.

Sport jako narodowe dobro? Takie samo jak węgiel, miedź, Tatry, dostęp do Bałtyku czy Wawel? Po wielokroć TAK!

Po pierwsze, sport to zdrowie, także społeczne oraz zbiorowa krzepa: narodowa energia, optymizm, żywotność.
Po drugie, sport łączy rodaków w pospólnym kibicowaniu swoim reprezentantom, a nic nie jest dziś Polakom potrzebne tak jak narodowa zgoda.
Po trzecie, sport jest fascynujący – wciąga, intryguje, pochłania.
Po czwarte, sport to naturalny i względnie tani eliksir społecznej satysfakcji. Obfite i co ważne - pokojowe – źródło dumy z bycia Polakiem. Ale pod warunkiem, że odnosi się w nim sukcesy...

I tu nasuwają się pytania:

* Dlaczego jakby zaprzeczając prawom statystyki, 40-milionowy naród, tak energiczny, twórczy i zapobiegliwy na przykład w dziedzinie biznesu, dorobił się w sporcie zaledwie kilku „mocnych” nazwisk?
* Jak to się dzieje, że nasi reprezentanci, którym nieodmiennie towarzyszą wielkie oczekiwania rodaków i ich równie wielka sympatia, powracają nieomal z każdych zawodów na tarczy?

Odpowiedzieć można jednym zdaniem: bo zabrakło mądrego, powszechnego, długofalowego programu, który połączyłby, a potem wykorzystał siły i intelekt takich ludzi jak Wy. Ale ten program już jest.

To NARODOWY PROGRAM ROZWOJU SPORTU POLSKI SPORT 2024.

Ten portal to pospolite ruszenie, które ma elitarny cel. Jak rozumieć ten paradoks? Tak, że pospolite, czyli masowe uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Sportu poskutkuje uformowaniem się sportowej kadry Polski na najwyższym poziomie. To będzie elita sportowych elit, która z mistrzostw świata i olimpiad przywiezie za każdym razem worek medali .

Pragniemy, aby w tym pożytecznym dziele wykazali się też nauczyciele WF i ich dyrektorzy. Niech NPRS będzie także Ich projektem i Ich ambicją.

Niezależnie od sportowych wyników uczniów, wybrane szkoły i nauczyciele zapisani do projektu NPRS PS 2024 są nagradzani przez organizatorów za aktywność i promowanie sportowej edukacji oraz zdrowego trybu życia.

Pamiętajmy! Nie ma nic bardziej wzruszającego niż oglądać swojego wychowanka na najwyższym podium i razem z nim śpiewać przez łzy Mazurka Dąbrowskiego.

Olimpiada 2024 może być wielkim polskim triumfem. Polakom się to należy.

Jesteś nauczycielem WF w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej i chcesz się zarejestrować w NPRS POLSKI SPORT 2024 ?
Flavi
 

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez Admini » 06 Wrz 2013, 16:14

Image

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty istnieje już 18 lat i od samego początku istnienia ściśle współpracuje z działającą 8 lat Fundacją Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”.Fundacja "Pomóż i Ty" niesie szeroko rozumianą pomoc osobom niepełnosprawnym i każdego dnia działalności czyni starania aby zapewnić jak najszerszy zakres pomocy i wsparcie na rzecz podopiecznych.

Od kilku lat, powoli w miarę możliwości finansowych realizujemy projekt budowy Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH w Gdyni. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie stwarzając możliwości stałej rehabilitacji nie tylko podopiecznym fundacji ale wszystkim jej potrzebującym.

Strona internetowa Fundacji: http://www.pomozity.org/pl/o-fundacji/c ... tacji.html
Admini
 

Re: Akcje społeczne, prośby, ogłoszenia różne (bezpłatne)

Postprzez Flavi » 09 Paź 2013, 13:47

„Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej.” - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Image

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie realizuje projekt „Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej.” - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

Głównym celem projektu jest realizacja działań skierowanych na: podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie skutków stosowania przemocy w rodzinie i poprawa sytuacji rodzin zagrożonych, i dotkniętych zjawiskiem przemocy oraz podniesienie świadomości i umiejętności pracowników służb społecznych w zakresie właściwego reagowania na zjawisko przemocy.

Projekt realizowany jest od 01 sierpnia do 31 grudnia 2013 roku na terenie Miasta Koszalina, a działania zaplanowane w jego ramach prowadzone będą dwutorowo: poprzez realizację programów aktywizujących osiedlową społeczność na dwóch osiedlach – skierowane do wąskiej grupy odbiorców, których celem jest wywołanie konkretnych zmian poprzez zwiększanie świadomości i oddziaływania edukacyjne (cykl spotkań tematycznych oraz Piknik Rodzinny). Drugim kierunkiem działań jest kampania społeczno - edukacyjna i kampania w lokalnych mediach, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców.

W ramach projektu odbędzie się także konferencja na temat zjawiska przemocy w rodzinie, jej skutków, form pomocy oraz zasad właściwego reagowania, w oparciu o Program Osłonowy „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Prelegentami konferencji będą specjaliści z zakresu przeciwdziałania przemocy z terenu kraju oraz koszalińskiego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Koncepcja projektu jest tak sformułowana, aby wskutek jego oddziaływań uświadomić odbiorcom, czym jest przemoc, jakie skutki może wywoływać i jak jej przeciwdziałać, jednocześnie zwracając uwagę, iż brak reakcji może stanowić „przyzwolenie” na stosowanie przemocy.

Klip filmowy akcji
Informacja na stronie MOPS Koszalin

Projekt prowadzi:

Grzegorz Hamera
podinspektor w Zespole ds. koordynacji działań w zakresie przeciwdziałania przemocy

Koordynator projektu "Wcześniej. Sprawniej. Skuteczniej. Godniej. Efektywniej." - wsparcie Koszalińskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszalinie;
Al. Monte Cassino 2; 75-412 Koszalin; II piętro; pok. 203;
Tel.: (+48) 94 316 03 90;
g.hamera@mopskoszalin.pl
Flavi
 

Następna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron