Rada Miejska 2010-2014

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez jadzik » 06 Gru 2011, 09:13

Przecież mamy w Koszalinie rządy OBYWATELSKIE :D W Koszalinie siłą przewodnią obecnie jest partia o nazwie Platforma OBYWATELSKA :D Wiem, wiem, zaraz powiecie, że Milicja też kiedyś była OBYWATELSKA, a lała pałami równo po grzbietach. Azaliż władza nie jest od tego żeby krótko trzymać za twarz OBYWATELI, którzy bez niej popadli by w anarchię? Jak społeczeństwo głupie i podskakuje, to czasem trzeba użyć narzędzia perswazji długości 90 cm. :lol: Obecni władcy Koszalina, podobnie jak tamci, nie dostrzegają tej przepaści jaka wytworzyła się między głoszonymi przez nich hasłami a życiem, uważają, że ten stan będzie trwał wiecznie, i że nie poniosą żadnych konsekwencji za gnojenie i wyzysk społeczeństwa.

Ale ja generalnie nie o tym. Kiedy mówimy o tragicznej jakości spartyjniałej i spsiałej Rady Miejskiej, trzeba pamiętać o zasługach tak wybitnych "demokratów" jak Jan Kuriata i Tomasz Czuczak, którzy opracowali regulaminy obcinające czas wygłaszania interpelacji. Ta część obrad polegała na zgłaszaniu przez radnych spraw wnoszonych głównie przez mieszkańców czy też spraw w szeroko rozumianym interesie mieszkańców. Uznano jednak, że trzeba to ograniczyć, żeby ludziskom w łbach się nie poprzewracało od tej demokracji. Inne zarządzenie, raczej niejawne, to wyłączanie kamer telewizji relacjonującej obrady (TV utworzona z pieniędzy mieszkańców) na czas tzw. Trybuny obywatelskiej, czyli głosu obywateli wnoszonego bezpośrednio na sesji. Ciężko pracowali towarzysze przez kilka lat nad tym, żeby zamknąć społeczeństwu japę.
jadzik
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez Andrzej Hozler » 06 Gru 2011, 14:59

Wybory w 2014 roku będą na pewno inne niż wszystkie dotychczasowe. Prawdopodobnie zmianie ulegnie ordynacja wyborcza (zapowiedział to prezydent Komorowski). Nie będzie też taryfy ulgowej, spowodowanej względami humanitarnymi. Internet powoli przełamuje monopol informacyjny oligarchii miejskiej. Następuje przesunięcie sił na ogólnopolskiej scenie politycznej, nie jest nawet pewne, kto będzie rządził w 2014 roku. Kandydat na prezydenta miasta, nawet nie wybitny, ale po prostu inny, bez trudu odniesie zwycięstwa, pod warunkiem jednak ostrej społecznej kontroli wydatków na kampanię wszystkich jej uczestników. Władza i tzw. "opozycja" w Koszalinie są całkowicie zużyte, pozbawione minimum autentycznego poparcia, wielu ludzi władzy jest skompromitowanych, swój wizerunek podtrzymuje jedynie za pomocą kłamliwej propagandy w zależnych mediach. Wystarczy lekko uchylić drzwi i spowodować mały przeciąg. Wiara w to, że pomogą im inwestycje unijne, z których te najważniejsze już są wstrzymane, a na inne nie będzie wystarczających środków własnych, jest iluzją. Zatem, więcej optymizmu i cierpliwości.
Awatar użytkownika
Andrzej Hozler
 
Posty: 85
Dołączenie: 11 Paź 2009, 23:42

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez lobo3 » 27 Gru 2011, 18:11

Na grudniowej sesji "Rada Miejska" uchwalił bez jednego głosu sprzeciwu budżet Koszalina z rekordowym zadłużeniem 205 mln zł (na 31.12.2011). W roku 2011 zadłużenie Koszalina wzrosło aż o 55 procent, do 57% dochodów bieżących. Na koniec 2012 roku zadłużenie osiągnie pułap 223 mln zł. Uchwalono również deficyt budżetowy w wysokości 41 mln zł, który zostanie pokryty z kredytu. Dochody - 460 mln zł, wydatki - 501 mln. Wydatki na inwestycje - 123 mln zł. Wcześniej agencja Fitch Ratings potwierdziła krajowy długoterminowy rating Koszalina na poziomie ”BBB-(pol)”, ale zmieniła perspektywę oceny ze stabilnej na negatywną.
Ostatnio edytowany przez lobo3, 29 Gru 2011, 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez jadzik » 27 Gru 2011, 18:54

"Rada Miejska" uchwaliła też protest przeciwko atomowi. Tekst jest szokując z jednego powodu. Zauważono mieszkańców!!! "Rada Miejska" zauważyła istnienie mieszkańców!!!

Rada Miejska w Koszalinie wyraża stanowczy sprzeciw wobec podejmowanych przez PGE Polską Grupę Energetyczną SA działań, które pomijają mieszkańców Miasta Koszalina oraz władze Koszalina w procesie podejmowania decyzji o lokalizacji elektrowni jądrowej w sąsiedztwie miasta.

Nie moge wyjść z podziwu, "mieszkańcy" zostali wymienieni na pierwszym miejscu, a "władze" na drugim. Na szczęście naprawiono "błąd" w dalszej treści.

Rada Miejska oczekuje od Rządu RP przedstawienia analizy wpływu inwestycji na gospodarkę, środowisko i społeczeństwo regionu koszalińskiego.

Tu już jest wszystko na właściwym miejscu. Najpierw "gospodarka", później "środowisko" a na samym końcu "społeczeństwo". Podpisało to 25 zadowolonych z siebie członków partii, wszyscy z wyższym wykształceniem, wśród nich nauczyciele, niektórzy z tytułami naukowymi.
jadzik
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez ZM » 28 Sty 2012, 02:08

Prasa ujawniła, że na listopadowej sesji tzw. Rady Miejskiej, dokonano kolejnego grubego skoku na budżety rodzinne Koszalinian, ratując dobrobyt członków szajek partyjnych i kasty właścicielskiej Koszalina. Dokonano ukrytej podwyżki i to bardzo znaczącej, bo dającej wpływy do budżetu w wysokości 6,5 mln zł rocznie. Chodzi o tzw, podatek od deszczu (od powierzchni, z których spływa woda deszczowa, głownie z dachów). Informacja wywołała powszechną wesołość w Polsce.

Żaden z przedstawicieli rządzących ani radnych, nawet nie zająknął się na ten temat. Nie informowano o tym opinii publicznej. Media koszalińskie nawet tej sprawy nie zauważyły. Dopiero prasa ogólnopolska, m.in. Dziennik Gazeta Polska z 2012-01-24 (stąd pochodzi poniższy cytat) poinformowały o tym opinię publiczna w Polsce, dzięki czemu Koszalinianie dowiedzieli się o sprawie z Onetu. Tak wygląda "demokracja" w Koszalinie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miasta mają nowy sposób na łatanie budżetowych dziur - wprowadzają opłaty za odprowadzanie wody po opadach. Wrocław zrobi to w marcu, Bytom już z początkiem lutego. Opłaty rozważają także Warszawa i Kraków. Najwyższe opłaty za odprowadzanie deszczówki zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy będą się rozliczać samodzielnie. Spółdzielnie mieszkaniowe, by opłacić daninę, podniosą czynsze lokatorom. Opłaty od ścieków opadowych i roztopowych odprowadzanych do miejskiej kanalizacji deszczowej pojawiły się w Polsce już kilka lat temu, m.in. w Poznaniu, Koszalinie, Bielsku-Białej. Ale inne miasta dopiero teraz, gdy muszą zaciskać pasa, szukają nowych źródeł dochodów. Resort finansów chce, by w tym roku deficyt samorządów nie przekroczył 10 mld zł, wiceminister Ludwik Kotecki szacuje go nawet na 7 mld zł. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych ocenia, że z tego powodu samorządy będą musiały ograniczyć inwestycje na ponad 5 mld zł. Dlatego na wprowadzanie nowych obciążeń dla mieszkańców decyduje się coraz więcej miast.

Za: Dziennik Gazeta Prawna
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z podatku deszczowego Poznań w zeszłym roku uzbierał 3 mln zł, Koszalin z tego tytułu rocznie ma 6,5 mln zł, a Wrocław ma w tym roku zarobić prawie 12 mln zł. To znaczy, że Koszalin ma relatywnie najwyższe stawki, skoro będąc miastem 100-tysięcznym bierze dwa razy więcej od 550-tysięcznego Poznania oraz tylko o połowę mniej od 630-tysięcznego Wrocławia.
ZM
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez Flavi » 28 Sty 2012, 02:32

Przed chwila czytałem artykuł Wojciecha Błasiaka, w którym pisze o możliwym upadku trwającej w Polsce epoki postkomunizmu, m.in. w wyniku działania tzw. prawa Frederica Forsytha:

Słabość zależności bezpośredniej, aż po jej brak u osób i instytucji sprawujących władzę w państwie od obywateli i społeczeństwa, tworzy poczucie wyższości w stosunku do tychże obywateli i całego społeczeństwa, a w konsekwencji rodzi arogancję i poczucie bezkarności prowadzące do korupcji, osłabiania praworządności i pogarszania sprawności działania osób i instytucji sprawujących władzę.
Flavi
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez ZM » 28 Sty 2012, 10:05

Trzeba uwiecznić "uchwałę deszczową", która rozsławiła Koszalin na całą Polskę. Swoją drogą, po co wydawać (przepraszam - wyrzucać) ogromne pieniądze na "promocję miasta", jeszcze kilka takich uchwał i będzie o nas głośno i to bez jednego grosza wydanego przez Właścicieli Koszalina tzn. rządzących uzurpatorów, partyjnych łobuzów, których podtrzymuje bandycka ordynacja wyborcza, bo gdyby nie to, dawno by byli na śmietniku historii, a niektórzy na państwowym wikcie (gdybyśmy mieli państwo praworządne).
======================================================================================================
UCHWAŁA NR XVI/207/2011 RADY MIEJSKIEJ W KOSZALINIE
z dnia 24 listopada 2011 r.
w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków


Na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858; z 2007 r. Nr 147, poz. 1033; z 2009 r. Nr 18, poz. 97 z 2010 r. Nr 47 poz. 278, Nr 238 poz. 1578) na wniosek Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koszalinie, Rada Miejska w Koszalinie uchwala, co następuje:

 • § 1. Zatwierdza się taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków zgodnie z wnioskami z dnia 20 października 2011 r. Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Koszalinie, w następującej wysokości netto:
  • 1) za dostawę wody:
   • a) gospodarstwa domowe i odbiorcy wody na cele socjalno-bytowe 2,91 zł/1 m 3
   • b) pozostali odbiorcy 2,96 zł/1 m 3
  • 2) za odbiór ścieków:
   • a) gospodarstwa domowe i odprowadzający ścieki socjalno-bytowe 3,44 zł/1m 3
   • b) pozostali odbiorcy 3,44 zł/1m 3
  • 3) za odprowadzanie ścieków w postaci wód opadowych lub roztopowych pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni do kanalizacji deszczowej – wszyscy odbiorcy 2,11zł/1 m2/rok.
 • § 2. Wskazane w § 1 ceny podlegają zwiększeniu o podatek od towarów i usług, określony w odrębnych przepisach.
 • § 3. Taryfy zatwierdza się na okres od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2012 r.
 • § 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Koszalina.
 • § 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Władysław Husejko
ZM
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez ZM » 28 Sty 2012, 11:31

Uchwała deszczowa - wyniki głosowania. Jeśli ktoś miał złudzenia co do Lepszego Koszalina, to ma teraz sytuację jak na dłoni - jedna wielka ściema i załatwianie swoich interesów. To samo zresztą dotyczy PiSO-owcców (poza panią Mętlewicz), z nich opozycja jak z koziej dupy trąbka.

ZA: Husejko Władysław, Czuczak Tomasz, Bernacki Tomasz, Mikietyńska Urszula, Sendlewski Łukasz, Grygorcewicz Barbara, Żuber Eugeniusz, Wilke Izabela, Reinholz Marek, Tarnowski Ryszard, Turowski Stefan, Tałaj Sebastian, Waszkiewicz Marcin - wszyscy z PO oraz radni Lepszego Koszalina: Wezgraj Artur, Karżanowski Sergiusz, Kruk Tomasz.

PRZECIW: Załuski Mieczyslaw, Kościńska Krystyna, Zaroda Jerzy, Chałat Dorota, Niski Grzegorz - wszyscy SLD oraz Mętlewicz Anna (PiS).

WSTRZYMALI SIĘ: Wiśniewski Artur, Skórka Mirosław - obaj PiS.

NIEOBECNI: Sapieha Agata (PO)
ZM
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez ropcio » 28 Sty 2012, 21:52

Przerażające jest, że ci ludzie wprowadzają podatki w całkowitej tajemnicy przed społeczeństwem. To jest dyktatura, a nie demokracja. Gdyby nie prasa krajowa nawet byśmy o tym nie wiedzieli. Podobno są jakieś instytucje do kontrolowania finansów samorządów, izby obrachunkowe i inne, ale jak ich zapytasz to ci powiedzą, ze oni są tylko od liczenia słupków i orzekania, czy prawa strona bilansu zgadza się z lewą i takie tam duperele. Odebrać im stanowiska i kazać zwracać pensje kilka lat do tyłu, wtedy nauczą się porządku i działania w interesie obywatela.
ropcio
 

Re: Rada Miejska 2010-2014

Postprzez podatnik » 29 Sty 2012, 09:47

ZM napisał(a):Uchwała deszczowa - wyniki głosowania. Jeśli ktoś miał złudzenia co do Lepszego Koszalina, to ma teraz sytuację jak na dłoni - jedna wielka ściema i załatwianie swoich interesów. To samo zresztą dotyczy PiSO-owcców (poza panią Mętlewicz), z nich opozycja jak z koziej dupy trąbka.

ZA: Husejko Władysław, Czuczak Tomasz, Bernacki Tomasz, Mikietyńska Urszula, Sendlewski Łukasz, Grygorcewicz Barbara, Żuber Eugeniusz, Wilke Izabela, Reinholz Marek, Tarnowski Ryszard, Turowski Stefan, Tałaj Sebastian, Waszkiewicz Marcin - wszyscy z PO oraz radni Lepszego Koszalina: Wezgraj Artur, Karżanowski Sergiusz (Lepszy Koszalin), Kruk Tomasz (Lepszy Koszalin),

PRZECIW: Załuski Mieczyslaw, Kościńska Krystyna, Zaroda Jerzy, Chałat Dorota, Niski Grzegorz - wszyscy SLD oraz Mętlewicz Anna (PiS),

WSTRZYMALI SIĘ: Wiśniewski Artur, Skórka Mirosław - obaj PiS.

NIEOBECNI: Sapieha Agata (PO)


Jak czesto czytam to rzadzacych wspieraja tez czlonkowie.PiS,p.p.wisniewski i skorka,ze niby to zawsze przy podwyżkach wstrzymuja sie,a tak naprawde to popieraja podwyżki,tak jak tu napisane to kozie traby.Podziwiam p A. Metlewicz umie sie zachowac po ludzku,jak mowi tak robi.A koalicja..PO..i ..Lepszy Koszalin.kwitnie.
podatnik
 

PoprzedniaNastępna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron