Ruch Obywatelski JOW

Dyskusje o JOW (jednomandatowe okręgi wyborcze), systemach wyborczych i wyborach.

Ruch Obywatelski JOW

Postprzez Krzysztof » 27 Sty 2010, 22:10

Najbardziej znana polska blogerka Kataryna pozwała gazetę "Dziennik" (Axel Springer) za naruszenie jej dóbr osobistych. Chodzi o artykuł jaki ukazał się w "Dzienniku" 25 maja 2009 ("Wiemy kim jest Kataryna" ). Publikacja wstrząsnęła polska blogosferą i wywołała dyskusje o prawo do prywatności w internecie oraz odpowiedzialność za słowo w sensie rozszerzenia dziennikarskiej odpowiedzialności na blogerów i uznania ich za "dziennikarzy obywatelskich". Najciekawsza w tym wszystkim jest jednak forma zadośćuczynienia, której domaga się Kataryna:

Gazeta Wyborcza, 2010-01-14 napisał(a):Nawet w pozwie Sadło pokazała swój polityczny temperament. Oprócz przeprosin na łamach "Gazety", "Rzeczpospolitej" i "Salonu 24" oraz 20 tysięcy zł. zadośćuczynienia dla siebie, domaga się 20 tys. zł dla Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze".
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
 
Posty: 799
Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Hymn JOW i Zmarli

Postprzez Krzysztof » 08 Sty 2011, 11:55

Ruch Obywatelski Jednomandatowe Okręgi Wyborcze jest ruchem patriotycznym.

Nikt z nas z Ojczyzną umów nie zawierał
Z nikim Jej pacta nie wiążą conventa
Jak mu żyć przyjdzie, jak będzie umierał,
Czy go dostrzeże w tłumie, czy spamięta.

Nie przyrzekała oszczędzać goryczy,
Ani że słodkim karmić będzie chlebem,
Ani że łzy, czy zasługi policzy
I krzyk usłyszy pod odkrytym niebem...


Marian Hemar
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
 
Posty: 799
Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Re: Hymn JOW i Zmarli

Postprzez woJOWnik » 08 Sty 2011, 12:02

Nazwiska Zmarłych wymienione przez lidera Ruchu, prof. Jerzego Przystawę w styczniu 2010 roku.

+ Michał Falzmann
+ Alicja Starczewska-Byrska
+ Zbigniew Byrski
+ Józef Teliga
+ Stanisław Helski
+ Antoni Heda-Szary
+ Ałła Laskowska
+ Adam Zelga
+ Jan Krusiński-Stańczyk
+ Wiesław Wodecki

Nazwiska Zmarłych odczytane 16 lipca 2016 roku na pogrzebie Jerzego Gieysztora przez prof. Tomasza Kaźmierskiego, prezes stowarzyszenia JOW im. prof. Jerzego Przystawy:

+ Michał Falzmann
+ Ałła Klement-Laskowska
+ Stanisław Helski
+ Alina Kozioł-Starczewska-Byrska
+ dr Wojciech Lenkow
+ red. Maciej Łukasiewicz
+ dr Wisła Surażska
+ gen. Tadeusz Jauer
+ płk Józef Teliga
+ gen. Antoni Heda-“Szary”
+ Jan Krusiński-“Stańczyk”
+ red. Maciej Rybiński
+ red. Jerzy Iranek-Osmecki
+ prof. Edward Klimczak
+ Janusz Cykowski
+ prof. Jerzy Przystawa
+ Adam Pleśnar
+ Mariusz Wis
+ Marian Dzięcioł
+ Jerzy Gieysztor.
woJOWnik
 

Re: Ruch Obywatelski JOW

Postprzez woJOWnik » 25 Lut 2011, 09:13

W poniedziałek, 28 lutego 2011, w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieście, w sali 118, o godzinie 10.20 odbędzie się posiedzenie Sądu w sprawie zażalenia Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "JOW" na odmowę Prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie zniszczenia podpisów o referendum "4 razy TAK", w którym jedno z pytań było o JOW w wyborach do Sejmu.

W tym samym sądzie, 1 marca, w sali 540, o godzinie 12.30, odbędzie się rozprawa z powództwa p. Dominika Jafry ze Szczecina przeciwko Platformie Obywatelskiej o zapłatę. Pan Jafra domaga się symbolicznego odszkodowania - na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - za straty moralne spowodowane niedotrzymaniem obietnicy wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu i przeprowadzenia w tej sprawie referendum.
woJOWnik
 

Re: Ruch Obywatelski JOW

Postprzez woJOWnik » 28 Lut 2011, 21:11

Dzisiaj, tj. 28 lutego 2011 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Śródmieście, II Wydział Karny, odbyła się rozprawa w związku z zażaleniem Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” na postanowienie Prokuratury odmawiającej wszczęcia śledztwa w sprawie zniszczenia podpisów pod wnioskiem obywatelskim o referendum „4 razy TAK”, w którym jedno z pytać brzmieć miało: „czy jesteś za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu?”

Oddajmy głos prof. Przystawie.

Rozprawa była krótka. Przedstawiciel Prokuratury nie przybył, stawili się tylko przedstawiciele Stowarzyszenia. SSR Izabela Magdziarz zażądała opuszczenia Sali przez wszystkie osoby poza członkami Zarządu i nie zezwoliła na fotografowanie i filmowanie rozprawy (JOW TV). Po wysłuchaniu krótkich wystąpień prezesa, wiceprezesa i skarbnika Stowarzyszenia, Sąd zamknął posiedzenie i zapowiedział ogłoszenie Postanowienia o godzinie 15.40.

Spodziewaliśmy się, że sprawa na tym posiedzeniu zostanie zakończona, że Sąd albo podtrzyma decyzję Prokuratury, albo zgodzi się ze skarżącymi i odeśle sprawę do ponownego rozpatrzenia. Tymczasem Sąd zdecydował, że musi zwrócić się do Kancelarii Sejmu o wyjaśnienia odnośnie okoliczności i podstawy prawnej zniszczenia podpisów referendalnych! W rezultacie następna rozprawa odbędzie się 30 marca 2011 o godzinie 11.20, w tej samej Sali 448.
woJOWnik
 

Re: Hymn JOW i Zmarli

Postprzez woJOWnik » 03 Maj 2011, 08:29

Edward Stanisław Klimczak (1944-2011)

Image

15 kwietnia 2011, w Berlinie, zmarł nasz przyjaciel i woJOWnik, wielki i zasłużony Polak, językoznawca, rusycysta i anglista, docent Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, Edward Klimczak. Odszedł po kilku latach zawziętej walki z rakiem – walkę starał się dla nas udokumentować i przedstawić na swojej stronie internetowej.

Edward Klimczak był człowiekiem wielkiego charakteru, odwagi, talentu i wiedzy. W 1967 roku ukończył rusycystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a po studiach podjął pracę na Uniwersytecie Łódzkim, tam też, dodatkowo, w 1971 roku, ukończył anglistykę. Znał biegle język niemiecki. W 1973 roku udało mu się wyjechać do Niemiec Zachodnich, gdzie w 1973 podjął pracę na Uniwersytecie Saary, a po 3 latach otrzymał posadę na Freie Uniwersität w Berlinie i tam pracował do emerytury. Oprócz języka rosyjskiego wykładał tam również język polski i literaturę polską.

Cały artykuł prof. Jerzego Przystawy : "Edward Stanisław Klimczak (1944-2011)" na stronie www.jow.pl
woJOWnik
 

Re: Ruch Obywatelski JOW

Postprzez nJOWiny » 24 Maj 2011, 17:41

Po długiej walce i zmaganiach z czasem oraz urzędami otrzymaliśmy oficjalną zgodę na umieszczenie reklamy nad naszym biurem przy Białoskórniczej 3 we Wrocławiu. Dla niewtajemniczonych dodam, że nasze biuro mieści się przy głównej trasie we Wrocławiu (wschód – zachód) i bardzo blisko Rynku i Ratusza, około 5 min piechotą.

Dzięki tej reklamie niewątpliwie zwiększymy świadomość wrocławian oraz turystów nt. istnienia konkretnego rozwiązania dla Polskiej polityki, a jednocześnie oznaczymy siedzibę biura Ruchu i Stowarzyszenia JOW.

W załączeniu przesyłam zatwierdzony projekt. Dodam, że mamy możliwość podświetlenia liter oraz loga jow.pl – wszystko zależy od budżetu, dlatego proszę was o wsparcie finansowe, abyśmy mogli jak najszybciej powiesić reklamę.

Wykonanie reklamy z montażem w wersji podstawowej to koszt 3500 zł netto, w wersji podświetlonej diodami – 8 000 zł.

Teraz na facebooku popiera nas 5300 osób, na jednomandatowe.pl 4600 osób. Jeśli każda z osób popierających wyślę choćby 1,5 złotego na konto Stowarzyszenia – reklama w wersji podświetlonej zawiśnie nad biurem.

Liczę na waszą hojność podobnie, jak to było w przypadku naszego SteJOWca. W kasie na ten cel mamy obecnie 500 zł.

Numer Konta: 75 1020 3714 0000 4202 0084 7335

Stowarzyszenie na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego
"Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"
ul. Białoskórnicza 3/1, 50-134 Wrocław

z dopiskiem "Wsparcie stowarzyszenia – reklama"

Wpłaty można również dokonać przez system dotpay (szybka płatność) klikając na: TUTAJ

pozdrawiam
Piotr Krajewski
kom. (+48) 694 233 234
tel. (71) 723 43 22
email. piotr.krajewski@jow.pl

Stowarzyszenie "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"
Białoskórnicza 3
50-134 Wrocław
http://jow.pl
nJOWiny
 

Re: Hymn JOW i Zmarli

Postprzez Krzych » 15 Wrz 2011, 13:17

Image
Krzych
 

Re: Hymn JOW i Zmarli

Postprzez woJOWnik » 14 Maj 2012, 09:36

11 maja 2012 zmarł śp. Janusz Cykowski. Nasz przyjaciel, uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW.

Do końca swoich dni, pomimo ciężkiej choroby aktywny promotor postulatu prawdziwie wolnych i demokratycznych wyborów do Sejmu RP. Gorący patriota, taki jak jego matka. Łączymy się w bólu z Panią Weroniką Cykowską, seniorką i niestrudzoną weteranką Ruchu JOW. Naszemu przyjacielowi śp. Januszowi Cykowskiemu będziemy towarzyszyć w ostatniej drodze w czwartek 17 maja 2012, o godzinie 15, na cmentarzu w Kłodzku.

Czcimy jego pamięć i prosimy o modlitwę w jego intencji.

Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE, przyjaciele, uczestnicy Ruchu JOW z całej Polski: Kłodzka i Nysy, Wrocławia, Poznania, Gliwic, Krakowa i Warszawy, po Kościerzynę i Koszalin.

Image
Foto: www.jow.pl
woJOWnik
 

Re: Ruch Obywatelski JOW

Postprzez woJOWnik » 10 Cze 2013, 12:19

Odszedł od nas Mariusz Wis (1951 – 2013)

Image

Z głębokim bólem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Mariusza Wisa – niestrudzonego WoJOWnika.

Mariusz dołączył do Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych 13 lat temu, podczas prawyborów i konferencji samorządowych rozpoczętych w Nysie. Od razu rzucił się w wir pracy na rzecz zmiany ordynacji z pełną energią. Uczestniczył chyba we wszystkich konferencjach i spotkaniach JOW, zasypywał redakcje gazet (zwłaszcza "Rzeczpospolitej") trafnymi komentarzami i polemikami, w których popularyzował i bronił idei JOW, był autorem wielu artykułów w prasie, aktywnie uczestniczył w organizowaniu kolejnych Marszów na Warszawę.

Był twórcą Fundacji im. Jamesa Madisona – organizacji pożytku publicznego gromadzącej fundusze na akcje Ruchu JOW.

W ostatnim czasie Mariusz zainicjował i kierował tą pracą – opracowanie zmian do kodeksu wyborczego wraz z podziałem kraju na 460 jednomandatowych okręgów wyborczych. Ta monumentalna praca została skończona kilka tygodni temu – jest to więc dzieło życia Mariusza.

Mariusz, z którym rozmawiałem jeszcze w piątek, był pełen energii skończył zaledwie 62 lata.

Jego śmierć jest dla nas – Jego przyjaciół z Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW – ciosem. Straciliśmy oddanego sprawie, pełnego pomysłów i energii Przyjaciela.

Mariuszu! Będziemy o Tobie pamiętać!

Żonie śp. Mariusza i Jego rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Janusz Sanocki
Ruch Obywatelski na rzecz JOW
woJOWnik
 

Następna

Powróć do Wybory i systemy wyborcze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron