Korona piwowarów

Dzieje Koszalina - od wieków słowiańskiego i pomorskiego, od 1653 roku brandenbursko-pruskiego.

Re: Korona piwowarów

Postprzez Gringojan » 11 Lut 2012, 22:41

Nie ma co się bawić w teorie spiskowe, szczególnie po tylu latach. Najważniejsze, że w pierwszym i jedynym wydaniu Kroniki jest to, iż całość rękopisu została przetranskrybowana na język literacki - niemiecki. Zaczęto przygotowania do pełnego tłumaczenia na polski i to utknęło. Po prostu trzeba naciskac aby tego dokoczono, choćby z tej okazji, iż niedługo będzie 750 - letnia rocznica powstania Koszalina, więc chyba jest to oczywista oczywistość.
Powtarzam jednak, na KP muszą być oznaczenia producenta i zamawiającego a to będzie jednoznaczne z potwierdzeniem prawa Koszalina do rewindykacji naszego zabytku.
Gringojan
 
Posty: 137
Dołączenie: 09 Paź 2010, 23:46

Re: Korona piwowarów

Postprzez lobo3 » 12 Lut 2012, 18:03

Gringojan napisał(a):Nie ma co się bawić w teorie spiskowe, szczególnie po tylu latach. Najważniejsze, że w pierwszym i jedynym wydaniu Kroniki jest to, iż całość rękopisu została przetranskrybowana na język literacki - niemiecki. Zaczęto przygotowania do pełnego tłumaczenia na polski i to utknęło. Po prostu trzeba naciskac aby tego dokoczono, choćby z tej okazji, iż niedługo będzie 750 - letnia rocznica powstania Koszalina, więc chyba jest to oczywista oczywistość.
Powtarzam jednak, na KP muszą być oznaczenia producenta i zamawiającego a to będzie jednoznaczne z potwierdzeniem prawa Koszalina do rewindykacji naszego zabytku.


Wcale to nie muszą być teorie spiskowe Gringo. Nie zgadzam sie z Tobą że Korona musi mieć oznaczenia producenta itd... Nawet porównanie zdjęć wskazuje jednoznacznie na to że jest to korona z kościoła Mariackiego. Poza tym są jakieś dokumenty, archiwa, historycy, archiwiści itd. Moim zdaniem powodem milczenia jest zwyczajny konformizm, strach przed narażeniem sie jakiemuś ważniakowi kościelnemu albo ratuszowemu. Dlatego nikt w Koszalinie nie podjał sprawy i jej nie ruszył.
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Poprzednia

Powróć do Historia Koszalina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron