Co w trawie (media i inne) piszczy

Dzieje Koszalina - od wieków słowiańskiego i pomorskiego, od 1653 roku brandenbursko-pruskiego.

Re: Co w trawie (media i inne) piszczy

Postprzez Zbyszko Marzęcki » 14 Wrz 2012, 19:51

Dopiero teraz dowiedziałem się, że marł wybitny archiwista, tłumacz starych dokumentów, Adam Muszyński. Podaję informację za Archiwum Państwowym w Koszalinie na Facebooku.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z przykrością powiadamiamy, że w dniu 17 czerwca 2012 roku odszedł od nas Pan Adam Muszyński, wieloletni emerytowany pracownik naszego Archiwum.

Z prawdziwym smutkiem żegnamy naszego Drogiego Kolegę, nieocenionego Mentora i niedoścignionego Mistrza.

Odeszła od nas postać wybitna, ceniona i uznana w środowisku archiwalnym. Archiwista i zasłużony Historyk – regionalista z koszalińskim Archiwum Państwowym związany był od jego narodzin. Autor licznych publikacji, artykułów z dziedziny archiwistyki i historii, opracował większość najtrudniejszych zespołów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie, przyczyniając się tym samym do upowszechnienia źródeł historycznych do dziejów Pomorza Zachodniego. Tutaj poznał także swoją żonę – Panią Krystynę Muszyńską, która oddaną pracą także zyskała wielkie uznanie oraz szacunek kolejnych pokoleń archiwistów i regionalistów.

Pan Adam Muszyński pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako Człowiek pełen życia i pasji. Jego skromności, pokory wobec wiedzy, ciekawości świata, poczucia humoru i nieodpartego uroku osobistego będzie nam bardzo brakować.

Cześć Jego Pamięci.

Dyrektor i Załoga
Archiwum Państwowego w Koszalinie wraz z Oddziałami w Słupsku i w Szczecinku
Zbyszko Marzęcki

Postprzez qutafionia » 06 Paź 2012, 11:29

Uwaga na "historyka" z Archiwum Waldemara Chlistowskiego. Podobno jest w stanie uzasadnić każdą tezę, wymyśloną przez obecny reżym nazywany II Komuną.
qutafionia

Postprzez Rozliczyć II KOmunę » 10 Paź 2012, 07:30

Za pieniądze i przychylność bizantyjskiej władzy wszystko można uzasadnić. Ci ludzie krytykują komunizm, ale nawet za komuny byli uczciwi historycy, którzy szli pod prąd poprawności politycznej. Moczulski napisał książkę o Kampanii Wrześniowej, Kunert pisał o Powstaniu Warszawskim, Chlebowski o partyzantce AK-owskiej i cichociemnych, Garlicki w miarę obiektywnie o marszałku Piłsudskim. Mam wrażenie, że postkomuna cz też II KOmuna wydała więcej pseudohistoryków, plagiatorów, slizgaczy, małych karierowiczów i dupodajów niż pierwsza komuna.
Rozliczyć II KOmunę

Postprzez lobo3 » 17 Lis 2012, 20:42

Niewątpliwie za tak wiekopomne odkrycie naukowe jak te, ze inicjatywa wyszła do Frontu Jedności Narodu powinien otrzymać Nagrodę Państwową I stopnia od Polskiej Akademii Nauk albo i order jakiś bardzo wysoki. Historyk, który odnalazł gazetę z 1965 roku i na jej podstawie doszedł do wniosku, że to nie obywatele na jednym wielkim wiecu zadecydowali o budowie pomnika, ale Front Jedności Narodu podporządkowany władzy komunistycznej, musi być człowiekiem niezwykle dociekliwym, błyskotliwym, ponadprzeciętnym, niezwykle pracowitym i jeszcze bardziej niezwykle inteligentnym, nie wspominając już nawet o wszechstronnym wykształceniu opartym na kilku ukończonych fakultetach polskich i zagranicznych. Geniusz po prostu, gigant myśli, demiurg nauk historycznych, aż mi trudno uwierzyć, że moje stopy depczą po tych samych co on chodnikach i ulicach Koszalina.
Awatar użytkownika
lobo3

Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Postprzez Marian » 24 Lut 2013, 03:40

Bajkopisarz Piotr Polechoński napisał w "Głosie Koszalina" (22 lutego 2013) o nieistniejącej już gazecie "Goniec Pomorski", że "był pierwszym regionalnym, prywatnym tytułem prasowym, który w 1989 roku pojawił się na koszalińskim rynku". Jak zwykle, gówno prawda. Pierwszym regionalnym, prywatnym, a do tego niezależnym tytułem prasowym była "Gazeta Obywatelska". Nie przetrwała tak długo jak "Goniec", bo nie miała zasilania finansowego z Berlina, ale na pewno była pierwsza.
Marian

Postprzez Patryjota » 24 Lut 2013, 08:00

Mam pytanie czy ten bajkopisarz to jest polakiem?,bo jak widze pisze tylko,o tematyce niemieckiej,o tym co kiedys bylo.A malo o Polskiej Racji Stanu,o polskosci tych ziem.Moze niech napisze o pomniku.Bylismy Jestesmy Bedziemy.o Orle Piastowskim jaki na nim jest,o ulicach z nazwami Piastowskimi,jakie sa wokol pomnika.O urnach z ziemia z pol bitewnych,o poleglych Polskich zolnierzach w walce o Nasze ziemie,o spalonych zywcem Polskich zolnierzach w Podgajach.To mnie interesuje bo jestem Polakiem tu urodzonym.
Patryjota

Postprzez Eugen » 02 Mar 2013, 14:22

Bajkopisarz Polechoński o dniu 4 marca (Głos Koszalina, 1 marca 2013).

Tego właśnie dnia, przez całe powojenne dekady świętowano zajęcie Koszalina przez Rosjan jako wyzwolenie polskiego miasta. Od samego początku był w to święto wpisany fałsz, bo Koszalin nie mógł być wyzwolony, gdyż przed 1939 rokiem nie leżał w granicach Polski.

Nawet niechęć do obecności Polski na Ziemiach Zachodnich, otwarcie manifestowana przez pana Polechońskiego, nie powinna go skłaniać do fałszowania historii. Trzeba mieć ludzi za idiotów, żeby wypisać banialuki w stylu "świętowano zajęcie Koszalina jako wyzwolenie polskiego miasta". Jeżeli mówiono o "wyzwoleniu" to w kontekście słowiańszczyzny a nie polskości Koszalina, jako że Pomorze było ziemią słowiańską i odrębnym nie niemieckim bytem państwowym (Księstwo Pomorskie). W powszechnym jednak odbiorze pojęcia "wyzwolenie" używano w zupełnie innym kontekście, w znaczeniu wyzwolenia dla Polski, przegnania Niemców, odwiecznych wrogów, agresorów, bandytów winnych podpalenia świata i wymordowania kilkudziesięciu milionów ludzi, w tym 6 mln Polaków. I w takim znaczeniu Koszalin został wyzwolony dla Polski, z czym pan Polechoński pogodzić się nie może, jako że polskość Koszalina najwyraźniej go uwiera.
Eugen

Poprzednia

Powróć do Historia Koszalina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość