Co w trawie (media i inne) piszczy

Dzieje Koszalina - od wieków słowiańskiego i pomorskiego, od 1653 roku brandenbursko-pruskiego.

Re: Co w trawie (media i inne) piszczy

Postprzez prawica » 10 Lip 2011, 08:37

Krzysztoff napisał(a):Leszek na ciepłej państwowej posadce? W muzeum? A swoją drogą, jako komunista, powinien dalej walczyć o poprawę losu klasy robotniczej oraz ludu pracującego miast i wsi, a nie leniuchować jak jakiś burżuj. Widać, że zdradził ideały internacjonalizmu proletariackiego. Tow. Lenin miał rację mówiąc o "dziecięcej chorobie lewicowości".

Jeśli chodzi o Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina, mają się z czego cieszyć. Otrzymali z ratusza dotację - 5 tys. zł na zadanie pod nazwą "Koszaliński Portal Historyczny" oraz 2 tys. zł na "biesiadę artystyczną" w Policku. W ten sposób władza daje nam do zrozumienia, kto powinien i komu wolno zajmować się historią Koszalina. Swoją drogą to świetny sposób na niszczenie tego, co w społeczeństwie najcenniejsze - pasji i zaangażowania. Jedni tworzą portale za własne pieniądze, angażując w to swój wolny czas, własne możliwości, zbiory, kolekcje, inni mogą śmiać się im w oczy, dostaną na to pieniądze od pana prezydenta z kasy miasta. Co do imprezy w Policku, niedaleko hacjendy towarzysza Ulickiego, to mogę to skomentować tylko w jeden sposób - za naszych czasów piło się za swoje, a pijackie długi uchodziły za honorowe.

Ci byli komunisci,przebieraja sie teraz jak Leszek w Boguslawa,czy zmieniaja szaty partyjne,aby utrzymac sie przy korycie,sluza rzadzacym za kasiorke.Dla nich nie ma idealow,i nigdy nie bylo, liczylo sie ustawienie siebie i rodziny.I tak jest dzisiaj.Sluza dalej przebieraja sie nawet za klaunow.A spolecznikow to sie zwalcza,bo robia wszystko bez dotacji i to im przeszkadza.Oni musza przeciez miec za swoje dyrdymaly nagrody,kase i stolki,fikcyjnie nawet stworzone dla nich,sluba nie druzba.Wy jak im nie jecie z reki nie padacie na kolana ,to wsparcia nie ma.Taka jest rzeczywistosc.Ostatnio wszyscy mowia o spopleczenstwie obywatelskim,ale tylko mowia a co ???robia ,wszystko zeby to zniszczyc.Powodzenia.
prawica

Postprzez pokerek mały » 11 Lip 2011, 02:33

Gringojan napisał(a):Tym razem trafiłem "maxa", rozkoszny damski głosik omówił wiadomość o tradycyjnej mszy katolickiej u św. Józefa. Według głosiku Kapłan stoi tyłem do Wiernych a obecny, nowinkarski tryb odprawiania Mszy Św. jest "tradycyjny". Głosik wygosił co mu kazano, natomiast TO co tak kazało głosić, doskonale wie, iż Kapłan stoi na czele Wiernych i wraz z nimi stoi przed Bogiem.
Natomiast słynny II Sobór NICZEGO nie zmieniał a tylko zezwalał a raczej dopuszczał nowy sposób sprawowania Mszy.

Niestety, "głosik" mówi to, co podpowiadają usłużne media "katolickie". Mamy tu w Koszalinie jakąś rozgłośnie "katolicką" nadającą program rozrywkowy i mamy gazetę "katolicką", w której sam czytałem "kapłan stoi tyłem do wiernych" (nie wierzyłem własnym oczom!). Nie muszę dodawać, że od tego czasu już nigdy tej gazety nie kupiłem. "Katolicki" w Koszalinie, znaczy mainstreamowy, świecki, lewicowo-liberalny, oni przeżuwają to samo gówno co "Głosy" i "Miasta", masowo produkowane przez zawodowych propagandystów z ratusza i różnych urzędów marszałkowskich.
pokerek mały

Postprzez aaronek » 24 Lip 2011, 10:28

Krzysztoff napisał(a):Jeśli chodzi o Stowarzyszenie Przyjaciół Koszalina, mają się z czego cieszyć. Otrzymali z ratusza dotację - 5 tys. zł na zadanie pod nazwą "Koszaliński Portal Historyczny" oraz 2 tys. zł na "biesiadę artystyczną" w Policku. W ten sposób władza daje nam do zrozumienia, kto powinien i komu wolno zajmować się historią Koszalina. Swoją drogą to świetny sposób na niszczenie tego, co w społeczeństwie najcenniejsze - pasji i zaangażowania. Jedni tworzą portale za własne pieniądze, angażując w to swój wolny czas, własne możliwości, zbiory, kolekcje, inni mogą śmiać się im w oczy, dostaną na to pieniądze od pana prezydenta z kasy miasta. Co do imprezy w Policku, niedaleko hacjendy towarzysza Ulickiego, to mogę to skomentować tylko w jeden sposób - za naszych czasów piło się za swoje, a pijackie długi uchodziły za honorowe.

Stowarzyszenie jest na usługach władzy i realizuje plany polityczne tej wladzy. Historia jest w Koszalinie zawsze częścia politycznych planów wyborczych miejscowych tzw. "polityków". Zwłaszcza Jakubowski jest tu aktywny. Ale co tu robić jesli 750 lecie Koszalina jest dopiero w 2016 roku a wybory są dwa lata wcześniej? Umyslili wiec sobie że w roku wyborczym 2014 roku urządzą sobie obchody "pierwszej wzmianki" o Koszalinie która rzeczywiscie pochodzi z 1214 roku. Będzie to chyba pierwszy przypadek na świecie obchodzenia "pierwszej wzmianki", ale nie przeszkadzajcie im, niech się chłopaki osmieszają.
aaronek

Postprzez Krzysztof » 24 Lip 2011, 16:10

aaronek napisał(a):Stowarzyszenie jest na usługach władzy i realizuje plany polityczne tej wladzy. Historia jest w Koszalinie zawsze częścia politycznych planów wyborczych miejscowych tzw. "polityków". Zwłaszcza Jakubowski jest tu aktywny. Ale co tu robić jesli 750 lecie Koszalina jest dopiero w 2016 roku a wybory są dwa lata wcześniej? Umyslili wiec sobie że w roku wyborczym 2014 roku urządzą sobie obchody "pierwszej wzmianki" o Koszalinie która rzeczywiscie pochodzi z 1214 roku. Będzie to chyba pierwszy przypadek na świecie obchodzenia "pierwszej wzmianki", ale nie przeszkadzajcie im, niech się chłopaki osmieszają.

Słuchaj Aronek, wyguglaj sobie hasło "rocznica pierwszej wzmianki o mieście". Mnie wyskoczyło (wszystko dotyczy pierwszej wzmianki): 880 rocznica Kostelec (Morawy), 610 rocznica Kościerzyny, 670 rocznica Oborniki, 750 rocznica Wysokiej itd. Nie jest prawdą, że nie obchodzi się rocznic pierwszych wzmianek o mieście. W przypadku Koszalina pierwsza wzmianka ma szczególne znaczenie, pochodzi bowiem z dokumentu Bogusława II, którego matką była Anastazja, córka Mieszka III Starego. Uważam, że niezorganizowanie takiej rocznicy byłoby błędem zaniechania. Nie gniewaj się Aronek, ale ja tak to widzę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Gringojan » 24 Lip 2011, 18:20

Wzmianka jest o WIOSCE Koszalice (Czarna Góra – teren Politechniki przy Racławickiej) OCZYWIŚCIE odnosi się to dziejów PRZEDKOSZALINA, dotyczy to też innych miejscowości z okolic Koszalina a wzmiankowanych przed 1266 r. Jak również, a nawet GŁÓWNIE do dziejów dynastii Gryfitów i tyle tego.
Miasto powstało w 1266 roku i dopiero rocznice związane z datą (i późniejszymi) ODNOSZĄ się do MIASTA Koszalina.
W rzeczy samej, wzmianka PIERWSZA i JEDYNA o wsi Koszalice ma znaczenia dla MIASTA Koszalina – miasto Koszalin wssało wieś. Jak sądzę, po wyznaczeniu w terenie MIASTA ludność wsi żwawo a nawet pośpiesznie przeniosła się do MIASTA bo tam były LEPSZE warunki egzystencji ! O NIEBO lepsze.
Gringojan

Dołączenie: 09 Paź 2010, 23:46

Postprzez Krzysztof » 24 Lip 2011, 18:47

OK ale chyba każde miasto było na początku wsią i każde pierwsze wzmiankowanie dotyczy okresu PRZED-MIEJSKIEGO. No, może nie każde, ale w większości przypadków. Chociaż z drugiej strony, jeśli to ma być uroczystość MIEJSKA, to powinna się odnosić do historii MIASTA. Przyznam, ze trochę zgłupiałem. Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Postprzez Gringojan » 25 Lip 2011, 23:15

Wracając do "piszczenia", podobno przezacny Kapłan apokryfuje w najlepsze i tworzy dzielo dwutomowe na kanwie tych półtuzina słów (i to łacińskich) oraz daty 1214.
Swoją drogą zaczynam się obawiać (oby niesłusznie) powtórzenia się przypadku innego Kapłana, którego jak dotąd (na razie) już suspendowano.
Gringojan

Dołączenie: 09 Paź 2010, 23:46

Postprzez Krzysztof » 26 Lip 2011, 07:39

Znając talent naszego księdza-poety jestem przekonany, że powstanie kolejne opasłe tomisko jego wyjątkowo wysublimowanej poezji, gęsto ilustrowane zdjęciami innego artysty, tego od deptania flagi narodowej, maestro Pacholskiego. Stanowią oni bowiem nierozłączny tandem awangardy artystów koszalińskich. Wszystko sfinansuje oczywiście ratusz, czyli podatnik koszaliński. Później przez 10 lat książka będzie sprzedawana na Allegro. Porównania ze suspendowanym kapłanem, nasz kapłan niestety nie wytrzymuje, ponieważ stanowi jego dokładne przeciwieństwo i ucieleśnia wszystko to, z czym próbuje walczyć kapłan suspendowany.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Postprzez Grab1 » 23 Sie 2011, 08:18

Piknik religijny na Górze Chełmskiej nie wiadomo dlaczego nazywany mszą świętą. Ks. Romanik wygłasza "kazanie" mniej więcej tej treści: "Dzisiaj kazanie będzie krótkie. Jestem zachrypnięty. Wiecie... w nocy był mecz... razem z kolegami dopingowałem naszych... aż ochrypłem... Amen". Autentyczne.
Grab1

Postprzez jadzik » 30 Sie 2011, 15:28

Mamy wybory więc sezon "cudownych odkryć" w pełni. W wyborach do samorządu 2010 "cudownie odkryto" skarb w Boninie, chociaż tak na prawdę odkryto go kilka miesięcy wcześniej to czekano z rewelacjami do wyborów żeby Najważniejszy Kandydat mógł zapozować do zdjęcia. Później w dawnym urzędzie wojewódzkim "cudownie odkryto" starą encyklopedię niemiecką i Najważniejszy Kandydat znów mógł zapozować. Teraz są wybory parlamentarne i tym razem "cudownie odkryto" jakieś poniemieckie rejestry mieszkańców i znów Najważniejszy Kandydat mógł zapozować do zdjęcia, a jako ozdobę zabrano panią dyrektor archiwum żeby występowała w charakterze sierotki. Mam nadzieję że następne wybory będą przedterminowe i już nie będzie trzeba czekać długo na kolejne "cudowne odkrycia" bo jak pomyślę że sezon odkryć ma być raz na cztery lata to mnie smutek ogarnia.
jadzik

PoprzedniaNastępna

Powróć do Historia Koszalina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość