Tramwaje w Koszalinie

Dzieje Koszalina - od wieków słowiańskiego i pomorskiego, od 1653 roku brandenbursko-pruskiego.

Re: Tramwaje koszalińskie

Postprzez Gringojan. » 15 Maj 2011, 17:07

Do poprzedniego zdjęcia: Morska, przy zajezdni. Obie widoczne budowle (dom mieszkalny i hala zajezdni) istniały do budowy Kauflandu - nie ma tych drzew.

Image

Dyskusje na temat lokalizacji widocznego budynku przeniosłem do działu Spacery historyczne, temat "Morska/Buchwaldstrasse - który to budynek?"
Gringojan.

Postprzez MaKo » 25 Maj 2011, 14:31

Rozjazd Zwycięstwa - Piłsudskiego (przed 1945: Bergstarsse - Danzigerstrasse)

Image
MaKo

Postprzez bronbar5 » 13 Gru 2011, 23:22

Pierwsze tramwaje dla Koszalina wyprodukowane w Halle (Waggonfabrik Gottfried Lindner A.G), następne w Wismarze (Wagenbau Aktien Gesellschaft Wag Wismar i/M)

4 achsiger Motorwagen mit Acley-Bremse für 42 Sitz- und 20 Stehplätze, Spurweite 1435 mm gebaut für die Städtische Straßenbahn Köslin (Kösliner Stadt- und Strandbahn Ostseebäder Großmöllen West)

czterosiowy wagon motorowy, 42 miejsca siedzące i 20 miejsc stojących, szer torów 1435 mm (prześwit normalnotorowy)

Image

Źródło: eBay

Drugie zdjęcie, chyba prospekt reklamowy (?) po duńsku. Ukazany jest ten sam wagon motorowy z numerem 38.

Image
bronbar5

Postprzez bronbar5 » 13 Gru 2011, 23:40

Ciekawostka, zdjęcie z okresu I wojny światowej lub bezpośrednio poprzedzającego. Tramwaj przed dworcem (niewidoczny) dzis ul. Dworcowa. Tramwaj jest wykorzystywany jako wóz sanitarny, ranni (chorzy) wkładani są przez okno. Pocztówka z ebaya.

Image
bronbar5

Postprzez bronbar5 » 13 Gru 2011, 23:51

Tramwaj, kolejka plażowa, przystanek Buchwald (Buczysko) na zakończeniu Buchwaldstarsse (Morskiej).

Image
bronbar5

Postprzez bronbar5 » 14 Gru 2011, 00:02

Pocztówki ukazujące tramwaj /kolejkę plażową w Unieściu.

Image

Image
bronbar5

Postprzez bronbar5 » 14 Gru 2011, 00:04

Tramwaj /kolejka plażowa w Unieściu oraz torowisko w Unieściu - tak wyglądała droga przez Unieście

Image

Image
bronbar5

Postprzez bronbar5 » 14 Gru 2011, 00:19

Pocztówka przedstawia kolejke plazowa do Mielno-Unieścia ale na przystanku w Koszalinie (tak wynika z napisu na pocztówce) Nie wiem w którym to jest miejscu, wyglada mi na Buchwaldstarsse (Morska). Ale w którym miejscu musicie odszyfrować sami.

Image
bronbar5

Postprzez lobo333 » 14 Gru 2011, 13:42

Takie samo zdjęcie mam ale chyba lepszej jakości ale też nie wiem gdzie to jest.

Image
lobo333

Postprzez lobo333 » 14 Gru 2011, 13:51

Jeszcze dwie pocztówki. Na pierwszej tramwaj na Bergstarsse (czyli Zwycięstwa od Rynku Staromiejskiego w stronę Rokosowa). Drugie zdjęcie ukazuje tramwaj na Friedrich Wilhelms-Platz (plac Wolności).

Image

Image
lobo333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Historia Koszalina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość