Referendum JOW - 6 września 2015 - Potrafisz Polsko!

Referendum JOW - 6 września 2015 - Potrafisz Polsko!

Postprzez Andrzej Hozler » 15 Cze 2015, 15:22

Nabiera tempa akcja referendalna w Koszalinie i regionie. Setki osób podpisało już poparcie dla postulatu JOW (jednomandatowe okręgi wyborcze) i Pawła Kukiza, który jest dzisiaj utożsamiany z ideą naprawy Rzeczypospolitej w drodze zmiany ordynacji wyborczej. Wciąż powstają nowe grupy referendalne, odbywają się prelekcje o JOW, podejmowane są działania organizacyjne przed referendum. Naturalnym oparciem dla tych grup jest Komitet Obywatelski Miasta Koszalina, który już 10 lat temu wpisał postulat JOW do swego statutu. Koszalin jest jednym z bastionów Ruchu JOW w Polsce, a potwierdza to świetny wynik Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich - drugie miejsce i zwycięstwo nad Andrzejem Dudą.

Najstarszym stażem uczestnikiem Ruchu JOW w regionie jest Tadeusz Rogowski, członek zarządu krajowego Ruchu JOW, współpracownik założyciela Ruchu prof. Jerzego Przystawy (TUTAJ). Inni koszalińscy weterani walki o JOW to: Stefan Romecki, Tadeusz Wołyniec, Tadeusz Rębisz, Szczepan Biskup, Zbigniew Nowak, Henryk Twardoń. Ci ludzie przenieśli ideę JOW do Koszalina, promowali ją w regionie i w całej Polsce uczestnicząc w manifestacjach w Warszawie i innych wydarzeniach organizowanych przez Ruch JOW.

Zachęcamy do współpracy, wymiany myśli i walki o normalny system wyborczy, który uczyni Polaków gospodarzami we własnym kraju i pozwoli odzyskać im podmiotowość polityczną. Bardzo wysoki próg frekwencji wynoszący ponad 50 proc. wyborców może zniechęcać, ale zniechęcenie to ostania rzecz, która przyjdzie Koszalinianom do głowy. Wygramy referendum jeśli uwierzymy, że jest to możliwe.

Strony internetowe:
1) JOW Koszalin na FB - https://www.facebook.com/jowkoszalin?ref=hl
2) Wszystko o JOW (największy zasób tekstów o JOW w Polsce!) - koszalin7.pl - http://koszalin7.pl/jow.html
3) Forum koszalin7.pl na którym się w tej chwili znajdujesz.
Awatar użytkownika
Andrzej Hozler
 
Posty: 85
Dołączenie: 11 Paź 2009, 23:42

Re: Referendum JOW - 6 września 2015 - Potrafisz Polsko!

Postprzez kaktus_kolczasty » 15 Cze 2015, 20:02

Zdradzę wam dlaczego mam ksywke Kaktus kolczasty. Kiedy rozpoczynaliśmy prace nad portalem koszalin7.pl doszło między nami do sporu w pewnej sprawie. Powiedziałem wtedy "prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż...". Okazało się, że się pomyliłem. Ktoś wtedy powiedział "od dziś będziesz kaktusem", ktoś inny dodał "kolczastym", i tak oto zostałem Kaktusem kolczastym.

Piszę o tym dlatego, że czasami wyobraźnia nam podpowiada czarne scenariusze, wydaje się, że jakaś sprawa jest z góry przegrana. Tymczasem życie przynosi niespodzianki, bo życie przerasta nasze wyobrażenia i nie podlega emocjom, lękom i naszym ograniczeniom. Zgadzam się z Andrzejem, że podstawą każdego sukcesu jest uwierzyć, że jesteśmy w stanie dokonać tego, z czego inni rezygnują już na samą myśl o tym. Jesteśmy w stanie przekroczyć 50 proc. próg mimo oporu polityków i partii, którzy po to są i z tego powodu im się płaci, żeby doskonalili system polityczny państwa. Tymczasem oni występują w roli największego hamulcowego tych zmian. Nie po raz pierwszy w historii Polski małej grupie przyszło stanąć do nierównej walki z potęgą systemu, żeby coś wygrać dla Polski.

Bądźmy dobrej myśli i uwierzmy w zwycięstwo! Ja rezerwuję tegoroczne lato i swój urlop dla sprawy JOW!
Awatar użytkownika
kaktus_kolczasty
 
Posty: 293
Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:18

Re: REFERENDUM - 6 września 2015 - Potrafisz Polsko!

Postprzez Krzysztof » 20 Cze 2015, 06:51

Spotkanie grup referendalnych odbywają się w środy, co dwa tygodnie, w klubie Graal ul. Piłsudskiego 11-15 - godz. 18.00.

Odbyły się spotkania 3 i 17 czerwca. Relacje dostępne są na portalu koszalin7.pl oraz fejsbuk JOW Koszalin. Następne spotkania: 1, 15, 29 lipca.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
 
Posty: 796
Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Re: Referendum JOW - 6 września 2015 - Potrafisz Polsko!

Postprzez Buzu » 20 Cze 2015, 07:42

Z datą 19 czerwca 2015 r opublikowano w DU postanowienie prezydenta RP o referendum. Można oficjalnie rozpoczynać kampanię referendalną.

Terminy:

28 lipca - zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej przez podmioty uprawnione o zamiarze uczestniczenia w kampanii referendalnej w programach radiowych i telewizyjnych nadawców publicznych. Prawo do bezpłatnego rozpowszechniania audycji referendalnych od 21 sierpnia będą miały podmioty, które otrzymają od PKW zaświadczenie. Zgodnie z przepisami ustawy o referendum ogólnopolskim takie prawo mają: partie polityczne, które otrzymały co najmniej 3 proc. poparcia w wyborach do sejmu, koalicje partii politycznych, które uzyskały co najmniej 6 proc. poparcia, kluby posłów i senatorów, kluby parlamentarne, które na rok przed zarządzeniem referendum zrzeszały posłów lub senatorów zgłoszonych przez komitet wyborczy wyborców (posłowie i senatorowie muszą stanowić więcej niż połowę składu tych klubów). Do bezpłatnej kampanii w telewizji i radiu mają też prawo m.in. stowarzyszenia i fundacje, które zarejestrowały się nie później niż na rok przed zarządzeniem referendum, działają na terenie całego kraju (nie dot. fundacji), w obszarze związanym z przedmiotem referendum - działalność ta musi mieścić się w zakresie celów statutowych.
Podmioty uczestniczące w kampanii referendalnej finansują ją ze środków własnych. Nie ma też obowiązku wcześniejszej rejestracji komitetów podmiotów, które w kampanii biorą udział, nie ma limitów wydatków oraz obowiązku sprawozdawczego.

7 sierpnia - zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez podmioty uprawnione.
Buzu
 Powróć do WYBORY i REFERENDA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron