Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Postprzez Xtap » 24 Lut 2015, 20:58

Paweł KUKIZ - kandydat społeczeństwa, obywatelski, przeciwnik systemu politycznego i wyborczego, znienawidzony przez establiszMĘT i mafie partyjne, idzie do wyborów z jednym jedynym hasłem - Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w wyborach do Sejmu! Popieramy Pawła Kukiza!
Xtap

Re: Paweł Kukiz na prezydenta Polski!

Postprzez Gość » 25 Lut 2015, 06:20

Xtap napisał(a):Kandydat społeczeństwa, obywatelski, przeciwnik systemu politycznego i wyborczego, znienawidzony przez establiszMĘT i mafie partyjne, idzie do wyborów z jednym jedynym hasłem - Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w wyborach do Sejmu! Popieramy Pawła Kukiza!

kto popiera to popiera he he hehe
Gość

Postprzez Wert » 25 Lut 2015, 16:26

Sposób przedstawiania Kukiza przez sprzedawczyków medialnych, próbujących określać się jako "dziennikarze": "Bronisław Komorowski (PO), Andrzej Duda (PiS), Janusz Palikot (Twój Ruch), Adam Jarubas (PSL), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Magdalena Ogórek (SLD) ... Paweł Kukiz (muzyk) :!: ". Mediantom czyli partyjnym pieskom i najemnikom w redakcjach nie przechodzi przez gardło słowo "kandydat niezależny" więc piszą "muzyk".

Mówi o tym ciekawie w wywiadzie telewizyjnym sam Paweł Kukiz:

Jeśli mamy posługiwać się kryterium zawodowym, to dlaczego o Bronisławie Komorowskim nie pisze się "kolporter, drukarz, dziennikarz, wykładowca w niższym seminarium duchowym", czy o Jarubasie nie pisze się "wicedyrektor powiatowego centrum usług medycznych w Kielcach". Nie bardzo rozumiem tej obawy przed określeniem mnie jako "kandydat niezależny". Na to dziennikarz: "Wszyscy chcieliby być kandydatami niezależnymi". Kukiz: "Ale nie są! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pan Duda czy pan Jarubas występował jako niezależny. Niech zrezygnują ze wsparcia finansowego swoich partii i struktur przy zbieraniu podpisów".

Źródło: TVP.pl (http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 5/18689560)
Wert

Postprzez Gość » 25 Lut 2015, 20:38

Dziś, w czasie spotkania Obywatelskiego Forum Legislacji, dyskutowaliśmy wokół wyników badania dr Agnieszki Dudzińskiej z Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Studiów Strategicznych ISP PAN. Tak jak my w niedawnym badaniu analizowaliśmy przebieg prac legislacyjnych w ramach rządowego procesu - dr Dudzińska badała sejmowy proces stanowienia prawa.

Wniosek, jaki zaprezentowała, jest taki, że wszelkie działania społeczne, próby wpływania na proces legislacyjny, dyskusje w mediach i inne takie elementy, to wszystko ma niemal żaden wpływ na realizację agendy większości w parlamencie i rządzie. Raz na jakiś czas tylko system "rozgląda się", albo raczej "wychyla się" ze swojej bańki, ale i tak zwykle wówczas ignoruje to, co dzieje się w społeczeństwie. Opinie prezentowane w toku dyskusji w komisjach sejmowych są ignorowane, stosuje się różnego rodzaju sposoby informacyjnego dyskryminowania obywateli (również dezinformowania na temat działania samego systemu politycznego).

Badania pokazały, że posłowie w istocie są maszynką do głosowania, a opozycja gra określoną przez system rolę pokazowego głosowania przeciwko większości parlamentarnej. Inicjatywy obywatelskie nie mają żadnej szansy. Decyzje zapadają w zależności od trudnej do zidentyfikowania "woli politycznej", w której kształtowaniu nie uczestniczą wszyscy posłowie, a tylko jacyś bliżej nieokreśleni. Parlament "klepie" tylko te propozycje, które wychodzą z określającego w jakiś sposób ową "polityczną wolę". I nie musi to być premier, który nie wie wszystkiego na temat wszystkich decyzji. Jednocześnie nikt albo niemal nikt nie czyta opracować przygotowywanych dla posłów.

Aktywni obywatele postrzegani jako "intruzi" są w różny sposób "neutralizowani". Na przykład w ten sposób, że są dokooptowywani do przeróżnych ciał doradczych, angażowani w spotkania i dyskusje, które nie są zaplanowane w celu wypracowywania kompromisów (decyzja i tak zależy od mitycznej "woli politycznej"). Możliwość uzyskania wpływu wynika z metod niestandardowych, takich, których nie da się prosto zignorować. Stąd system "zagląda do obywateli" gdy jest jakiś spektakularny protest, miasteczko, albo medialne zamieszanie. Niby wszyscy przeczuwają taką diagnozę (w tym sensie tezy te nie są odkrywcze), tylko teraz są poparte ilościowym i jakościowym badaniem opartym na analizie samego procesu (dyskusji na posiedzeniach plenarnych, dyskusji w komisjach i podkomisjach, setki stron stenogramów, analizy głosowań, ale też np. analizy tego kto po kim przemawia, jak długo, jak się zachowuje, np., że bawi się tabletem, albo wchodzi o określonej godzinie tylko na określone głosowanie i wychodzi, by nie uczestniczyć w innym).

Wyniki badania dr Dudzińskiej jeszcze nie są opublikowane. Spodziewam się, że będą. Chciałbym, by były opublikowane jak najszybciej.

Źródło: Blog Piotr VaGla Waglowski
Gość

Re: Paweł KUKIZ na prezydenta Polski!

Postprzez Gonzo » 27 Lut 2015, 17:41

Nie tak dawno, bo chyba dwa tygodnie temu popełniłem wpis, w którym podałem 10 powodów przez, które nie pójdę na wybory. Minęło kilkanaście dni i moje zdanie zaczyna się powoli zmieniać (bo ponoć tylko krowa tego nie robi). Co raz bardziej składnia mnie kandydatura Pawła Kukiza, bo choć na pierwszy rzut oka wydaje się abstrakcją i jakimś politycznym żartem, to jak się jej przyjrzy wydaję się całkiem rozsądna. Czemu?

https://krzykinternetu.wordpress.com/20 ... ty-srodek/
Gonzo

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Postprzez ktoś » 28 Lut 2015, 11:39

324 złote kosztował wrocławskich podatników gest prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, który oficjalnie poparł Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenta RP (Dutkiewicz poparł Komorowskiego. Na koszt podatnika). Dutkiewicz specjalnie w tej sprawie pojechał na wyborcze spotkanie Komorowskiego w Katowicach. I wypisał sobie delegację na koszt magistratu. Podobnie uczynili prezydenci biednego Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Do Katowic 14 lutego zjechało w sumie 29 prezydentów polskich miast. Na Śląsku podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta”. Sztab wyborczy Komorowskiego nie ukrywał, że jest z takiego poparcia bardzo dumny.

Wiadomo, że wśród 29 prezydentów, którzy udzielili poparcia kandydaturze Bronisława Komorowskiego, jest prezydent Koszalina, Piotr Jedliński, który do Katowic miał chyba najdalej ze wszystkich prezydentów. Nie liczmy jednak na to, że w Koszalinie "dziennikarze" zadadzą prezydentowi pytanie o koszty tej eskapady.
ktoś

Postprzez wyborca » 28 Lut 2015, 12:22

ktoś napisał(a):324 złote kosztował wrocławskich podatników gest prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, który oficjalnie poparł Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenta RP (Dutkiewicz poparł Komorowskiego. Na koszt podatnika). Dutkiewicz specjalnie w tej sprawie pojechał na wyborcze spotkanie Komorowskiego w Katowicach. I wypisał sobie delegację na koszt magistratu. Podobnie uczynili prezydenci biednego Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Do Katowic 14 lutego zjechało w sumie 29 prezydentów polskich miast. Na Śląsku podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta”. Sztab wyborczy Komorowskiego nie ukrywał, że jest z takiego poparcia bardzo dumny.

Wiadomo, że wśród 29 prezydentów, którzy udzielili poparcia kandydaturze Bronisława Komorowskiego, jest prezydent Koszalina, Piotr Jedliński, który do Katowic miał chyba najdalej ze wszystkich prezydentów. Nie liczmy jednak na to, że w Koszalinie "dziennikarze" zadadzą prezydentowi pytanie o koszty tej eskapady.

Ci partyjni kacyki wszystko ??? robia pewnie za pieniadze podatnika,wybory tez placa podatnici i to duze miliony.ale jak normalni ludzie chca startowac musza dac kase ze swoich.Tak np, jak Pawel Kukiz,dlatego ja podpisze liste na Pawla Kukiza i bede glosowal na niego.
wyborca

Postprzez Frogg » 28 Lut 2015, 12:46

PAWEŁ KUKIZ

Kampanię "P" jak Polska czas zacząć...
Wielu z Was nie ma nawet świadomości, że z Waszych podatków, bez względu na Wasze preferencje polityczne, finansowana jest kampania wyborcza partyjnych kandydatów na Prezydenta.
Tylko w 2013 roku, z naszych podatków partie polityczne obecne w Sejmie otrzymały 55.521.399,46 (słownie pięćdziesiąt pięć milionów, pięćset dwadzieścia jeden tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt dziewięć złotych 46.100).
TYLKO W JEDNYM ROKU!
Nie ważne, czy głosowałeś na PiS, PO, PSL i resztę partyjniaków z Wiejskiej, Twoje pieniądze idą na ich utrzymanie!
Ja, jako kandydat niezależny i obywatelski, nie mam szans w tej nierównej walce dlatego proszę Was każdą, nawet najmniejszą wpłatę na konto mojego komitetu.
Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta RP Pawła Kukiza
Nr rachunku (Alior Bank): 76 2490 0005 0000 4530 5425 7119
Tytułem: Wpłata
Frogg

Postprzez Wyborca » 04 Mar 2015, 14:17

Gogo3 napisał(a):Koszalin popiera Pawła Kukiza (http://koszalin7.pl/koszalin/wydarzenia ... ukiza.html)

I super sprawa ja tez popieram JOW,uwazam ze to ratunek dla Kraju.Juz podpisalem a na Pawla,namawiam tez znajomych,mysle ze sie uda.Mam dosc juz PO.PiS SLD PSL.PZPR i tych wszystkich jajeczek partyjnycg.
Wyborca

Następna

Powróć do WYBORY i REFERENDA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość