Papież Franciszek

Zagadnienia wiary, filozofii, teologii. Kościół w Koszalinie (informator).

Re: Papież Franciszek

Postprzez Flavi » 24 Lut 2014, 14:43

Kiedy Jezus uzdrawia, nigdy nie pozostawia danej osoby samej. Nie jest magiem, czarodziejem, uzdrowicielem, który leczy i idzie dalej: ale każdego doprowadza na jego miejsce, nie zostawia go na środku drogi. To piękne gesty Pana ... Te gesty Jezusa uczą nas, że każde uzdrowienie, każde przebaczenie zawsze przywracają nas do naszego ludu, którym jest Kościół ... Dlatego nie można zrozumieć Jezusa bez ludu Bożego, absurdem jest miłowanie Chrystusa bez Kościoła, słuchanie Chrystusa, ale nie Kościoła, naśladowanie Chrystusa na obrzeżach Kościoła. Bowiem Chrystus i Kościół są zjednoczeni i za każdym razem, gdy Chrystus wzywa jakąś osobę, to przyprowadza ją Kościoła.

Papież Franciszek, 24.02.2014
Flavi

Postprzez Flavi » 27 Lut 2014, 23:56

Gdybyś się znalazł przed ateistą, który mówi, że nie wierzy w Boga, a ty przeczytałbyś jemu wszystkie książki w bibliotece mówiące o istnieniu Boga, a nawet udowodnił istnienie Boga, to on nie uwierzy. Kiedy jednak przed tym ateistą złożysz świadectwo konsekwencji życia chrześcijańskiego, to w jego sercu coś się zacznie. To właśnie twoje świadectwo wzbudzi w nim niepokój, na którym swoje działanie opierać będzie Duch Święty. Jest to łaska, o jaką my wszyscy, cały Kościół musimy prosić: "Daj Panie, abyśmy byli konsekwentni".

Papież Franciszek, 27.02.2014
Flavi

Postprzez Flavi » 27 Lut 2014, 23:57

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy, ale wszyscy możemy prosić o przebaczenie. A On nigdy nie przestaje przebaczać! Trzeba mieć pokorę, by prosić o przebaczenie: "Panie, w tym przypadku nie byłem konsekwentny, wybacz!". Trzeba iść naprzód z chrześcijańską konsekwencją, ze świadectwem człowieka wierzącego w Jezusa Chrystusa, wiedzącego, że jest grzesznikiem, ale mającego odwagę, by prosić o przebaczenie, kiedy popełnia błąd i bardzo się boi zgorszenia innych. Niech Pan da nam wszystkim tę łaskę.

Papież Franciszek, 27.02.2014
Flavi

Postprzez Windwest » 02 Sie 2016, 06:41

Image

Podczas odprawiania Mszy świętej na Jasnej Górze w trakcie Światowych Dni Młodzieży 2016, 79-letni papież upadł w chwili gdy okadzał ołtarz. Asysta natychmiast pomogła mu podnieść się. Wywołało to falę domysłów o przyczyny tego upadku. W samolocie, w drodze powrotnej, papież wyjawił przyczyny upadku.

– Patrzyłem wtedy na Matkę Bożą i zapomniałem o schodach - powiedział. - Byłem z kadzielnicą w ręku.

Wyjaśnił dlaczego dlaczego nie było konsekwencji tego upadku.

- Kiedy poczułem, że upadam, pozwoliłem bym upadł i to mnie uratowało. Gdybym postawił pewien opór, byłyby konsekwencje. To wszystko. Czuję się wspaniale.

Tuż po tym zdarzeniu, Federico Lombardi, rzecznik Stolicy Apostolskiej, mówił, że powodem upadku był ciężki strój liturgiczny, co nie powinno dziwić.

Media zwracają uwagę na fakt, że chwilę później, już głosząc homilię, papież powiedział, że "Bóg objawia się w rzeczach małych".
Windwest

Postprzez Windwest » 02 Sie 2016, 06:43

Image
Windwest

Postprzez Winwest » 02 Sie 2016, 06:44

Image
Winwest

Poprzednia

Powróć do Koszalin - Wiara

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość