Myśli o chrześcijaństwie

Zagadnienia wiary, filozofii, teologii. Kościół w Koszalinie (informator).

Re: Myśli o chrześcijaństwie

Postprzez Windwest » 22 Kwi 2017, 09:16

You've heard it said 'I want no church standing between me and Christ. There is no church standing between us and Christ - the Church is Christ.

Słyszysz jak mówią: "Nie chcę żadnego kościoła, stojącego między mną a Chrystusem". Nie ma kościoła stojącego między nami a Chrystusem - Kościół jest Chrystusem.

Abp Fulton J. Sheen
Windwest

Postprzez Krzysztof » 11 Maj 2017, 20:20

Bóg nie napisał, że jesteśmy miodem ziemi, lecz solą. Sól piecze na żywej skórze, lecz także ­zapobiega zepsuciu.

G. Bernanos, Pamiętnik wiejskiego proboszcza
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Olaf » 15 Maj 2017, 12:56

Świat jest w stanie tolerować katolicyzm, a nawet papieża jako autorytet moralny, ale wybucha nienawiścią wobec katolików dumnych z bycia katolikami, katolików, którzy postępują zgodnie z tradycją.

don Luigi Giussani
Olaf

Postprzez eastwind » 16 Maj 2017, 10:08

Pij tam, gdzie pije koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił nigdy. Pościel zaścielaj tam, gdzie kładzie się kotka. Jedz owoc, który je robak. Spokojnie bierz grzyby, na które siada meszka. Sadź drzewo tam, gdzie ryje się kret. Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija. Studnie kop tam, gdzie w upał gnieżdżą się ptaki. Kładź się i wstawaj z kurami, a złote "ziarno" dnia będzie Twoje. Jedz więcej zielonego, a będziesz miał mocne nogi i serce wytrwałe, jak u zwierza. Częściej pływaj, a będziesz czuł się na ziemi, jak ryba w wodzie. Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi, i myśli Twoje będą jasne i lekkie. Więcej milcz niż gadaj, a w duszy Twojej zapanuje cisza, i duch będzie pokojowy i spokojny.

Św. Serafin Sarowski
(święty prawoslawia)
eastwind

Postprzez amarantus » 16 Maj 2017, 12:58

Różnica między Odrodzeniem a Średniowieczem nie polegała na dodawaniu, lecz na odejmowaniu. Odrodzenie to nie Średniowiecze plus człowiek, lecz Średniowiecze minus Bóg.

Etienne Gilson
amarantus

Postprzez lupin » 26 Maj 2017, 19:14

Jeśli głosisz Ewangelię i nikogo ona nie oburza, to znaczy że coś robisz nie tak.

Abp Fulton J.Sheen
lupin

Postprzez Beda » 28 Maj 2017, 17:41

Poza Kościołem Katolickim możecie mieć wszystko, prócz zbawienia. Możecie mieć zaszczyty, możecie mieć Sakramenty, możecie też śpiewać "Alleluja", możecie odpowiadać "Amen", możecie trzymać Ewangelię, możecie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego mieć i głosić wiarę, lecz nigdzie nie możecie znaleźć zbawienia, tylko w Kościele Katolickim. Poza nim można mieć wszystko, tylko tej miłości, która sama daje zbawienie, poza Kościołem nie ma, bo ktokolwiek ma miłość, nie dzieli jedności.

Stanisław kard. Hozjusz
Beda

Postprzez Eli » 11 Lip 2017, 14:21

Pierwszym istotnym miejscem uczenia się nadziei jest modlitwa. Jeśli nikt mnie już więcej nie słucha, Bóg mnie jeszcze słucha. Jeśli już nie mogę z nikim rozmawiać, nikogo wzywać, zawsze mogę mówić do Boga. Jeśli nie ma już nikogo, kto mógłby mi pomóc - tam, gdzie chodzi o potrzebę albo oczekiwanie, które przerastają ludzkie możliwości trwania w nadziei - On może mi pomóc.

Benedykt XVI (Spe Salvi)
Eli

Postprzez wind » 17 Lip 2017, 06:21

Wszyscy wierzący w Boga muszą być zawsze twórcami pokoju i o niego zabiegać.

Benedykt XVI
wind

Postprzez westwind » 11 Wrz 2017, 12:09

The eye of perfected friendship with God is aware of deeper dimensions of reality, to which the eyes of the average man and the average Christian are not yet opened. To those who have this greater love of God the truth of real things is revealed more plainly and more brilliantly; above all, the supernatural reality of the Trinitarian God is made known to them more movingly and overwhelmingly.

Oko doskonalszej przyjaźni z Bogiem zdaje sobie sprawę z głębszych wymiarów rzeczywistości, które nie są jeszcze otwarte dla oczu przeciętnego człowieka i przeciętnego chrześcijanina. Dla tych, którzy mają tę większą miłość do Boga, prawda o prawdziwych rzeczach jest objawiona bardziej jasno i wyraźnie; nade wszystko nadprzyrodzona rzeczywistość Boga w Trójcy Jedynego jest dla nich bardziej poruszająca i przemożna.

Josef Pieper
Cztery cnoty kardynalne
westwind

Poprzednia

Powróć do Koszalin - Wiara

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość