Atom w Koszalinie!

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Atom w Koszalinie!

Postprzez karbidówa » 02 Sty 2012, 19:03

Grzyb atomowy wyrasta nad starym polskim miastem Koszalin a wy siedzicie cicho :P Cywilizowany świat jądrówki likwiduje a staropolski Koszalin je buduje!
karbidówa
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez jadzik » 02 Sty 2012, 19:55

karbidówa napisał(a):Grzyb atomowy wyrasta nad starym polskim miastem Koszalin a wy siedzicie cicho :P Cywilizowany świat jądrówki likwiduje a staropolski Koszalin je buduje!Oooo! Jaka subtelna prowokacja intelektualna :lol:
jadzik
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez lobo3 » 03 Sty 2012, 10:04

jadzik napisał(a):Oooo! Jaka subtelna prowokacja intelektualna :lol:


Też jestem pod wrażeniem. A pomijając ludzi z Gąsek, ich rodziny i mieszkańców gminy Mielno, którzy mają prawo do protestu i słusznego oburzenia (żadne lokalizacje rządowe przedstawiane w ciągu ostatnich kilku lat, tzw. listy długie i krótkie nie uwzględniały Gąsek) to co tam robią ci wszyscy ekoterroryści, którzy mordy trzymali w kubeł wtedy, kiedy Niemiec z Ruskim dewastował cały Bałtyk? W Koszalinie i na Pomorzu Środkowym tylko KOMK i koszalin7.pl informował opinie publiczna o zagrożeniach związanych z brudną rura prusko-ruską

Gazociąg Północny - ściek niemiecko-ruski
Gazociąg Północny: rosyjski gaz i niemiecki szajs
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

Nie będzie wiekszej dewastacji Bałtyku ani zagrożeń ekologicznych niż te, które stwarza Gazociąg Północny (Nord Stream). Pisze o tym, europarlamentarzystlka Lidia Geringer de Oedenberg - Północna rura z (wybuchowym) gazem. Żadna elektrownia jądrowa nie jest w stanie zaszkodzić Bałtykowi tak bardzo niż bomba ekologiczna położona na dnie Bałtyku przez dwa zaprzyjaźnione kraje Niemcy i Rosje. Gdzie ci wszyscy ekolodzy byli jak Niemcy oddawali Rosji cały Bałtyk we władanie, przekształcali Bałtyk w swoją wyłączną strefę ekonomiczną, zamieniali je w toksyczne i wybuchowe bajoro, sami mając dostęp do otwartych mórz, którego niestety pozbawiona jest Polska. Ile tym ekoterrorystom płaci Rusek i Niemiec, który jest żywotnie zainteresowany tym, żeby w Polsce nie powstały nigdy elektrownie jądrowe, żeby kondominium Polskie było uzależnione od gazu Ruskiego przesyłanego częściowo od strony Niemiec? Wtedy milczeliście, a teraz tak dużo macie do powiedzenia? Wtedy nie było wolno ekologom protestować, a teraz już można?
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez jadzik » 03 Sty 2012, 10:25

Nasi ekolodzy nie mieli czasu na ochronę Bałtyku i polskiego wybrzeża bo wtedy zajmowali się ochrona goryli z lasów deszczowych Kongo. :shock: Wcale nie żartuje. Fragment artykułu "Rosyjski gaz i niemiecki szajs:"

Pryncypialna krytyka nasila się również w samej NRD. Mieszkańcy Greifswaldu i Lubmin demonstrowali w grudniu przeciwko lokalizacji w ich rejonie przemysłu ciężkiego. "To uzdrowisko a nie przemysłowe zagłębie!" - krzyczeli demonstranci. Ci jednak, którzy myśleli, że chodzi o wypełzający z Bałtyku dokładnie w miejscowości Lubmin gazociąg Nord Stream, musieli bardzo się zdziwić, kiedy dowiedzieli się, że demonstrantom nie chodzi o mega-rurę, ale o zupełnie inną inwestycję. Dlaczego więc zdyscyplinowani Niemcy wyszli na ulice? Być może wyjaśnieniem tej dziwnej sprawy jest skuteczność z jaką niemiecki oddział międzynarodowej organizacji ekologicznej World Wide Fund wynegocjował od Nord Stream dodatkowe 10 mln euro na inwestycje w ochronę środowiska w związku z zagrożeniami dla wód terytorialnych. Warto dodać, że w Polsce również istnieje oddział tej organizacji, a nawet prowadzi jeden projekt zagraniczny, którego celem jest ochrona lasów deszczowych Konga. Odwiedzających stronę internetową tej zacnej organizacji wita napis: "Podpisz petycję! Ocal goryle górskie!".

Więcej tutaj:
Gazociąg Północny: rosyjski gaz i niemiecki szajs

Chłopaki nie mieli czasu, dopiero teraz jak już te goryle górskie z lasów deszczowych w Congo ocaleli, moga się wreszcie zając Bałtykiem. :lol:
jadzik
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez jadzik » 04 Sty 2012, 08:47

Taki ekolog jeden z drugim, spod znaku tęczy, może zablokować rozwój dużego kraju w Europie, miasta, regionu. W Polsce jak wiadomo, nie może być stoczni, hut i kopalni, transferu nowych technologii, elektrowni jądrowych, spalarni śmieci, bo Polska ma przecież być krajem półkolonialnym, peryferyjnym, niesamodzielnym, rynkiem zbytu dla bogatych krajów starej Europy, składowiskiem szrotów i odpadów wszelakich. Za to największy gwałt naturalnemu środowisku mogą zadawać tak bogate kraje jak Niemcy, Szwecja, Dania i Finlandia, dewastując na naszych oczach Bałtyk i zamieniając ten akwen w ściek niemiecko-rosyjski. Tak w praktyce wygląda unijna równość i jedność. No, ale w końcu stare polskie przysłowie uczy, że co wolno wojewodzie, to nie tobie - nomen omen - smrodzie.

Więcej tutaj:

Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie
jadzik
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez Block » 04 Sty 2012, 15:43

Niemcy mają 20 elektrowni, w których produkują 20 GW energii, my nie mamy ani jednej. Bajeczki o tym, że wyłączą swoje elektrownie są dobre dla dzieci i durniów. Dopóki chociaż jedną elektrownia stoi w Niemczech, nie maja prawa pouczać kogokolwiek. Elektrownie zapewne zlikwidują w taki sam sposób, jak zlikwidowali stocznie razem z Polska, tzn Polacy zlikwidowali, a Niemcy po cichu swoje dotowali. Dziś Polacy mają pokomunistyczny rdzewiejący skansen stoczniowy, Niemcy - nowoczesny przemysł stoczniowy. Tak się robi w trąbę naiwniaków. We Francji jest kilkadziesiąt elektrowni jądrowych i Niemcy jakoś przeciwko nim nie protestują. A przecież przy przewadze wiatrów zachodnich w tej części Europy, wyziewy z tych elektrowni lecą do Niemiec. Niemcy zapewnili sobie ogromne źródła energii w postaci gazu dostarczanego po dnie Bałtyku przez gazociąg Nord Stream, dokonują przy tym dewastacji tego morza na skalę nigdy wcześniej nie spotykaną, bo sami przecież mają dostęp do otwartych mórz. Jeśli ktoś dziś daje wiarę niemieckim pouczeniom, które świadczą o traktowaniu Polaków jako narodu drugiej kategorii, a nie jak partnerów z UE, to ma poważne kłopoty z myśleniem.

Tym wpisem nie zamierzam usprawiedliwiać "niespodzianki" jakiej do puściła się Polska Grupa Energetyczna wobec mieszkańców Gąsek i gminy Mielno. Wręcz przeciwnie, uważam, że ci ludzie jako gospodarze terenu mają prawo do protestu i przeprowadzenia referendum w tej sprawie i jest to elementarny wymóg demokracji.
Block
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez rodak » 04 Sty 2012, 21:16

Block napisał(a):Niemcy mają 20 elektrowni, w których produkują 20 GW energii, my nie mamy ani jednej...


Z wielka uwaga przygladam sie protestom w naszym Regionie i zauwazylem ,ze najwiecej krzycza osoby z niemieckimi nazwiskami.Zastanawiam sie czemu takie osoby sa przeciwni budowie elektrowni atomowej.Moze zeby nie powstala zadna tutaj elektrownia a prad kupowac z niemiec.Tak sobie mysle? ile w tym prawdy niech sie kazdy zastanowi.Czas pokaze.
rodak
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez Flavi » 06 Sty 2012, 10:35

Podzielam opinie Kolegów. Na mieszkańców Gąsek i gminy wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Protesty są zupełnie naturalne, zastanawiam się nawet, czy komuś nie chodziło właśnie o taki efekt, bo przecież wystarczy być średnio rozgarniętym osobnikiem, żeby przewidzieć takie reakcje mieszkańców.
Flavi
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez James » 09 Sty 2012, 11:39

Tylko idiota nie widzi że Szwab z Kacapem po zapewnieniu sobie dostaw gazu Gazociągiem Nord Stream i zawiązaniu strategicznego paktu energetycznego, rozpoczęli drugą część planu polegającą na obezwładnieniu energetycznym krajów przewidzianych w planach jako zależne i niesamodzielne. Każda polska próba wybicia się na niepodległość energetyczną (energetyka jądrowa, gaz łupkowy) będzie bezwzględnie zwalczana przez agenturę sowiecko-pruską w Polsce. Poszukiwania gazu łupkowego - nie! bo garnki ze stołów spadają i chałupy pękają. Energetyka jądrowa - nie! bo skażenie środowiska, zasyfionego śmieciami wywożonymi do lasu i spalonym olejem z frytek wylewanym do kanalizacji. Gazoport w Świnoujściu - nie! zablokowany rurą prusko-ruską. Elektrownie wiatrowe - nie! bo ptaki giną od śmigieł. Biogazownie - nie! bo śmierdzi. Biopaliwa - nie! bo psują się silniki. Geotermia - nie! bo odwiert zanieczyszczają środowisko. Każdy kit można tubylcom wcisnąć jeśli tak jak Niemcy wykupiło się całą prasę w Polsce. Trzeba być wyjątkowo ciężkim idiotą, pozbawionym poczucia państwowości, żeby nie dostrzec energetycznej pułapki zastawionej na Polskę.
James
 

Re: Atom w Koszalinie!

Postprzez lobo3 » 09 Sty 2012, 11:51

Co tu dużo mówić. Schwedt nad Odrą, miasto w Brandenburgii, miasto partnerskie Koszalina, po drugiej strony Odry jest Polska i to obszar chroniony - dolina dolnej Odry. I co Niemcy robią w Schwedt? Budują potężną spalarnię śmieci przy samej granicy z Polską, w której spalają śmieci z całej Brandenburgii i Pomorza Przedniego. Przy zdecydowanej przewadze wiatrów zachodnich, wszystko leci do Polski. Czy pytali nas o zgodę kiedy budowali spalarnię? Czy robili badania, referenda itd. Nic z tych rzeczy. A teraz przyjeżdża premier Brandenburgii do Polski, niejaki Matthias Platzek (nie dość, ze Niemiec to jeszcze pieprzony lewak) i mówi: - Nie ukrywamy, że nie uszczęśliwiają nas polskie plany rozwoju energetyki atomowej (Niemiecki polityk w Polsce. Nie owijał w bawełnę) A kopa wam w dupę zapalić na dzień dobry towarzyszu Platzek!!!
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Następna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron