Euroskrzynki

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Re: Euroskrzynki

Postprzez Flavi » 16 Gru 2009, 15:05

A wszystko po to, żeby zapewnic sobie monopol i słodkie nieróbstwo po wsze czasy.

METRO, Kinga Graczyk, napisał(a):Poczta Polska działa coraz gorzej - oddziały są zamykane, skrzynki na listy likwidowane, a kilkadziesiąt tysięcy przesyłek co roku znika bez śladu. Spółka wypłaca niezadowolonym klientom odszkodowania, ale winnych nie szuka.

Raport Najwyższej Izby Kontroli ocenia Pocztę Polską bezlitośnie. Spółka jest fatalnie zarządzana, nieracjonalnie zatrudnia pracowników i źle rozlicza się z firmami wykonującymi jej usługi. Efektem jest 215 mln zł strat, jakie zanotuje w tym roku. Zdaniem kontrolerów NIK, spółka sama jest winna swojej złej sytuacji finansowej.

98 proc. skarg klientów dotyczy nieterminowego dostarczania listów i paczek. NIK zbadała 14 oddziałów regionalnych spółki oraz 17 rejonowych. W żadnym z nich listy nie były dostarczane na czas! Nic dziwnego, że wiele firm wybiera konkurencję - według danych NIK, z takiego powodu "rozwód" z Pocztą wzięła aż jedna trzecia ankietowanych instytucji. Sytuacja z roku na rok się pogarsza, choć jednocześnie spada liczba nadawanych listów i paczek, a rośnie cena usług. Poczta straciła już przewagę na rynku paczek (ponad połowa wysyłana jest za pośrednictwem prywatnych firm) oraz przesyłek reklamowych (ponad 70 proc. spółek nie korzysta z jej usługi).


Albo taki kwiatek:

W 2008 roku pracownicy PP sprzeniewierzyli prawie pół miliona złotych z pieniędzy np. za opłaty. Za 40 tysięcy zgubionych przesyłek Poczta wypłaciła 5,5 mln zł odszkodowań. Mimo to, władze spółki nie są zainteresowane łapaniem i karaniem osób odpowiedzialnych za kradzieże i zniszczenia.


I niestety nic nie będzie, jedyna nadzieja w tym, ze coraz mniej korzystamy z poczty, przez internet można już zrobić bardzo dużo. Ta instytucja umrze śmiercią naturalna, ale ile przy tym ludziom krwi napsuje, to szkoda gadać.
Flavi
 

Re: Euroskrzynki

Postprzez Gość » 18 Gru 2009, 21:10

Flavi napisał(a):
Pismo wystosowano 10 listopada 2009, dziś jest 15 grudnia 2009, odpowiedzi nie ma. Oznacza to, że Ministerstwo nie odpowiada na wnioski i zapytania organizacji społecznych.


Raczej nie wie JAK odpowiedzieć. Pismo jest tak sformułowane, ze nie zostawiliście im miejsca nawet na jakieś małe krętactwo. Więc co mieli zrobić, przyznać, ze niska rangą pracownica ministerstwa dokonała reinterpretacji prawa w taki sposób, że przekreśliła cała polska ustawę, czy tez przyznać się, że w Polsce nie przestrzega się ustanowionego prawa? Zasada jest taka, ze jak mama kłamać, to lepiej milczeń. I oni milczą. :D

Moze maja spotkanie na cmentarzu i nie wrocili do ministerstwa.
Gość
 

Re: Euroskrzynki

Postprzez Sylwia » 19 Sty 2010, 14:20

Powoli Poczta Polska traci monopol. W ubiegłym roku zrezygnowały z jej usług firmy telekomunikacyjne, w tym roku chcą zabrać - firmy energetyczne, banki, firmy ubezpieczeniowe, urzędy, sądy. Spada ilość przesyłek pocztowych: w 2005 było ich 1,478 mln; w 2007 - 916 mln; w ciągu dziewięciu miesięcy 2008 roku wykonano zaledwie 400 tys. przesyłek. Poczta zostanie zmuszona do redukcji personelu, czap politycznych, lipnych spółek córek i wydawania pieniędzy na gazety, które czyta kilkaset osób. W 2013 roku kończy się prawny monopol PP na dostarczanie przesyłek poniżej 50 gramów. W ostatnim czasie PP straciła rynek usług kurierskich warty ok. 1,5 mld zł.

Problem ze skrzynkami ogólnodostępnymi rozwiąże się więc sam, jest to kwestia czasu. Firmy prywatne będą musiały pomóc wspólnotom i inwestować w skrzynki, jeśli chcą wykonywać swoje usługi coraz lepiej i na coraz wyższym poziomie. I jeśli nie chcą podzielić losu PP.
Sylwia
 

Poprzednia

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron