Połaczenie Jamna i Łabusza z Koszalinem

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Połaczenie Jamna i Łabusza z Koszalinem

Postprzez Imago » 31 Paź 2008, 19:51

Widzę, że koledzy zajmowali juz głos na forum Głosu ;) ale może czas pogadac tutaj. Wasze zdanie na ten temaT/
Imago

Re: Połaczenie Jamna i Łabusza z Koszalinem

Postprzez Krzysztof » 31 Paź 2008, 20:00

Jamno i Łabusz nie maja nic wspólnego z Będzinem i to wyszło przy okazji referendum, w którym w Jamnie uczestniczyło niecałe 10 proc. uprawnionych. Jesli nawet nie do Koszalina, to przynajmniej do gminy Mielno powinny należeć te sołectwa, ale nie do Będzina. Z mielnem łaczy ich Jamno, a z Bedzinem - przepraszam - niby co?
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Postprzez Andrzej Hozler » 31 Paź 2008, 20:08

Wrzucam to co napisałem na forum GK24, tylko troche poprawione :oops:

Niestety jest to porazka pana Wójta. Szczerze powiedziawszy współczuję Panu, ponieważ sam będąc zwolennikiem połaczenia Jamna i Łabusza z Koszalinem, zakładałem jednak, że opór przeciwników będzie większy. W Jamnie głosowało poniżej 10 procent osób. Nie oznacza to oczywiście, że pozostałe 90 procent są za połaczeniem z Koszalinem, na pewno jednak oznacza, że nie są przeciw. Trudno w ogóle brać pod uwage wyniki tego referendum, skoro przy dramatycznie niskiej frekwencji nie jest ono w najmniejszym stopniu reprezentatywne. Jedno jest pewne - mieszkańcy nie stanęli murem za Wójtem i nie znaleźli w całej sprawie powodu do protestu, a nawet do wyjścia z domu. Nie traktowałbym jednak tego jako wotum nieufności wobec Wójta, moim zdaniem robił co do niego należało, inaczej zachować się nie mógł. Gloria victis, chwała zwyciężonym i szacunek dla tych nielicznych, którzy chcieli własnej autonomii, werdykt demokratyczny jest jednak po stronie zwolenników połączenia dwóch sołectw z Koszalinem. A władze Koszalina przestrzegam przed triumfalizmem, teraz trzeba szybko udowodnić, że miasto zamierza wywiązać się z obietnic wobec tych dwóch sołectw.
Andrzej Hozler

Postprzez pepermint » 31 Paź 2008, 23:18

a ja wątpię czy to sie uda zalatwić. od pomysłu do przemysłu droga daleka. a PO będzie cora szybciej tracic poparcie i z kazdym miesiącem bedzie sie okazywało ze coraz mniej moze... :|
pepermint

Postprzez Krzysztof » 31 Paź 2008, 23:38

pepermint napisał(a):a ja wątpię czy to sie uda zalatwić. od pomysłu do przemysłu droga daleka. a PO będzie cora szybciej tracic poparcie i z kazdym miesiącem bedzie sie okazywało ze coraz mniej moze... :|

A tu jak raz zgadzam się, tak szybko to nie nastapi, tego typu rewolucje przeprowadza się wówczas, kiedy rząd (partia) cieszy się sporym poparciem czyli na początku kadencji
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Postprzez Basia » 01 Lis 2008, 00:44

Tym bardziej że jak na razie wszystko kończy się na pomysłach. Efektów za bardzo nie widać, a o obiecankach-cacankach nawet nie ma sensu wkółko dyskutować.
Awatar użytkownika
Basia

Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:36

Postprzez Pepermint » 01 Lis 2008, 17:19

Najsmutniejsze, ze przy okazji wychodza jakies chore układy panujące w tych wsiach, opanowanych przez niewielkie grupy cwaniaczków. Tak przynajmniej piszą o tym ludzie na forum GK24 (mam nadzieję, że nie jest to propaganda, chyba zbyt wielu ludzi o tym pisze, a argumety wydają się prawdopodobne).
Pepermint

Postprzez Pipermint » 02 Lis 2008, 15:38

Wpis na forum GK24. Czy to przypadkiem nie nasz Andrzejek? :lol: Może Andrzej zarejestrujesz się i nas? :P

Przed chwilą oglądałem Teledwizję Podwórkową MAX z ktorejn dowiedziałem się, że... mieszkańcy Jamna są "zdecydowanie przeciwni przyłączeniu do Koszalina". Albo ja mam kłopoty z liczeniem, albi Telewizja Podwórkowa zatrudnia arytmetycznych analafabetów. Innego wyjścia nie ma. Policzmy, opierając się na danych przytoczonych prezez Głos Koszaliński:

Natomiast w Jamnie na 670 uprawnionych do głosowania na zebraniu pojawiło się 66 osób - 54 były przeciw, a 12 za przyłączeniem do miasta.

Policzmy wspólnie, bo albo ja jestem wtórnym głąbem i będę musiał zjeść mój dyplom magistra albo ktoś zwariował. 66 z 670 daje nam 9,8 procent. Tyle osób pofatygowało sie do lokali referendalnych. Z tego 54 było przeciw ( 8 procent wszystkich uprawnionych) a 12 za przyłaczeniem (1,8 procent wszystkich uprawnionych). Czy w sytuacji, kiedy 8 procent zamieszkujących dane terytorium jest przeciw jakiejś sprawie, można mówić o tym, że społeczeństwo tego tyerytorium jest "zdecydowanie przeciwne"? ("Jamno jest przeciw" albo "Jamno powiedziało nie"). Przecież demokracja to rządy wiekszości - czy 8 procent to jest większość? Idę o zakład i dam sobie gębę obić w imię zasady, że większość to co najmniej 51 procent. Zgodnie z prawem, w przypadku odwołania wójta, burmistrza lub prezydenta, referendum jest ważne, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania. Zdarzało się w Polsce, że prezydent siedział w więzieniu i nie mozna go było odwołać, a on zarządzał miastem przez telefon komórkowy zza krat. A tutaj 8 procent, czyli 54 osoby, ma zatrzymać szanse rozwojowe 100 tysięcznego miasta? Jest wręcz przeciwnie, przeciwnicy przyłączenia Jamna i Łabusza do Koszalina ponieśli sromotną i miażdżącą klęskę. Ktoś tu napisał - ludziom sie nie chciało nawet dla tej sprawy wyjść z domu. Taka jest prawda.
Pipermint

Postprzez Krzysztof » 26 Mar 2009, 02:04

Na starej stronie KOMK utworzyliśmy nowy dział "Koszalin nad Bałtykiem", w którym staramy sie poruszac zagadnienia związane z połaczenie Jamna i Łabusza z Koszalinem. Jest już artykuł o kierunkach rozwoju Koszalina w ostatnich 50 latach, w przygotowaniu jest artykuł o aspiracjach morskich Koszalina w ujęciu historycznym.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Postprzez kaktus_kolczasty » 13 Lip 2009, 13:32

Dzisiejszy Głos Koszaliński:

Głos Koszaliński napisał(a):Przyłączenie do Koszalina Jamna i Łabusza pomału staje się faktem. MSWiA dało miastu zielone światło
Jak podaliśmy wcześniej, MSWiA przygotowalo projekt rozporządzenia w sprawie 44 wniosków z calej Polski. Cześc zostala zaopiniowana pozytywnie, jak sprawa Koszalina i Tychowa, a cześc odrzucono, m.in. wniosek Szczecinka. MSWiA przyklasnelo pomyslowi Koszalina, który chce od stycznia przyszlego roku wchlonąc dwa solectwa z gminy Bedzino – Jamno i Labusz.
Uznano, ze trzeba postawic na rozwój turystyki i wykorzystanie jeziora Jamno, a miasto lepiej to zrobi niz wiejska gmina. (...)

Pozwoliłem sobie skomentować to na forum GK24:

Koszalinianin napisał(a):Duży sukces Koszalina oraz osobiście Mikietyńskiego i Gawłowskiego. Trzeba im oddać honor, bez względu na sympatie polityczne i mnóstwo pretensji, ktore mamy na co dzień. Decyzja MSWiA i ministra Schetyny mądra i dalekowzroczna - korzyści odniosą nie tylko mieszkańcy Koszalina i dwóch gmin, ale cała Polska. Podziekowania należą się także wojewodzie Zydorowiczowi, który wniosek poparł. Dzień, w którym premier Tusk podpisze ostateczną decyzję, będzie historycznym dniem dla Koszalina. Na pewno jedna z przełomowych dat w dziejach miasta. Gratulacje!
Awatar użytkownika
kaktus_kolczasty

Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:18

Następna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość