Bełkot polityczno-historyczny w Koszalinie

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Bełkot polityczno-historyczny w Koszalinie

Postprzez Alf » 25 Maj 2016, 11:40

Wikipedia, hasło "Koszalin", dostęp 25 maja 2016.

Cytat:
Judaizm. Synagoga gminy żydowskiej. Synagoga zbudowana XIX w. została zniszczona w 1938 r. przez bojówki hitlerowskie w czasie nocy kryształowej.
Alf
 

Re: Bełkot polityczno-historyczny w Koszalinie

Postprzez Lobo33 » 25 Maj 2016, 12:58

Alf napisał(a):Wikipedia, hasło "Koszalin", dostęp 25 maja 2016.

Cytat:
Judaizm. Synagoga gminy żydowskiej. Synagoga zbudowana XIX w. została zniszczona w 1938 r. przez bojówki hitlerowskie w czasie nocy kryształowej.W tej samej Wikipedii pod hasłem "Noc kryształowa" napisano: "Noc kryształowa była pogromem Żydów inicjowanym przez władze państwowe. Naziści nie tylko przyzwolili na prześladowania ludności żydowskiej, ale również nadali im zorganizowany charakter. Wydarzenie to określane bywa również innymi nazwami: "noc hańby" ... "niemiecka noc"".

O "bojówkach hitlerowskich" można mówić w odniesieniu do okresu sprzed 1933 roku, kiedy to Hitler jeszcze nie rządził w Niemczech. W 1938 roku hitlerowcy, naziści rządzili Niemcami od 5 lat. Jakie więc "bojówki hitlerowskie"?! Noc kryształowa była zorganizowanym przy udziale legalnej niemieckiej władzy państwowej pogromem Żydów. Miała państwowy, a nie bojówkarski charakter, była działaniem zorganizowanym i systemowym, wspieranym przez ideologię i propagandę państwową, a nie incydentem czy spontaniczną akcją.
Niemcy piszą po prostu "obozy koncentracyjne w Polsce", my zaś w oficjalnych publikacjach używamy bełkotu polityczno poprawnościowego.
Lobo33
 

Re: Bełkot polityczno-historyczny w Koszalinie

Postprzez moby » 25 Maj 2016, 16:44

Płacą i wymagaja. Mają tu swoich ludzi, zasadniczo cała koszalińska elitka jest proniemiecka i wypasiona na szmalu unijnym czyli niemieckim. Mają się za co odwdzięczyć.
moby
 


Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron