Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Czym żyje Koszalin - aktualne wydarzenia, bieżące dyskusje, ciekawostki, galerie fotograficzne.

Wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie - 2014

Postprzez Andrzej Hozler » 22 Wrz 2014, 21:04

Oczywiście, termin "wybory" traktujemy w tym przypadku z przymrużeniem oka. Partyjniacka ordynacja wyborcza (w miastach na prawach powiatu, a takim jest Koszalin), w sposób nieprzyzwoity uprzywilejowuje partie polityczne, dyskryminując jednocześnie zwykłych mieszkańców miasta i pozbawiając ich praktycznie szans ubiegania się o mandat radnego. Niemniej zjawisko pod nazwą "wybory samorządowe" jest na tyle znaczącym faktem społecznym, że nie można go pominąć.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[Wpis z 11 października]

Proponuję połączyć te dwie propozycję w jedną - "wybory partyjniacko-komunalne w Koszalinie":

PARTYJNIACKIE
1. Ponieważ te wybory nie spełniają jakichkolwiek standardów demokratycznych, przede wszystkim wyborców pozbawiono biernego prawa wyborczego (prawa do wybieralności). Partie wyeliminowały społeczeństwo i ustaliły reguły gry pod siebie - nie muszą się rejestrować, nie muszą przechodzić skomplikowanych procedur związanych z tworzeniem komitetu, pieniądze na kampanie biorą sobie z kasy państwowej, prowadzą centralne i lokalne kampanie wyborcze w zawłaszczonych (wykupionych za publiczne pieniądze) mediach. Są to wybory wyłącznie dla partii i między partiami (tzw. "wyścig do koryta").
2. "Partyjiniackie", ale nie "partyjne", ponieważ partie w Polsce nie spełniają reguł demokratycznych - są partiami wodzowskimi, utrzymywanymi przez podatników, wyobcowanymi, w który funkcjonuje negatywna selekcja, swego rodzaju stowarzyszeniami "klasy próżniaczej", sposobem na wielkie kariery i pieniądze dla miernot, które w normalnych warunkach nie miałyby jakichkolwiek szans na sukces.

KOMUNALNE
1. Ponieważ toczą się w obrębie układu miejskiego (sektor komunalny, publiczny, instytucji, organizacji, firm, agend, stowarzyszeń etc.) - tworzących potężny holding miejski, holding władzy zależny i powiązany z ratuszem (dotyczy to nawet takich partii jak PiS i SLD).
2. Ponieważ środki i zasoby publiczne odgrywają w nich decydującą rolę, m.in. w ukierunkowaniu przekazu medialnego, ale także tworzenia, przejmowania, podkupywania, zawłaszczania itd. mediów lokalnych.
3. Ponieważ "komuna" - tzn. układy i powiązania z PRL-owskim holdingiem władzy, monopartią PZPR (casus Kęsik, Żuber, Ostrowski, żeby wymienić tylko najbardziej znanych), służbami PRL-owskimi - stanowi rdzeń układu miejskiego.
Awatar użytkownika
Andrzej Hozler
 
Posty: 85
Dołączenie: 11 Paź 2009, 23:42

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez lobo3 » 22 Wrz 2014, 21:15

KALENDARZ WYBORCZY

Do 8 września 2014
- zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego

Do 22 września 2014
- powołanie przez komisarza wyborczego terytorialnych komisji wyborczych (gminnych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich, dzielnicowych)

Do 7 października 2014 do godz. 24.00
- zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw

Do 17 października 2014 do godz. 24.00
- zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych;
- zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

Do 22 października 2014
- przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów w
ponad połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw

Do 24 października 2014
- przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez PKW

Do 27 października 2014
- przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów
w wyborach do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim;
- powołanie przez gminną komisję wyborczą obwodowych komisji wyborczych.

14 listopada 2014 o godz. 24.00
- zakończenie kampanii wyborczej - cisza wyborcza

16 listopada 2014 (niedziela)
- godz. 7.00–21.00 – głosowanie

Jeżeli podczas pierwszej tury głosowania nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta, 30 listopada przeprowadzona zostanie druga tura. Do drugiej tury przechodzi dwóch kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik.
Awatar użytkownika
lobo3
 
Posty: 313
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:14

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez Marcel » 26 Wrz 2014, 14:55

Ciekaw jestem ile z Koszalina zgłoszono zwykłych komitetów wyborczych, ale nie jaczejek partyjnych (PO, PiS, SLD, PSL i reszta tej bandy), tylko założonych przez zwykłych mieszkańców.
Marcel
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez Frogg » 26 Wrz 2014, 21:16

Marcel napisał(a):Ciekaw jestem ile z Koszalina zgłoszono zwykłych komitetów wyborczych, ale nie jaczejek partyjnych (PO, PiS, SLD, PSL i reszta tej bandy), tylko założonych przez zwykłych mieszkańców.


Prawdopodobnie zero. Lepszy Koszalin nie jest komitetem mieszkańców tylko komitetem organizacji. Zresztą charakter LK tzn. koncentrowanie się na samej walce o władzę, wskazuje na to, że jest to lokalna partia. Co zresztą nie jest niczym złym, po prostu lider tego ugrupowania walczy o najwyższą władzę w mieście, reszta jest tylko tłem dla niego. W tej chwili nie wiemy ile i jakie komitety się zarejestrowały, ale jest mało prawdopodobne, żeby jakakolwiek grupa mieszkańców porywała się na walkę z partyjnymi mafiami czerpiącymi garściami z kasy państwowej i samorządowej, mającymi do dyspozycji lokalne media niemiecko-białoruskie oraz partyjną telewizję i radio "publiczne".

Jeżeli potwierdzi się, że w 100-tysięcznym mieście nie powstał ani jeden zwykły komitet wyborczy mieszkańców, to partie, z tą "obywatelską" na czele, powinny popełnić harakiri.
Frogg
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez ZMarz » 27 Wrz 2014, 08:14

Na stronie internetowej Radia Koszalin tekst o wyjściu Unii Pracy z SLD. "Do czasu zakończenia kampanii wyborczej Unia zawiesiła współpracę z SLD w mieście i powiecie. Powodem były: fiasko rozmów negocjacyjnych i zarejestrowanie przez SLD komitetu partyjnego Sojuszu". A tutaj najciekawsze: "Przewodniczący Unii Pracy zaapelował do wszystkich komitetów wyborczych w mieście żeby prowadziły kampanię z zachowaniem zasad fair play."

To jest wszystko co interesuje publiczne (!) utrzymywane z abonamentu (!!) Radio Koszalin. Która partia z którą, która się dzieli, mnoży, migruje, gdzie i do kogo, roszady, "jedynki" (o których tzw. media i ich funkcjonariusze mówią jak o czymś normalnym), który partyjny watażka co powiedział, a który mu odpowiedział. I tak w kółko. Demokracja, społeczeństwo, możliwość realizacji przez nie niezbywalnych praw obywatelskich i wyborczych (zagwarantowanych konstytucyjnie), samoorganizacji i formowania własnego przedstawicielstwa bez partyjnych skorumpowanych i zdemoralizowanych pośredników, to są sprawy, które "dziennikarzy" mediów "publicznych" nie interesują wcale! Ile w 100-tysięcznym mieście powstało komitetów zwykłych wyborców - to jest pytanie poza obszarem zainteresowania partyjnych najemników dziennikarskich! W mieście, w którym społeczeństwo nie ma możliwości wyrażania swoich poglądów!!!
ZMarz
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez jadzik » 28 Wrz 2014, 07:10

a kto by się przejmował jakimś przypadkowym społeczeństwem .. :P . zresztą nie dostali instrukcji żeby zajmować się społeczeństwem i jego prawami wyborczymi więc niby dlaczego maja się wychylać ci dziennikarze... :lol:
jadzik
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez kaktus_kolczasty » 28 Wrz 2014, 10:58

Nie wiem skąd ta fascynacja tematyką "wyborczą" (tak naprawdę można mówić tylko o głosowaniu, a nie o wyborach), skoro wiadomo prawie na 100 procent, że dalej będą rządzić dotychczasowe układy władzy. Jeżeli w samorządach dochodziło do jakichkolwiek zmian, to zawsze odbywało się to w trakcie kadencji, a nie podczas elekcji po zakończeniu kadencji. Prezydentów, burmistrzów, wójtów odwoływano w wyniku referendów i jest to jedyny praktycznie sposób na pozbycie się delikwenta jeśli podpadnie ludziom. Natomiast tzw. "wybory" na pewno niczego nie zmienią, co najwyżej jakieś drobne przetasowania w radzie miasta, co dla mieszkańców jest bez większego znaczenia.
Awatar użytkownika
kaktus_kolczasty
 
Posty: 293
Dołączenie: 01 Lis 2008, 00:18

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez kryspin » 01 Paź 2014, 17:40

Zdradzić wam tajemnicę kto będzie rządził Koszalinem? Proszę bardzo. Rządzić będzie sitwa PO, PiS, SLD, PSL, LK. Czujesz się zawiedziony? A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś naiwniaku?
kryspin
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez Radio Tirana » 02 Paź 2014, 19:52

ZMarz napisał(a):To jest wszystko co interesuje publiczne (!) utrzymywane z abonamentu (!!) Radio Koszalin. Która partia z którą, która się dzieli, mnoży, migruje, gdzie i do kogo, roszady, "jedynki" (o których tzw. media i ich funkcjonariusze mówią jak o czymś normalnym), który partyjny watażka co powiedział, a który mu odpowiedział. I tak w kółko. Demokracja, społeczeństwo, możliwość realizacji przez nie niezbywalnych praw obywatelskich i wyborczych (zagwarantowanych konstytucyjnie), samoorganizacji i formowania własnego przedstawicielstwa bez partyjnych skorumpowanych i zdemoralizowanych pośredników, to są sprawy, które "dziennikarzy" mediów "publicznych" nie interesują wcale! Ile w 100-tysięcznym mieście powstało komitetów zwykłych wyborców - to jest pytanie poza obszarem zainteresowania partyjnych najemników dziennikarskich! W mieście, w którym społeczeństwo nie ma możliwości wyrażania swoich poglądów!!!


Nie ma żałośniejszej ekipy w Koszalinie od Radia Koszalin. Błazenada z przyjmowaniem i wręczaniem sobie nawzajem nagród - Radio Gdańsk przyznało nagrodę Radiu Koszalin, Radio Koszalin dało Radiu Kraków, Radio Kraków przyznało Radiu Lublin, Radio Lublin dało Radiu Koszalin i tak w kółko. Funkcjonariusze dziennikarstwa muszą oceniać sami siebie i kadzić sobie nawzajem, bo gdyby doszło do oceny ze strony odbiorców ich przekazu, byłaby dla nich miażdżąca. Nagrody od państwowych instytucji, ZUSów, KRUSów, fundacji niemieckich, urzędów, organizacji i przybudówek partyjnych itd. Za komuny nie było takiej skali uległości, dyspozycyjności i sprzedajności, która dziś przyjmuje postać różnych nagród, a w istocie zakamuflowanych łapówek i gratyfikacji za dawactwo. Radio publiczne hańbą dziennikarstwa, zamiast dawać przykład i tworzyć przeciwwagę dla łże-dziennikarstwa mediów niemieckich i lokalnych oligarchów, tworzą i wzmacniają negatywny wzorzec dziennikarstwa.
Radio Tirana
 

Re: Wybory samorządowe 2014

Postprzez Marek » 04 Paź 2014, 16:21

Powszechnie stosowany sposób na kampanie wyborczą w Koszalinie. Wynajduję się jakąś rocznicę, np. 3,5-lecie klubu hodowców czegoś tam, ściąga się do Koszalina gwiazdy telewizyjne, zespoły młodzieżowe itd., wszystko rzecz jasna za publiczne pieniądze, i prowadzi się ukrytą kampanię wyborczą, przy pełnym estradowym i scenicznym zaangażowaniu kandydujących osób, z wykorzystaniem haseł i emblematów, które przypadkowo są tożsame z hasłami i emblematami ich komitetów wyborczych.

Oczywiście w Koszalinie jest utrzymywany przez nas za ciężkie pieniądze pochodzące z podatków organ pod nazwą Państwowa Komisja Wyborcza, ale tylko ktoś bardzo głupi może liczyć na to, że ta trupa kabaretowa czymkolwiek się zajmuje. Ci ludzie ośmieszają państwo, które tworzy prawo i wyznacza tych, którzy powinni go strzec. Kiedyś rzucono hasło "Koszalin miastem bezprawia". Żadna instytucja nie wypełnia tutaj swojej roli, a pilnuje jedynie swych przywilejów i pozycji, pełniąc funkcje usługowe wobec lokalnej oligarchii politycznej.
Marek
 

Następna

Powróć do Koszalin - Aktualności

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron