Pytania do Stefana Romeckiego

Re: Pytania do Stefana Romeckiego

Postprzez Andrzej » 02 Lis 2010, 06:18

Konkrety proszę. Na kogo z nazwiska i dlaczego. I czy wystawienie Marii Romeckiej nie jest przejawem nepotyzmu?

Wystawienie Marii Romeckiej i 48 innych osób jest nie tylko przejawem nepotyzmu, ale i idiotyzmu. Żeby jednak zacząć o tym rozmawiać trzeba poznać mechanizm wyborczy do rad gmin. Frekwencja na tym forum, jak i poziom opinii świadczy o tym, ze 90 proc. ma te wybory gdzieś, a następne 9 proc. nawet się trochę tymi wyborami interesuje, z tym tylko, że nie wie o czym rozmawia. Stefan Romecki ubiega się o mandat radnego, jego sprawa, o tym czy ten mandat się należy, zdecydują wyborcy, a raczej ta 1/3 wyborców, która do wyborów pójdzie, głównie ze względu na własny interes (elektorat zależny). Dlaczego jednak Stefan Romecki, ubiegający się o jeden mandat, musi wystawić do wyborów 50 innych osób? Ano dlatego, że taka jest ordynacja - Romecki może poddać się ocenie tylko 20 % mieszkańców miasta (startować wolno tylko z jednego z 5 okręgów), a jednocześnie musi przekroczyć 5% ważnie oddanych głosów w skali miasta, nie dysponując nawet 10% tych możliwości, jakimi dysponują partie polityczne. Dlatego, że nie może wystartować sam, ale musi powoływać cały komitet, nowe przedsiębiorstwo wyborcze. I to jest kluczowy problem, ordynacja partyjna jest jednym z najcięższych grzechów polskich gangsterów u władzy, nazywanych politykami, ponieważ pozbawia społeczeństwo jakichkolwiek szans i zapewnia monopol partiom wodzowskim, a więc niedemokratycznym. Przypuszczam, że Romecki jest jednym z ostatnich Mohikanów w Polsce, który samotnie porywa się konfrontację wyborczą z cała potęgą partii, a raczej mafii politycznych.

Jeśli chodzi o mnie, jestem Stefanowi za to wdzięczny, ponieważ bez względu na wynik wyborów, który w przypadku Stefana sprowadza się do tego, czy znów dokona cudu, prześledzimy ich mechanizmy i dokonamy podsumowania, które posłuży do sporządzenia opinii dla Ruchu Obywatelskiego JOW i nagłośnienia ich w Polsce oraz wysunięcia żądań wobec ludzi znajdujących się obecnie u władzy. Wydaje mi się, ze będą to opinie bardzo krytyczne i że doprowadzą do zmiany ordynacji do rad gmin za 4 lata - z partyjnej na większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Jeśli to nastąpi, to Stefan będzie miał w tym swój spory udział.
Andrzej

Postprzez DonPierddo » 02 Lis 2010, 12:53

Trochę mi sie nie podoba że traktucjecie krysie przedmiotowo Koledzy Szanowni. Krysia, tak na nią mówimy , to jej drugie imie, zaiwania na wszystkich akcjach Stefana od lat. Nie przypominam sobie większej akcji bez jej udziału. Krysia jest autentycznym, zaangazowanym społecznikiem, bez względu na to co myślimy o tej głupkowatej ordynacji.

Pytanie do Stefanka, tylko sie nie denerwuj: :D dlaczego nie brałes udzialu w zbiórce na cmentarzu na hospicjum? Miałbys kampanie jak znalazł. ;)
DonPierddo

Postprzez Stefan Romecki » 02 Lis 2010, 13:50

Dzięki donPierdo za pamięć. Wiele akcji by nawet nie wyszło, gdyby nie Krysia, która jest na każde zawołanie, w piątek, świątek i niedzielę i nigdy nie odmówiła mi pomocy.
Widziałem zbierających na hospicjum i chyba trzeba się cieszyć, ze tylu polityków się nawróciło, oby to było prawdziwe i trwałe. Kiedy chcieli likwidować hospicjum byliśmy sami, jak robiliśmy imprezę z Anna Rogowską przed ratuszem, to nawet nikt nie wyszedł z ratusza do świeżo upieczonej medalistki olimpijskiej, patrzyli z okien, nie zaprosili na herbatę do ratusza, tacy to byli dżentelmeni. Do dziś mam oprawiony w ramkę numer startowy Anny Rogowskiej z Aten, który sam wtedy wylicytowałem. Uratowaliśmy te hospicjum przed likwidacją (wtedy bardzo ważną rolę odegrał Tadziu Rogowski pracujący wówczas w Gościu Niedzielnym), politycy nas pogonili "jak psów", przejęli sprawę, doprowadzili do wybudowania domku hospicyjnego, zgodnie z naszymi przewidywaniami pogonili panią Małgosię i panią Krysie (nazwisk nie wymieniam, każdy wie o kogo chodzi) - no i dzisiaj mogą spokojnie kwestować, demonstrując swą wrażliwość społeczną. Były inne sprawy, w których postąpili podobnie, nie będę już tego opisywał. Może tych polityków trochę wychowaliśmy? Wcale nie żartuje, jeśli tak, to niech sobie kwestują. Jeśli od tego stali się lepsi, to możemy sobie pogratulować, a nie się denerwować.

Przy okazji: KWW Stefana Romeckiego otrzymał szczęśliwy numer "13". Nasza lista będzie miała taki numer.
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Dołączenie: 23 Paź 2010, 09:13

Postprzez Krzysztof » 02 Lis 2010, 15:15

Dodawajcie panowie linki do tematów, które omawiacie, prosiłem już o to, nie każdy jest na bieżąco i to, co dla was jest oczywiste, nie musi być jasne dla każdego.

W hospicjum, oprócz polityków, było też wielu ludzi autentycznie zaangażowanych w działalność hospicyjną, z potrzeby serca i tacy ludzie są do dzisiaj, wolontariusze młodzi i starsi, takim ludziom należy się najwyższe uznanie. Ważne jest też to, że kiedy nad hospicjum zaczęły zbierać się czarne chmury, znaleźli się ludzie w Koszalinie, którzy twardo stanęli w jego obronie. W sumie sprawę hospicjum można traktować jako przykład budujący.

Interpelacja Stefana Romeckiego w sprawie hospicjum - maj 2004

Hospicjum - Honor Miasta. Akcja z Anną Rogowską
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Poprzednia

Powróć do Wybory samorządowe 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość