Pytania do Stefana Romeckiego

Re: Pytania do Stefana Romeckiego

Postprzez Stefan Romecki » 30 Paź 2010, 09:07

Janusz napisał(a):Panie Romecki, szkoda że nie stara się Pan o urząd prezydenta. Czy jednak w tej sytuacji poprze Pan któregoś z kandydatów do urzędu prezydenckiego?

Dziękuję za zaufanie. Nie za bardzo natomiast rozumiem na czym miałoby polegać moje poparcie dla któregoś z kandydatów. Mam ludziom powiedzieć, głosujecie na tego, on jest dobry, nie głosujcie na tamtego, on jest zły? Wyobrażam sobie, ze może dojść do tego, kiedy sytuacja będzie wymagała naszej wspólnej mobilizacji, np. w przypadku powstania jakieś zagrożenia. Wtedy nie tylko jakiś polityczny mechanizm poparcia, ale obowiązek wobec wspólnoty, nakazuje ostrzec ludzi i podzielić się swoją wiedzą, której oni mogą nie mieć. Można wówczas zwrócić się do ludzi z apelem. Aktualnie takiej sytuacji nie widzę, jest pięciu kandydatów na prezydenta, niech się spierają, mogę jedynie zachęcać do tego, żeby ich porządnie "przećwiczyć", przepytać, zmusić do maksymalnego wysiłku. Uważam też, że w interesie miasta leży druga tura wyborów, dotychczasowe doświadczenia pokazują, że prezydent wybrany w pierwszej turze odbiera to jako jakiś wielki akt zaufania (chociaż głosuje na niego ok. 25 proc. wyborców) i wbija się w pychę albo wpada w samouwielbienie. Zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Koszalinie powinno być okupione ogromnym wysiłkiem.
Ostatnio edytowany przez Stefan Romecki, 30 Paź 2010, 09:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Dołączenie: 23 Paź 2010, 09:13

Postprzez Stefan Romecki » 30 Paź 2010, 09:13

Ludka napisał(a):Panie Stefanie, Co o uważa Pan za swój największy sukcesa wykonany w Radzie Miasta ?

Ludka napisał(a):To może jeszcze a co za największą porażke ?

Najważniejszą sprawą dla miasta na poziomie Rady Miejskiej (miasto to nie tylko Rada, i nie tylko w w Radzie powinna się przejawiać aktywność radnego) jest budżet miejski. Można powiedzieć, że to taki budżet domowy, tylko w większej skali.

Ja przez ostatnich 8 lat, poparłem tylko jeden budżet, a w siedmiu przypadkach byłem przeciw. Była to celowo przyjęta przez mnie taktyka. Już na samym początku zauważyłem stałą tendencję budżetową: powiększanie wydatków administracyjnych, rosnący deficyt budżetowy i systematyczne zadłużanie miasta (co roku nowy kredyt komercyjny w wysokości 20-30 mln zł). Pojawiły się też objawy tzw. kreatywnej księgowości. Zauważyłem też, że w Radzie Miejskiej, mimo partyjnego charakteru Rady, nie ma opozycji, tzn. wszyscy maja swoje interesy przy stole, partie pilnują swoich włości i kasy, która ma zasilać opanowane przez nich segmenty miasta. Pamiętaliśmy z moimi kolegami, że nadchodzi czas wchłaniania dużych pieniędzy z UE, a do tego potrzebny jest wkład własny w wysokości ok. 50 proc. każdej inwestycji.

Moje pierwsze wystąpienie nad pierwszym budżetem nowej wówczas władzy - rok 2004: TUTAJ
Podsumowanie pierwszego budżetu za 2004 - TUTAJ
Podobnie było z następnymi budżetami np. rok 2006 - TUTAJ czy rok 2008 TUTAJ
Starałem się działać na rzecz ujawnienia wysokosci zadłużenia i podnosić alarm TUTAJ

Już w 2004 roku zażądałem programu oszczędnościowego na następne lata. Kiedy okazało się, że wszyscy radni w RM oprócz mnie, to zwolennicy życia na kredyt, postanowiłem samotnie ratować budżet, każdego roku podnosząc larum, alarmując prasę i i opinię publiczną. Byłem sam jeden, wszyscy głosowali za budżetem, z bardzo nielicznymi wyjątkami, mimo wszystko uważam, że patrząc na ręce rządzącym w jakimś stopniu zapobiegłem jeszcze większemu zadłużeniu miasta. To uważam za największe osiągnięcie w Radzie (Koszalin ma dzisiaj o wiele mniejsze zadłużenie od np. Słupska.). Biorąc pod uwagę dysproporcję sił - byłem sam - można mówić o sukcesie. I jednocześnie jest to moja największa porażka, że udało się zrobić jedynie tyle, że nie udało się wdrożyć programu oszczędnościowego dla miasta. Ale przynajmniej nie mamy sytuacji tragicznej do jakiej mogłoby dojść, gdyby nie twardy opór, którego ceną była całkowita izolacja mojej osoby w Radzie, różne kampanie zniesławiające i nagonki.
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez ewa » 30 Paź 2010, 15:19

1 Jakie ma Pan pytania ("do przećwiczenia") 5. kandydatów na stanowisko prezydenta Koszalina?

2 Jak Pan się w tych wyborach zachowa - tj. na kogo zagłosuje i dlaczego? A może nie weźmie udziału w tej szopce? Albo pokaże, że mu zależy, wybierze się do lokalu, ale kartę wyborczą zabierze z sobą do domu?

3 I ostatnie pytanie - dlaczego dopiero teraz się Pan ponownie uaktywnił na forum, a w ostatnich paru miesiącach na tym Panu nie zależało? Dlaczego nie informował Pan na bieżąco internautów o swojej działalności? Po każdej sesji RM krótkie sprawozdanie wraz z zapytaniami/interpelacjami to chyba nie jest wielki problem?
ewa

Postprzez znajomy » 30 Paź 2010, 15:59

Powstanie ten akwapark w Koszalinie?
znajomy

Postprzez Andrzej Kaźmierski » 30 Paź 2010, 19:12

Stefan co sądzisz o pomyśle zbudowania parkingu podziemnego pod placem ratuszowym???
Andrzej Kaźmierski

Postprzez Stefan Romecki » 01 Lis 2010, 21:13

ewa napisał(a):1 Jakie ma Pan pytania ("do przećwiczenia") 5. kandydatów na stanowisko prezydenta Koszalina?

2 Jak Pan się w tych wyborach zachowa - tj. na kogo zagłosuje i dlaczego? A może nie weźmie udziału w tej szopce? Albo pokaże, że mu zależy, wybierze się do lokalu, ale kartę wyborczą zabierze z sobą do domu?

3 I ostatnie pytanie - dlaczego dopiero teraz się Pan ponownie uaktywnił na forum, a w ostatnich paru miesiącach na tym Panu nie zależało? Dlaczego nie informował Pan na bieżąco internautów o swojej działalności? Po każdej sesji RM krótkie sprawozdanie wraz z zapytaniami/interpelacjami to chyba nie jest wielki problem?

1. Wymyśl coś Kolego sam, mówią mi tutaj, że potrafisz.

2. Zagłosuje na ludzi z mojego komitetu - to oczywiste. Dlatego, że za dużo w Radzie widziałem, dlatego, że partie nie reprezentują interesów mieszkańców. Partie są nam potrzebne w parlamencie, chociaż nie takie jakie są obecnie (wodzowskie), ale to zupełnie inny problem. Ordynacja sprowadza nas do ubogich krewnych, ale uważam, ze trzeba walczyć do końca, nie rezygnować, nie oddawać wszystkiego, walczymy dopóki starczy nam sił o ocalenie tego, co jest według nas ważne. Zachęcam do pójścia na wybory. Mimo wszystko.

3. Byłem jedynym radnym, który informował o swojej działalności w Radzie w internecie, oczywiście jakimś wycinku, ale jednak. Poza mną nikt tego nie robił, nawet partie, które biorą pieniądze z kasy państwa, nawet panowie doktorzy z Politechniki. Nie robili tego, nie dlatego, ze nie potrafili, tylko dlatego, że nic nie mieli do przekazania - byli częścią maszynki do głosowania i nigdy nie "wychylili się". Sprawozdanie po każdej sesji powinno być, są rzecznicy prasowi, są różne biura i agendy miejskie, samych rzeczników jest w Koszalinie tyle, że powinni założyć stowarzyszenie rzeczników i wyznaczyć osobę, która raz w miesiącu obsłuży sesję. Niestety maja po kilka etatów i ani w głowie im, żeby raz w życiu coś zrobić dla społeczeństwa bezinteresownie. Masz więc jedno z 5 pytań do prezydentów, dlaczego przy takiej mnogości rzeczników i pisatieli w ratuszu głupiego sprawozdania z sesji nie ma kto napisać.
Ostatnio edytowany przez Stefan Romecki, 01 Lis 2010, 21:27, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez Stefan Romecki » 01 Lis 2010, 21:23

znajomy napisał(a):Powstanie ten akwapark w Koszalinie?

Moim zdaniem w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy. Jeśli pojawi się inwestor, jeśli uzyskamy wsparcie finansowe (jak choćby w przypadku hali widowisko-sportowej), to można budować wszystko, nie tylko park wodny. Ale pieniędzy nie ma i na to się nie zanosi. Jest również kwestia odpowiedzialności za decyzję w przypadku, gdyby w przyszłości obiekt jednak powstał, ale naraził miasto na straty. Chciałbym, żeby park wodny wreszcie w Koszalinie stanął, ale powiem szczerze - nie wierzę w to. Tracimy czas, zamiast zacząć budować etapami coś mniej ambitnego, ale funkcjonalnego i powiększać stale bazę basenową w Koszalinie.
Ostatnio edytowany przez Stefan Romecki, 01 Lis 2010, 21:29, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez Stefan Romecki » 01 Lis 2010, 21:26

Andrzej Kaźmierski napisał(a):Stefan co sądzisz o pomyśle zbudowania parkingu podziemnego pod placem ratuszowym???

Jest na tym forum ciekawa dyskusja nt. zagospodarowania Rynku. Proszę ją odnaleźć, mnie ona przekonuje. Parkingi powinny powstać wokół ścisłego centrum, pomysł z kosztochłonnym parkingiem pod placem uważam za nierealny.
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez ewa » 01 Lis 2010, 21:33

Stefan Romecki napisał(a):1. Wymyśl coś Kolego sam, mówią mi tutaj, że potrafisz.

Ewa - kobieta -> koleżanka -> najlepiej Pani Ewa.

Stefan Romecki napisał(a):2. Zagłosuje na ludzi z mojego komitetu - to oczywiste.

Konkrety proszę. Na kogo z nazwiska i dlaczego. I czy wystawienie Marii Romeckiej nie jest przejawem nepotyzmu?

Stefan Romecki napisał(a):3. Byłem jedynym radnym, który informował o swojej działalności w Radzie, oczywiście jakimś wycinku, ale jednak. Poza mną nikt tego nie robił, nawet partie, które biorą pieniądze z kasy państwa, nawet panowie doktorzy z Politechniki. Nie robili tego, nie dlatego, ze nie potrafili, tylko dlatego, że nic nie mieli do przekazania - byli częścią maszynki do głosowania i nigdy nie "wychylili się". Sprawozdanie po każdej sesji powinno być, są rzecznicy prasowi, są różne biura i agendy miejskie, samych rzeczników jest w Koszalinie tyle, że powinni założyć stowarzyszenie rzeczników i wyznaczyć osobę, która raz w miesiącu obsłuży sesję. Niestety maja po kilka etatów i ani w głowie im, żeby raz w życiu coś zrobić dla społeczeństwa bezinteresownie. Masz więc jedno z 5 pytań do prezydentów, dlaczego przy takiej mnogości rzeczników i pisatieli w ratuszu głupiego sprawozdania z sesji nie ma kto napisać.

Proszę nie równać w dół i nie usparawiedliwiać się innymi. Tyle Pan mówi o społeczności i obywatelskości, wypomina innym błędy, a sam mimo licznych możliwości jakie daje chociażby internet nie informował sumiennie o swojej działalności. Ja dobry - oni źli - a g*** prawda. Jest Pan politykiem jak wszyscy inni, stołek Pana zmienił na gorsze. Szkoda :/
ewa

Postprzez Krzysztof » 01 Lis 2010, 21:58

To co nam wydaje się oczywiste, nie musi być oczywiste dla każdego. Inicjatywy internetowe Komitetu Obywatelskiego Miasta Koszalina są znane nie tylko w Koszalinie, ale w kraju i jeszcze dalej. Na stronie www.komk.ovh.org jest uwidoczniona działalność Stefana (interpelacje, akcje, wypowiedzi prasowe itd.). Portal www.koszalin7.pl (ten, na którego forum jesteśmy) jest również inicjatywą KOMK. Stefan Romecki jest współzałożycielem i wiceprzewodniczącym KOMK. Informuje tych, którzy o tym nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator

Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wybory samorządowe 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość