Pytania do Stefana Romeckiego

Re: Pytania do Stefana Romeckiego

Postprzez Stefan Romecki » 27 Paź 2010, 20:14

mkm napisał(a):Jak oceniasz swoje szanse Stefan ?

Obecna ordynacja wyborcza promuje jako pożądane cechy - partyjniactwo, lenistwo, cwaniactwo, oszustwo, nieodpowiedzialność, a jednocześnie eliminuje, jako cechy niepożądane - uczciwość, wysiłek, poświęcenie, odpowiedzialność.

Podam przykład: wczoraj sprawdzałem w Biurze Rady Miejskiej ile złożyłem do prezydenta interpelacji i zapytań dotyczących spraw mieszkańców. Okazało się, ze było tego 85 interpelacji i 155 zapytań. Przy okazji dowiedziałem się jednak, że jest kilku radnych, którzy podczas całej 4-letniej kadencji nie wystąpili ani z jedną sprawą dotyczącą problemów mieszkańców lub miasta, na swoim koncie mają 0 interpelacji i 0 zapytań. Jest taki pan, najpierw jego żona siedział w radzie kilka lat, później się zamienili i on przyszedł. Pilnują tylko swoich interesów. Pytanie za 5 punktów: kto ma szanse na następną kadencję - Romecki czy ten pan? Odpowiadam: ten pan. Dlatego, że jest na drugim miejscu w okręgu z listy najsilniejszej partii (PO), a ja jestem w małym komitecie wyborczym utworzonym przez mieszkańców.

A teraz odpowiadam na pytanie. Gdybym miał oceniać szansę po tym, co robiłem i jak się zachowywałem, to moje szanse są chyba największe wśród wszystkich kandydatów. Z kolei gdybym miał oceniać moje szanse po warunkach jakie tworzy obecna ordynacja, to mam szanse chyba najmniejsze wśród wszystkich. Mój problem nie polega na tym, żeby uciekać przed oceną ludzi, ale żeby tej ocenie sie poddać, co w warunkach obecnej ordynacji oraz partiokracji jest niemożliwe.
Ostatnio edytowany przez Stefan Romecki, 30 Paź 2010, 09:52, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Dołączenie: 23 Paź 2010, 09:13

Postprzez Flavi » 27 Paź 2010, 20:31

O czym tu w ogóle mówić, skoro mamy wieczór 27 października, a do dziś żadne medium tzw. głównego nurtu w Koszalinie (Głos Koszaliński, Radio Koszalin, TV Max) nawet nie wspomniało o jedynym praktycznie komitecie samych wyborców, który zarejestrował się w stutysięcznym mieście. Termin rejestracji minął 4 października, czyli 23 dni temu. Prasa szczecińska niemal codziennie wymienia nazwy wszystkich komitetów, to jest niejako jej obowiązek. W Koszalinie istnieją tylko partie i parapartyjny komitet Lepszy Koszalin. Dla mnie nie potrzeba bardziej wyraźnego dowodu na panujący tutaj system partiokracji i mafiokracji.
Flavi

Postprzez lobo33 » 27 Paź 2010, 21:01

Dzis 27 X PKW przyznała numery list tym komitetom wyborczym, które zarejestrowały listy kandydatów w ponad połowie okręgów wyborczych do wszystkich sejmików województw. Taki warunek spełniło tylko pięć komitetów wyborczych - jest to oczywiście Parlamentarna Banda Czworga (PO, PiS, SLD, PSL) oraz Polska Partia Pracy - Sierpień '80. To znaczy, że te partie będą już pod tymi numerami (1-5) na wszystkich listach w Polsce.

29 X odbędzie się losowanie wojewódzkie, tzn. nadawanie numerów tym komitetom, które zarejestrowały swoje listy do sejmiku województwa. Wiadomo, że małe komitety lokalne nie rejestruja list wojewódzkich, ma z natury rzecz mało ich to interesuje.

W następnej kolejności, za cztery dni, komisarze wyborczy będą losowali numery dla list pozostałych komitetów wyborczych, czyli lokalnych małych komitetów wyborców.

Czyli,. KWW Stefana Romeckiego będzie w kolejnośći po partiach, ugrupowaniach wojewódzkich itd. Dla mnie jest to kolejna dyskryminacja lokalnych komitetów. Dlaczego na szczeblu wyborów lokalnych wszyscy startujący nie sa traktowani tak samo? Dlaczego partia jest uprzywilejowana?
lobo33

Postprzez ewa » 27 Paź 2010, 21:47

Stefan Romecki napisał(a):
wyborca napisał(a):Czy pan Stefan Romecki będzie kandydować w wyborach prezydenckich?
Odpowiem po 27 października. Proszę o następny zestaw pytań. ;)

za dwie godziny będzie 28 października proszę więc o odpowiedź
ewa

Postprzez Flavi » 27 Paź 2010, 22:51

ewa napisał(a):
Stefan Romecki napisał(a):
wyborca napisał(a):Czy pan Stefan Romecki będzie kandydować w wyborach prezydenckich?
Odpowiem po 27 października. Proszę o następny zestaw pytań. ;)
za dwie godziny będzie 28 października proszę więc o odpowiedź

Termin mija o 24.00 ale pięć minut wcześniej można wysłać zgłoszenie pocztą (decyduje data stempla pocztowego) tzn. że musisz poczekać jeszcze 2 dni, zanim list dojdzie do komisji wyborczej. A już bardziej serio - z tego co wiem nieoficjalnie, Stefan nie startuje w wyborach na prezydenta miasta.
Flavi

Postprzez Stefan Romecki » 28 Paź 2010, 11:00

Flavi napisał(a):Termin mija o 24.00 ale pięć minut wcześniej można wysłać zgłoszenie pocztą (decyduje data stempla pocztowego) tzn. że musisz poczekać jeszcze 2 dni, zanim list dojdzie do komisji wyborczej. A już bardziej serio - z tego co wiem nieoficjalnie, Stefan nie startuje w wyborach na prezydenta miasta.

Potwierdzam, nie startuję w wyborach prezydenckich. Później może na ten temat więcej, teraz odpowiadam krótko, bo jestem na sesji RM.
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez Stefan Romecki » 28 Paź 2010, 11:04

lobo33 napisał(a):Czyli,. KWW Stefana Romeckiego będzie w kolejnośći po partiach, ugrupowaniach wojewódzkich itd. Dla mnie jest to kolejna dyskryminacja lokalnych komitetów. Dlaczego na szczeblu wyborów lokalnych wszyscy startujący nie sa traktowani tak samo? Dlaczego partia jest uprzywilejowana?

Niech partia obywatelska z nazwy - Platforma Obywatelska - dalej niszczy nieliczne zalążki społeczeństwa obywatelskiego jakie istnieją. Ja często powtarzam, drugiego Okrągłego Stołu już w Polsce nie będzie. Resztę niech sobie każdy dopowie sam.
Awatar użytkownika
Stefan Romecki

Postprzez Janusz » 28 Paź 2010, 20:54

Panie Romecki, szkoda że nie stara się Pan o urząd prezydenta. Czy jednak w tej sytuacji poprze Pan któregoś z kandydatów do urzędu prezydenckiego?
Janusz

Postprzez Ludka » 29 Paź 2010, 07:57

Panie Stefanie, Co o uważa Pan za swój największy sukcesa wykonany w Radzie Miasta ?
Ludka

Postprzez Ludka » 29 Paź 2010, 08:00

To może jeszcze a co za największą porażke ?
Ludka

PoprzedniaNastępna

Powróć do Wybory samorządowe 2010

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość