Spacerkiem po Koszalinie

architektura, zabytki, pomniki, gmachy, ulice. Przyroda i środowisko. Spacery po Koszalinie

Spacerkiem po Koszalinie

Postprzez Zoomi » 18 Paź 2013, 14:15

Większość z nas zatraciła już umiejętność spacerowania po mieście. Zaganiani, zapracowani, poruszamy się samochodami. Jak mówi o moim koledze jego małżonka "On nawet po gazetę do kiosku jeździ samochodem". Jeśli nawet chodzimy pieszo, to poruszamy się głównie w najbliższej okolicy - sklep, pub, kościół, lekarz. Po Koszalinie warto jednak chodzić, można wtedy o wiele więcej zauważyć niż z wnętrza pędzącego samochodu.

Zakładam wątek dla takich spacerowiczów, którzy nie "odkrywają" jakichś wielkich inwestycji, reprezentacyjnych miejsc i gmachów, ale potrafią dostrzec rzeczy zwyczajne, czasem niewielkie, ale ułatwiające życie i cieszące oko. Ten wątek jest właśnie dla nich.
Zoomi
 

Re: Spacerkiem po Koszalinie

Postprzez Grzesiek » 18 Paź 2013, 14:44

Mały mostek i wielki most nad Dzierżęcinką. Na pierwszym planie nowy mostek niedaleko wiaduktu na Monte Cassino (widok w stronę skrzyżowania z Niepodległości). Mostek łączy przejście przez mały parczek pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Batalionów Chłopskich. Nie jest tak "wypukły" jak mostek przy fontannie w parku, ale też jest łukowaty i posiada ładne stylowe balustrady. Nie służy tylko dla ozdoby, ale dla pieszych spełnia podobną rolę co ten wielki most widoczny na drugim planie. Ułatwia bezpieczną komunikację pieszym i rowerzystom głównie z osiedla "Na Skarpie" na przeciwną stronę głębokiej w tym miejscu doliny Dzierżęcinki, tworząc połączenie z ulicami Franciszkańską, Niepodległości i dalej Armii Krajowej. Można co prawda przejść na drugą stronę samym wiaduktem, ale jest on zbyt hałaśliwy i po tej stronie za wąski dla pieszych, można też przejść znajdującym się obok mostkiem na Strumykowej, ale jest on zbyt niebezpieczny ze względu na nasilony ruch samochodowy. Mała, ale bardzo ważna dla Koszalina inwestycja.

Image
Grzesiek
 


Powróć do Nasz Koszalin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron