Antypolskie ekscesy

Zagadnienia państwowe, Unia Europejska, sprawy polsko-niemieckie, stosunki międzynarodowe.

Antypolskie ekscesy

Postprzez hetera-3 » 22 Cze 2011, 15:09

Nasilają się w Europie i poza nią antypolskie ekscesy. Opinia publiczna na świecie wyczuła zapewne, że Polska obecnie jest pozbawiona polityki zagranicznej i należytej reprezentacji własnych interesów.

ap / PAP / Onet / Kocham Litwę, Zrywają polskie tabliczki / 22 czerwca 2011 napisał(a):Zrywanie przed kamerami telewizyjnymi polskiej tabliczki z nazwą ulicy z prywatnego domu w Ejszyszkach nie było wymierzone w mniejszości narodowe, lecz miało pobudzić uczucia patriotyczne - tłumaczy producent reality show "Kocham Litwę", w którym pokazano takie ujęcie.

W programie, nadanym przed kilkoma tygodniami w prywatnej telewizji LNK, uczestniczący w nim młodzi ludzie demonstracyjnie zerwali tabliczkę z polską nazwą ulicy w Ejszyszkach w rejonie solecznickim, okazując przy tym wielką satysfakcję.

W rozpowszechnionym w środę oświadczeniu producent programu Justinas Miluszauskas zaznaczył, że "tym działaniem ani uczestnicy programu, ani jego twórcy nie mieli na celu obrażania uczuć mniejszości narodowych mieszkających w naszym państwie". Podkreślił, że zrywanie tabliczki było zgodne z litewskim ustawodawstwem.

"Kochający swój kraj młodzi ludzie zachowali się zgodnie z poczuciem sprawiedliwości i zgodnie z litewskim ustawodawstwem" - napisał producent reality show.

W oświadczeniu ocenił, że "uczestnicy programu, będąc patriotami swego państwa, zrobili to, co wcześniej powinni byli zrobić lokalni urzędnicy".
hetera-3
 

Re: Antypolskie ekscesy

Postprzez hetera-3 » 22 Cze 2011, 15:14

Dwa następne przykłady z Holandii i Belgii, informacje z 21 i 22 czerwca 2011.

Holenderscy populiści rozpętali antypolską kampanię. "Polen zijn tuig. Allemaal!" czyli "Wszyscy Polacy to hołota!" - to najczęstsza obelga pod adresem Polaków w holenderskim internecie. "Gazeta Wyborcza" dotarła do holenderskich statystyk, z których wynika, że Polacy pracujący w Holandii stają się częstszym celem ataków na niderlandzkich forach internetowych, niż dotąd powszechnie tam piętnowani muzułmanie.

Ryszard Czarnecki na swoim blogu: "Piszę te słowa w Belgii, gdzie właśnie co wybuchła antypolska afera w związku z zamiarem przeniesienia części linii produkcyjnych słynnej belgijskiej fabryki czekolady Cote d'or do Polski. Belgijska telewizja RCBF nadała reportaż, w którym Belgowie otwartym tekstem mówili: "wy umiecie wódkę robić, a nie czekoladę, tym się zajmijcie!"- i to wszystko podlane ostrym, antypolskim sosem."
hetera-3
 

Re: Antypolskie ekscesy

Postprzez hetera-3 » 22 Cze 2011, 19:34

Adam Śmiech na prawica.net przytacza tekst piosenki litewskiego zespołu rockowego Diktatura wykonującego tzw. pagan (pogański) metal. Diktatura spłodziła utwór "Salcininku Rajonas - Rejon solecznicki" (podwileński rejon zamieszkały w 80% przez Polaków). W internecie pojawiły się tłumaczenia piosenki(?) na polski. Dodam - pisze AŚ - że zespół nie jest jakimś marginalnym tworem. Występuje w konkursach pieśni patriotycznej(?), zapraszany jest do telewizji litewskiej (na YouTube można obejrzeć jego występ na antenie telewizji LTV).

Widzę czerwone zorze
To płonie rejon Soleczniki
Ognista dżuma
Niesie śmierć polskiej bandzie

Coraz bliżej jest święta wojna
Nie zdołacie uciec przed dżumą
Dla was nie będzie jutra
Los Polaków jest wyznaczony

Nastał koniec ziarnu, zasianemu przez Polaków
To mówi zepsute przez nich ziarno

Wszyscy Polacy są powieszeni
Wszyscy Rosjanie są zarżnięci
I Żydzi płoną w piecach
Zostaną tylko prawdziwi Litwini

Już czas zrobić porządek w Wilnie
I podnieść do góry żelazną rękę
Nastał czas ostatniej bitwy z Rosjanami
Mamy dwie opcje, i będziemy wolni

Jesteśmy niezadowoleni z tego że ich jeszcze nie wyrzynamy
Nie ma co się bać jak świnie, bracia Litwini
Kiedy obcy otrzymają zapłatę
Będziemy mieli czyste miasto

Wreszcie zdechną tysiące Rosjan
I Wilno znów będzie nasze
Wszyscy Polacy są powieszeni
Wszyscy Rosjanie są zarżnięci
I Żydzi płoną w piecach
Zostaną tylko prawdziwi Litwini
hetera-3
 

Re: Antypolskie ekscesy

Postprzez meduza » 19 Lip 2012, 17:08

"Rasistowskim zastraszeniem" nazwali przedstawiciele polskich organizacji wydarzenia, do których doszło 11 lipca w Belfaście. Na terenie całego miasta palono na stosach i w ogniskach polskie flagi oraz plakaty wyborcze polskich kandydatów (w Irlandii Północnej odbywają się wybory lokalne). Polacy zażądali od władz natychmiastowej reakcji.

O proteście Polaków informuje BBC. Maciek Bator ze Stowarzyszenia Polaków w Irlandii Północnej powiedział m.in.: Dla wielu osób, zwłaszcza młodych, palenie polskich flag może być czytelnym sygnałem do rozszerzenia przemocy.

Już teraz notowanych jest w Belfaście wiele ataków na Polaków. W Irlandii Północnej mieszka obecnie ok. 30 tys. naszych rodaków. Protestanccy radykałowie uznają ich za zagrożenie dla religijnej równowagi w kraju.

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-18895671 . Za: Salon24.pl
meduza
 


Powróć do Państwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron