Bezrobocie

Zagadnienia państwowe, Unia Europejska, sprawy polsko-niemieckie, stosunki międzynarodowe.

Bezrobocie

Postprzez Rokosowiak » 01 Cze 2011, 12:22

Ciekawa analiza w Gazecie Wyborczej (1 czerwca 2011). Liczba rzeczywiście szukających pracy jest o jedną piątą mniejsza niż w rejestrach pośredniaków. "Według oficjalnych danych w Polsce są ponad 2 mln bezrobotnych. Ilu naprawdę szuka pracy? Żeby to sprawdzić, Główny Urząd Statystyczny co kwartał prowadzi tzw. badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL). Pyta niemal 60 tys. osób od 15. do 74. roku życia, czy mają pracę (ma ją ten, kto zarabiał choćby przez godzinę w danym tygodniu) lub czy są gotowi ją podjąć."

Wśród stałych fałszywych bezrobotnych prof. Czapiński wyróżnia cztery typy:
  • gospodynie domowe (mają inne obowiązki; rejestracji potrzebują do ubezpieczenia zdrowotnego),
  • pracujący z premedytacją na czarno (nie myślą o emeryturze; liczą się wyższe zarobki dziś),
  • bezrobotni rotacyjni (po odpracowaniu minimum „w legalu”, rejestrują się, by pół roku brać zasiłek i jeszcze pensję na czarno)
  • i bumelanci (dwie lewe ręce; niezainteresowani pracą).

Image
Rokosowiak
 

Re: Bezrobocie

Postprzez Rokosowiak » 01 Cze 2011, 12:24

Bardzo ciekawa jest sonda dotycząca mozliwości uzyskania pracy.

Image
Rokosowiak
 

Re: Bezrobocie

Postprzez Krzysztof » 01 Cze 2011, 12:25

Ta sonda przeraża. 43 procent odpowiada, że trzeba mieć znajomości, a zaledwie 3 procent (!!!), ze najlepiej założyć własną firmę. Mamy rzekomo gospodarkę wolnorynkową i partię liberalną przy władzy. :shock:
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
 
Posty: 799
Dołączenie: 26 Paź 2008, 22:18
Miejscowość: Koszalin

Re: Bezrobocie

Postprzez ziom » 26 Cze 2011, 08:03

Wyniki badań CBOS. Odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób Polacy zdobywają pracę.

Image
ziom
 

Re: Bezrobocie

Postprzez Robol » 26 Cze 2011, 20:13

Od lat obserwuje jaka jest sytuacja na rynku pracy w Koszalinie.I na podstawie moich spostrzezen,moge jasno powiedziec.Ze trzeba znac ludzi,lub nalezec do partii sprawujacej wladze lub bedacej w koalicji.Jest wymogl,zglaszania ofert pracy do konkursow.I zawsze wygrywaja popierani przez rzadzacych towarzyszy.Te konkursy to wielka sciema.Mysla ,ze ludzie to ciemnota.Skladaja swoje oferty,myslac ,ze moze teraz sie uda,nie bylo cudow i nie bedzie.Zawsze wygra ktos z towarzyszy.Wiec ta tabelka slupkow pokazuje cala rzeczywistosc i pokazuje jak jest na rynku pracy sytuacja,w zatrudnianiu.No towarzysze powiedza swoje ,jest konkurs trzeba skladac oferty,pytam po co ,zeby pokazac pozniej ???????Szkoda gadac.
Robol
 

Re: Bezrobocie

Postprzez benew » 26 Wrz 2011, 07:35

Co będzie stanowiło o sukcesie pracownika? Trzeba będzie umieć połączyć wiedzę z kilku zawodów (multidyscyplinarność). Niezbędna będzie biegła obsługa zaawansowanych aplikacji komputerowych (kompetencje cyfrowe), a także umiejętność radzenia sobie w dynamicznie zmieniającej się sytuacji zawodowej (zdolność adaptacyjna) oraz sprawna współpraca z przedstawicielami różnych kultur (kompetencje międzykulturowe)

(Institute for the Future - IFTF).
benew
 


Powróć do Państwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron