Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Adam » 15 Maj 2015, 22:08

Wypada jeszcze podać wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich (10 maja 2015). Frekwencja - 48.96 %

1. Braun Grzegorz Michał - 124132 głosów - 0.83%
2. Duda Andrzej Sebastian - 5179092 - 34.76%
3. Jarubas Adam Sebastian - 238761 - 1.60%
4. Komorowski Bronisław Maria - 5031060 - 33.77%
5. Korwin-Mikke Janusz Ryszard - 486084 - 3.26%
6. Kowalski Marian Janusz - 77630 - 0.52%
7. Kukiz Paweł Piotr - 3099079 - 20.80%
8. Ogórek Magdalena Agnieszka - 353883 - 2.38%
9. Palikot Janusz Marian - 211242 - 1.42%
10. Tanajno Paweł Jan - 29785 - 0.20%
11. Wilk Jacek - 68186 - 0.46%

Do drugiej tury wyborow (24 maja 2015) przechodzą Andrzej Duda i Bronislaw Komorowski. Paweł Kukiz zajął trzecie miejsce i okazał się "czarnym koniem" wyborów wstrząsając polską sceną polityczną.

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Rumia » 05 Maj 2015, 00:25

Image

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Krzysztof » 03 Maj 2015, 06:26

10 maja wybór jest jeden:
Tylko kandydat numer 7!

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Gogo3 » 03 Maj 2015, 06:20

Image

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Flavi » 03 Maj 2015, 06:01

Poglądy Pawła Kukiza wyrażone w ankiecie dla TVN:

1. BEZPIECZEŃSTWO. Przede wszystkim Polska musi stać się podmiotem w polityce międzynarodowej i prowadzić politykę adekwatną do swojego miejsca w regionie. Dziś Polska nie jest w stanie prowadzić polityki, gdyż przyjmuje postawę klientelistyczną. Obecna klasa polityczna podejmuje decyzje, których motywów nie sposób poznać. Decyzje, których naród nie ma jak rozliczyć. Czy w mediach mieliśmy okazję poznać rzetelną informację rządową o powodach takiego, a nie innego wyboru? Dlaczego prezydent Komorowski już miesiąc przed ogłoszeniem wyników przetargu próbował uspokajać pracowników w Mielcu? Jaką rząd ma strategię rozwoju przemysłu obronnego? Bez fundamentów dyskusje na ten temat to dziecinada. Przy obecnym stanie wiedzy można prowadzić jedynie dyskusję czysto medialną z przerzucaniem się na obietnice. Nie zaskoczę Państwa, jeśli ponownie odwołam się do fundamentalnego postulatu zmiany jakości polityki poprzez większościową ordynację wyborczą. Bez tej zmiany nie da się prowadzić podmiotowej polityki również w zakresie bezpieczeństwa.

2. ZDROWIE. Odpowiedź na to pytanie jest bliźniaczo podobna do pierwszej. Żądają Państwo odpowiedzi, która wymaga poznania prawdziwego stanu służby zdrowia. Obecny rząd i parlament wypuszczają tylko zasłony dymne i nie są zdolne do prawdziwych reform. Co do zasady powinniśmy budować system, w którym pieniądze idą za pacjentem przy jednoczesnym założeniu, że nie można z takiego systemu wykluczać najbiedniejszych. Pole służby zdrowia jest też kolejnym przykładem dziedziny, w której nie słucha się ekspertów (w tym przypadku lekarzy). W szpitalach działa absurdalny system kontraktów, w którym urzędnicy decydują, ile ma być wyciętych migdałków, a ile złamanych nóg. Jak zreformować taki system, jeśli nie ma odpowiedzialnych polityków, którzy zatrudniają odpowiedzialnych urzędników?

3. MŁODZIEŻ NA RYNKU PRACY. Nie da się stosować na tak fundamentalny problem kosmetycznych, doraźnych zmian i pozorowanych działań. Dziś na podnoszeniu płacy minimalnej praktycznie nikt nie korzysta, a tracą przedsiębiorcy. Państwo podwójnie krzywdzi obywateli, a w mediach tworzy się wrażenie, że rozmawiamy o realnych rozwiązaniach. Trzy miliony obywateli są za granicą, w tym roku chce wyjechać kolejne 1,25 mln, a my mamy dyskutować o wycinku problemu? Tu trzeba kompleksowych reform i całkowitej zmiany sytuacji prawnej i podatkowej dla młodych pracowników i przedsiębiorców. Zacznijmy od fundamentalnych zmian, nowego systemu podatkowego z wysoką kwotą wolną, która pozwoli się dorobić, zanim państwo pobierze daniny. Państwa pytania poruszają się na polu obecnego systemu, gdzie wszystko trzeba robić od końca. Dlatego proponuję fundamentalną zmianę i reformę polskiej polityki.

4. PODATKI I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Odpowiedź zawiera się w punkcie wyżej. Tylko Polska podmiotowa będzie zdolna do myślenia strategicznego, wydawania pieniędzy z UE zgodnie ze swoim interesem, posłuchania obywateli w kwestii wieku emerytalnego (dwa miliony podpisów w tej sprawie wyrzucono do kosza), zaproponowania prawdziwej dyskusji i debaty w tak ważnych sprawach (rola prezydenta, który musi się otworzyć na obywateli). Również system podatkowy musi być wypracowany przez nowy obywatelski parlament, poprzedzony uczciwą propozycją dla różnych grup zawodowych. Musimy skończyć z ciągłym łataniem dziur doraźnymi pomysłami, brakiem wizji i tematami zastępczymi w mediach. Jeden człowiek nie może mieć pomysłu na wszystko, to wymaga nowej jakości na różnych poziomach polityki.

5. ROLA PREZYDENTA W SYTUACJI OSTREGO KONFLIKTU POLITYCZNEGO. Prezydent, przy obecnych kompetencjach, powinien być aktywnym mediatorem, ale przede wszystkim stać po stronie obywateli. Wszelkie środki, które utrwalają obecną partiokrację (RBN w obecnej formie), to pokaz dla mediów. Prezydent musi pomóc wypracować zmianę w Polsce poprzez likwidację przywilejów partyjnych w nowym systemie opartym na Jednomandatowych Okręgach Wyborczych (JOW). Nie chodzi tu o utrwalanie obecnej, sztucznej osi sporu, która betonuje system partyjny. Chodzi o coś, co przywróci państwo obywatelom.


Źródło: TVN/ Katarzyna Kolenda-Zaleska / skl / Fakty Online - 3 maja 2015

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Darek » 02 Maj 2015, 10:32

- W ordynacji proporcjonalnej rozgrywają nas Niemcy i Rosja - wykłada. - Amerykanie nieprzypadkowo zostawili ją w Iraku i Afganistanie. Taka ordynacja posługuje się systemem wodzowskim, a przez jednego wodza łatwiej kontrolować cały naród. Tak samo jak Merkel kontrolowała przez Tuska, co dzieje się w Polsce, i właśnie dlatego w momencie zagrożenia ewakuowała go do Brukseli. Nie mam co do tego wątpliwości. Kiedyś rozmawiałem z Tuskiem o projekcie jednej z ustaw i zapytał mnie, czy ta ustawa może być taka jak w Niemczech. Przysięgam. Inaczej spojrzałem na dziadka z Wehrmachtu.

Paweł Kukiz, GW

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez ZMarz » 02 Maj 2015, 10:25

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Xtap » 02 Maj 2015, 10:17

- Bardzo mocno wierzę w Boga - wyznaje Kukiz. - Bez niego nie poradziłbym sobie w najtrudniejszych chwilach. Nie wiem, co by się ze mną stało, gdyby nie ta historia o człowieku, który szedł z krzyżem za ludzi, a oni na niego pluli. Gdyby nie Biblia po prostu. Czy czuję się wybrany? W jakimś sensie tak. Bo mam misję: donieść JOW-y, zmienić konstytucję, oddać państwo obywatelom. Czuję się już pewniej, bo coraz więcej ludzi wie, o czym mówię, ale wcześniej miałem obok siebie tylko kilku gotowych na wszystko w walce z systemem.

Paweł Kukiz, wywiad dla Gazety Wyborczej, Małgorzata I. Niemczyńska, "Paweł Kukiz: Przeskoczę każdy mur", 02.05.2015

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez jadzik » 01 Maj 2015, 11:22

Głosuj na POPiS :lol: :lol: :lol:

Image

Re: Wybory prezydenckie - Paweł Kukiz kandydatem obywatelskim

Post przez Flavi » 01 Maj 2015, 09:40

PAWEŁ KUKIZ I JEGO RODZINA

Kukiz urodził się w 1963 roku w Paczkowie (woj. opolskie). Jest synem lekarza pochodzącego z kresów Tadeusza Kukiza. Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim oraz prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Żoną Pawła Kukiza jest Małgorzata, z którą muzyk wziął ślub w 1991 roku. Małgorzata Kukiz jest nauczycielką w szkole podstawowej. Paweł Kukiz ma trzy córki: Polę, Julię i Hanię. Pola i Julia to już dorosłe kobiety, najmłodsza Hania jest nastolatką. To właśnie ona ciężko zachorowała. Miała problem z nerkami, dziewczynka musiała przejść przeszczep: „Po przeszczepie oczywiście da się żyć. Obecnie wyniki małej nie są złe, ale nie można też popadać tak łatwo w euforii”.

Źródło: Super Express, 22.04.2015

Góra

cron