Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez donpierdo » 18 Wrz 2013, 13:37

W Koszalinie przybywa ścieżek rowerowych. W tym roku rozpoczęto budowę kolejnego etapu ścieżki wzdłuż pierścienia komunikacyjnego miasta (ok. 3 km długości, razem 12 km), trwa budowa ścieżek wzdłuż ul. Strefowej oraz ul. Cegielskiego, ścieżki do Kłosa (650 metrów), ogłoszono przetarg na dokończenie wybudowanego w tym roku I etapu ścieżki wzdłuż ulicy Gnieźnieńskiej (II etap będzie gotowy jeszcze w tym roku). W ostatnich dwóch latach przybyło w Koszalinie około 10 km nowych dróg rowerowych (jest ich łącznie około 40 km).

Źródło: serwis urzędu miejskiego (koszalin.pl)

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez kaktus_kolczasty » 23 Maj 2013, 07:15

Ciekawe jakby Koszalin wypadł w tych zestawieniach. Myślę, że nieźle, chociaż centrum jest nadal wyłączone z ruchu rowerowego. Powinniśmy brać przykład Rzeszowa, miasta średniej wielkości (180 tys. mieszkańców), które ma duże osiągnięcia - ścieżki rowerowe to aż 32 proc. wszystkich dróg ogółem.

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez Fred » 23 Maj 2013, 05:22

W Koszalinie w ostatnich latach przybyło sporo ścieżek rowerowych, ale trudno o jakąś wizualną aktualizację, chyba jeszcze jej nikt nie wykonał. W Polsce w rozwoju rowerowej infrastruktury przodują Gdańsk i Wrocław. Sytuacja powoli ulega poprawie, ale daleko nam jeszcze do Niemieck czy Anglii, nie wspominając o Danii czy Holandii. Pisze o tym Gazeta Wyborcza (22.05.2013), zamieszczając też grafike ukazującą sytuację w kraju.

Image

http://wyborcza.pl/1,75248,13963393,Mam ... iczne.html

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez drogi na kladkach » 25 Cze 2012, 13:23

Jak sie orientuje,najwiecej do powiedzenia o sciezkach rowerowych maja w Koszalinie,urzednicy-biurokraci,ktorzy siedza na partyjnych stolkach stworzonych przez kolesi dla swojego zaplecza i dumaja,co tu robic zeby nic nie robic,a kase brac.I co jakis czas rzucic jakies haslo.I tak leci kadencja.A moze w cenrtum Miasta puscic gora kladki rowerowe,jak w Berlinie tory na rozne kolejki.To by bylo,

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez Gość » 07 Mar 2012, 10:56

Ładny odcinek ścieżki rowerowej jest już wykonany od remontowanego w tej chwili ronda biskupa Jeża (Fałata-Gdańska-Orląt Lwowskich-Jana Pawła II) w stronę stacji benzynowej BP, a może i dalej, ale nie sprawdzałem.

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez kolarz » 22 Lis 2011, 07:51

Sa jeszcze inne stojaki na rowery w Koszalinie,brak sciezek rowerowych w centrum Miasta,ale najgorsze to plaga zlodzieji rowerow,kradna przecinajac linki,dla zysku pozniej za sprzedaz.Nie wiem co sie dzieje,zeby zamknac rower i caly czas sie martwi,ide zalatwiac sprawe,i czy wyjde bedzie moj rower stal i czekam,czy odiedzie nim jakis zlodziej.Najgorsze jak ukradna rowerek dzieciom,dopiero jest placz i jak to wytlumaczyc dziecku.

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez ZM » 21 Lis 2011, 21:13

O ścieżkach rowerowych cicho. Przypuszczam, że duży program budowy ścieżek legł w gruzach jak wiele innych "wizjonerskich" planów władz Koszalina. Na tle tej mizerii warto odnotować pozytywne zjawiska. Od dłuższego już czasu w Koszalinie mamy estetyczne stojaki na rowery, które są wykonane w taki sposób, że ładnie harmonizują z architekturą parkową. Ten znajduje się przy zwycięstwa na wysokości różanki (obok MOK-CK105). Uwagę zwraca również estetyczna zróżnicowana nawierzchnia, złożona z ozdobnych płytek i kostki brukowej. Proszę o inne przykłady, o ile takie napotkacie.

Image

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez AH » 26 Lut 2011, 09:21

Sejm uchwalił 25 lutego (2011) zmiany w Prawie drogowym ułatwiające życie rowerzystom. Wykreślono zapis nakazujący rowerzyście jadącemu prosto ścieżką rowerową ustąpienie pierwszeństwa samochodowi, który skręca z drogi poprzecznej. Wprowadzono zapis o śluzach dla rowerów, czyli części pasa ruchu między linią zatrzymania samochodów a skrzyżowaniem, ułatwiającą rowerzystom bezpieczne skręcanie i widoczność przez kierowców samochodów. Rowerzyści będą mogli korzystać także ze środkowego pasa na rondzie, a nie tylko skrajnego prawego. W szczególnych przypadkach (np. rodzice i dziecko) możliwa będzie jazda obok siebie oraz jazda chodnikiem, dopuszczalne będzie także wyprzedzanie przez rowerzystę wolno jadącego pojazdu z prawej strony. Dopuszcza również przyczepki dla dzieci.

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez donpierdo » 31 Lip 2010, 09:54

Image

Przejazdy do 30 minut są darmowe.

Image

Członkostwo można nabyć online (przez internet).

Image

Wybieraj rower jaki chcesz i już możesz jechać.

Image

Zwracasz rower do jakiejkolwiek stacji dokującej.

Image

Samoobsługa przez 24 godziny na dobę, przez cały rok.

Image

Doraźne lub sezonowe uzytkowanie będzie dostępne wkrótce.

Image

Dowiedz sie więcej - Jak to działa / Koszt / Gdzie są rowery?

PDF w języku polskim

Źródło/Quelle: Transport of London

Re: Ścieżki rowerowe w Koszalinie

Post przez donpierdo » 31 Lip 2010, 09:51

Londyn jest kolejną stolicą europejską po Paryżu która uruchomiła publiczny miejski program rowerowy, nazywany tutaj Barclays Cycle Hire, chociaż bardziej przyjęła się nazwa "rowery Borysa" od imienia burmistrza Londynu Borisa Johnsona. W centrum Londynu znajdzie się niebawem 6 tys. rowerów, ktore będzie można dokować do 400 specjalnych stacji. Sfinansował to bank (Barclays) udzielając 25 mln funtów kredytu na zakup rowerów, pogotowia techniczne, mundury pracowników obsługi technicznej oraz inne wydatki związane z infrastruktura rowerową i marketingiem.

Więcej na stronie: London Cyclist

Film na YouTube: Rower londyński

Góra

cron