Atom w Koszalinie!

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Atom w Koszalinie!

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Leszek » 11 Paź 2014, 15:21

Mieszkańcy gminy Mielno przegrali w warszawskim sądzie administracyjnym batalię o wykreślenie Gąsek z rządowych planów atomowych. - To nie koniec walki - zapowiada Olga Roszak-Pezała, wójt nadmorskiej gminy

Władze Mielna, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Gąski, koalicja antyatomowa bezatomu.pl oraz właściciele gruntów, na których miałaby ewentualnie stanąć elektrownia jądrowa, domagają się cofnięcia decyzji lokalizacyjnej wydanej w czerwcu ub. r. przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Adwokat Sumińska, reprezentująca przeciwników atomu, powiedziała, że "sąd brał pod uwagę jedynie przepisy prawne i wolę inwestora. Kompletnie nie interesowały go względy społeczne".

Antyatomowcy zapowiadają odwołanie do NSA (Naczelny Sąd Administracyjny). Decyjzja sądu administracyjnego oznacza zablokowanie terenów, na których miałaby stanąć elektrownia, należących obecnie do kilkunastu właścicieli, aż do połowy 2018 r. Nie mogą oni tam niczego budować ani ich sprzedać. Urzędy nie mogą wydawać pozwoleń na budowę ani nawet decyzji o warunkach zabudowy.

Źródło: Gazeta.pl

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Piotr » 03 Sty 2014, 19:40

Gonio62 napisał(a):Wewnątrz były stoiska i... gorące dyskusje zwolenników i przeciwników atomu. Nie było jednak agresji, wzajemnej niechęci, raczej wzajemna ciekawość i humor.


Byłem wtedy na Politechnice i mam niestety niezbyt miłe wspomnienie. Autor wpisu zamieszczonego powyżej jakby tego nie zauważył, ale przeciwnicy atomu sami sobie wywalczyli prawo pobytu na tym pokazie. Skandalicznie zachowały się władze Politechniki Koszalińskiej, które zamiast stworzyć przestrzeń do wymiany myśli i poglądów - co jest obowiązkiem uczelni wyższej - podjęły próbę wyeliminowania przeciwników atomu, nie pozwalając m.in. na wjazd ich autobusu przed teren uczelni oraz wywieszenie materiałów poglądowych. Administracja Politechniki zawiadomiła policję, doszło do ostrej wymiany zdań. Uczelnia postawiła na propagandę, a nie na wymianę poglądów. Nie sprawdziła się jako wolna wszechnica i przestrzeń dla wymiany myśli, pokazała swoje totalitarne oblicze. Ciekawe, ze na kompromitację PK jakoś dziwnie nikt nie zareagował.

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Gonio62 » 03 Paź 2013, 23:59

Image
Image
Image

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Gonio62 » 03 Paź 2013, 23:58

Image
Image
Image

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Gonio62 » 03 Paź 2013, 23:57

Wrzucam zdjęcia prawie sprzed roku. Przyjazd do Koszalina "autobusu atomowego" z ekipą przekonującą do budowy elektrowni atomowych - 30 listopada 2012. Przed Politechniką Koszalińską drogę "zagrodził" mu "autobus antyatomowy" i przeciwnicy budowy takich elektrowni. Wewnątrz były stoiska i... gorące dyskusje zwolenników i przeciwników atomu. Nie było jednak agresji, wzajemnej niechęci, raczej wzajemna ciekawość i humor.

Image
Image

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Glabisz » 13 Sie 2013, 08:09

jadzik napisał(a):No ale w Polsce znalazł się już "naukowiec" który wielki sztorm z XV wieku w Darłowie przedstawił jako tsunami a wysokość fali określił na 20 metrów. :lol: Niezawodny Głos Koszaliński oczywiście te bzdury powiela.


Tsunami "Niedźwiedź Morski". Ciekawe kto temu naukowcowi płaci za takie rewelacje i dlaczego polski podatnik utrzymuje wariata na etacie państwowym.

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Flavi » 10 Sie 2013, 11:19

W piątek 9 sierpnia w Gąskach przedstawiciele dziewięciu samorządów podpisali list intencyjny w celu sprzeciwu wobec lokalizacji elektrowni jądrowej w gminie Mielno (starosta koszaliński nie został w ogóle zaproszony). List intencyjny podpisali samorządowcy z Rewala, Kołobrzegu, Manowa, Karlina, Tychowa, Ustronia Morskiego, Biesiekierza, Będzina i Mielna. Nie podpisały listu miasto Koszalin i powiat Koszalin. Przeciwko planom budowy elektrowni atomowej w regionie nadmorskim środkowego wybrzeża, wypowiedziały się też gminy Łeba, Biesiekierz.

Źródło: 24Kurier.pl, 10-08-2013

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez jadzik » 10 Sie 2013, 10:38

No ale w Polsce znalazł się już "naukowiec" który wielki sztorm z XV wieku w Darłowie przedstawił jako tsunami a wysokość fali określił na 20 metrów. :lol: Niezawodny Głos Koszaliński oczywiście te bzdury powiela.

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Eugen » 09 Sie 2013, 20:58

Jeszcze jedna bzdura w tym tekście, świadcząca o tym, że tam gdzie panują emocje, tam wyłącza się myślenie. W tym samym artykule Tadeusz Pasusiak z komitetu obywatelskiego "Nie dla Atomu w Lubiatowie" mówi:

...Żadna technologia (...) nie da stuprocentownej gwarancji bezpieczeństwa i tego, że w Polsce nie wydarzy się to co w Fukushimie.

W Fukushimie doszło do wycieku na skutek trzęsienie ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera, które wywołało falę o wysokości nawet do 15 m. Nie ma możliwości, żeby trzęsienie ziemi o tej skali wystąpiło w Polsce, podobnie jak nie ma możliwości, żeby Bałtyk wytworzył tak gigantyczną falę. Tylko jedną z awarii w Fukushimie (była to seria awarii) zakwalifikowana jako 7. stopnie w siedmiostopniowej międzynarodowej skali INES. Fukushimy nie da się porównać nawet do Czarnobyla, gdyż ilość uwolnionego materiału promieniotwórczego wynosiła ok. 10 procent tego co zostało uwolnione w trakcie katastrofy w Czarnobylu.

Re: Atom w Koszalinie!

Post przez Zeta » 09 Sie 2013, 15:43

Opinie na temat elektrowni atomowej na Pomorzu są nadal podzielone, co nie przeszkadza zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom wygadywać głupot. Na Portalu Samorządowym artykuł o elektrowniach atomowych:

- Koncentrujemy się na działaniach edukacyjno-informacyjnych na terenie gmin wskazanych jako potencjalne lokalizacje. Współpraca z samorządami opiera się na informowaniu o istotnych dla projektu działaniach i zdarzeniach - podkreśla Joanna Zając z PGE EJ 1 sp z o.o.

Tymczasem podczas pobytu w Koszalinie "autobusu atomowego" w grudniu 2012 obsługa złożona z młodych ludzi zapewniała, że elektrownia w Gąskach nie powstanie. "Społeczeństwo jej nie chce, to nie będzie" - deklarowali. Stoi to w sprzeczności z wypowiedzią Joanny Zając dla Portalu Samorządowego. Wynika z tego, że ktoś - tzn. albo obsługa atomowego autobusu albo Joanna Zając - kłamie na żywca.

Elektrowni nie chce Kołobrzeg, w którym co drugi przechodzień mówi po niemiecku. Były prezydent Kołobrzegu nie krępuje się okazywaniem większej troski o dobre samopoczucie Niemców (którzy mają u siebie 20 elektrowni atomowych), niż o polski interes narodowy:

"Przytoczę jeden argument na nie dla elektrowni jądrowej w Gąskach. Mój kolega z Berlina powiedział, ze nie przyjedzie do mnie na weekend, jeżeli będę sąsiadem takiej elektrowni - mówi Henryk Bieńkowski" (obecnie sekretarz gminy Mielno).

To jest argument nie do przebicia, nie dla elektrowni w Polsce, bo Niemiec z Berlina nie przyjedzie na weekend do Bieńkowskiego z Kołobrzegu. Niemiec, czyli obywatel kraju, który tworzy obecnie razem z Rosją największe zagrożenie ekologiczne w dziejach Bałtyku, licząc od epoki plejstocenu, tzn. eksploatuje Gazociąg Północny (prawdziwa bomba ekologiczna) idący dnem Bałtyku. Pan Bieńkowski przegrał wybory w Kołobrzegu i dobrze, bo człowiek, który najpierw mówi, a później myśli, nie powinien być nawet wójtem Pierdzikowa Dolnego, nie wspominając o Kołobrzegu.

Źródło: Portal Samorządowy, Atomowe przepychanki, Weronika Kocela/ 09-08-2013 (http://www.portalsamorzadowy.pl/gospoda ... 301_1.html)

Góra

cron