Rada Miejska 2010-2014

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Rada Miejska 2010-2014

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez Inhalator » 28 Sie 2013, 21:42

Rada Miejska udała się na dłuższy wakacyjny urlop w związku z czym w Koszalinie nastał okres wielkiej smuty. Ludzie nie mają się z czego pośmiać. Nawet doroczny Kabareton w amfiteatrze nie jest w stanie wypełnić tej dotkliwej luki. Jedyna pociecha, że niebawem sezon urlopowy się zakończy, Rada Miejska powróci na salę obrad, nastanie tak wyczekiwany przez wszystkich koszalinian czas jajcarstwa, zrywania boków i tarzania się ze śmiechu.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez kaktus_kolczasty » 01 Mar 2013, 17:50

lobb33 napisał(a):Przez ostatnie 10 lat, najmniej wykształcony radny Koszalina, robotnik, potrafił dostrzec narastającą spiralę zadłużenia i to wbrew opiniom głupkowatych instytucji typu Izba Obrachunkowa czy agencja Fitch Rating, nie potrafili dostrzec zagrożeń partyjni towarzysze z tytułami naukowymi - nauczyciele, lekarze, naukowcy, zarządcy gospodarki.


Wybrane fragmenty wystąpień Stefana Romeckiego na sesjach Rady Miejskiej.

Grudzień 2008. Powinniśmy przygotowywać się na najgorsze. Powinniśmy zacząć zaciskać pasa, szukać oszczędności, głównie w sferze wydatków administracyjnych. Powinniśmy doczekać się wreszcie rzetelnej oceny efektywności różnych działań, na które wydawane są miliony, a korzyści z tego nie ma żadnych. (Oszczędzanie zacznijmy od siebie!)

Grudzień 2007. W sumie, życie na kredyt będzie nas kosztowało w 2008 roku - 38 milionów złotych. Dodajmy, że w roku bieżącym dochody miasta wzrosną o 1 procent, a wydatki o 6 procent, co oznacza, że dziura budżetowa się powiększa i zamienia w przepaść. (Budżet Koszalina na 2008 rok)

Grudzień 2005. Już pierwszy budżet określiłem jako budżet księgowego, a nie gospodarza miasta. Już wówczas była widoczna droga, którą będą podążać władcy Koszalina. To dalsza rozbudowa oligarchii miejskiej i biurokracji, to głównie robione na pokaz inwestycje, które nie przyniosą żadnych efektów finansowych w przyszłości. (W sprawie budżetu na 2006 rok)

Luty 2005. Mamy do czynienia ze złym planowaniem, niejasną księgowością, rozbieżnością danych sięgającą nawet 20 milionów złotych, wzrostem obciążeń finansowych mieszkańców, wzrostem zadłużenia miasta i wzrostem wydatków na administrację. Ta Rada przegłosuje Panu ten budżet, bo tutaj interesy partyjne są ważniejsze od interesów mieszkańców miasta. (W sprawie wykonania budżetu za rok 2004)

Styczeń 2004. Przedłożył nam Pan budżet księgowego, a nie gospodarza. Jest to budżet malejących dochodów i rosnących wydatków, propozycja życia na kredyt. Jest to budżet zachowawczy. Ten budżet nie stwarza szansy na szybki rozwój miasta. Jest to propozycja wzmocnienia oligarchii miejskiej, czyli elity polityczno-urzędniczej tego miasta. Jest to rezygnacja z działań na rzecz szerokiego udziału obywateli w życiu Koszalina. (W sprawie planu budżetu na 2004 rok)

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez lobb33 » 01 Mar 2013, 17:46

Rada Miejska (stowarzyszenie tutejszej oligarchii partyjnej) przegłosowała decyzję o trzeciej już z kolei emisji obligacji komunalnych. Tym razem jest to 73,5 mln zł, które mają być spłacone około 2032 roku, a obecnie mają pozwolić na wcześniejszą spłatę kredytów zaciągniętych w latach 2009-2010. Za decyzją zagłosowali ci co zawsze, czyli radni obecnie rządzącej jaczejki partyjnej (tzw. "koalicja"), przeciw głosowali członkowie innych jaczejek, którzy rządzili lub współrządzili kiedyś, zadłużając miasto, a dziś chcą uchodzić za "opozycję".

Przez ostatnie 10 lat, najmniej wykształcony radny Koszalina, robotnik i społecznik Stefan Romecki, potrafił dostrzec narastającą spiralę zadłużenia i to wbrew opiniom głupkowatych instytucji typu Izba Obrachunkowa czy agencja Fitch Rating. Nie potrafili dostrzec zagrożeń partyjni towarzysze z tytułami naukowymi - nauczyciele, lekarze, naukowcy, menedżerowie gospodarki. Nie widziały problemu koszalińskie media. "Na tej sali siedzą ludzie z tytułami naukowymi, właściciele przedsiębiorstw i posiadacze wielkich majątków. Dlaczego potraficie Państwo tak dobrze dbać o własny biznes, a nie chcecie dostrzec zapaści jaka dotknęła gospodarstwo pod nazwą Koszalin?" - pytał retorycznie Stefan Romecki w grudniu 2005 roku.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez Jarosz » 19 Lut 2013, 12:47

Koszalin ma obecnie 280 radnych (25 radnych miejskich i 255 radnych osiedlowych). Na jednego radnego przypada więc w 100-tysięcznym mieście 357 mieszkańców. Dla porównania, w liczącym 8,2 mln ludności Nowym Jorku jest 51 radnych, czyli na jednego radnego przypada ok. 160 780 mieszkańców. Gdyby zastosować normę przedstawicielską Nowego Jorku do Koszalina, w Radzie Miejskiej zasiadałoby 0,6 radnego, gdyby zastosować normę Koszalina do Nowego Jorku, powinno tam być 23 tys. radnych. Z tego widać, że z amerykańską demokracją jest kiepsko, powinni zacząć uczyć się od Koszalina, wzorca demokracji na świecie. Z kolei w Koszalinie mówi się, że norma nowojorska niewiele by u nas zmieniła - 0,6 radnego miałoby tyle samo do gadania, co obecnych 280 radnych.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez Zusammen » 19 Lut 2013, 10:03

Radni Koszalina postanowili "zwiększyć udział mieszkańców w procesie podejmowania decyzji" i przyznać ludności miasta 1 mln złotych (0,2 proc. rocznych wydatków budżetowych), które nazwali "budżetem partycypacyjnym". Tym samym przyznali się do tego, co od dawna wszyscy podejrzewali - że nie reprezentują mieszkańców miasta, tylko partyjne i grupowe interesy. Żeby jednak mieszkańcom nie przewróciło się w głowie od tego nadmiaru demokracji, sobie zostawili do dyspozycji pozostałe 474 mln zł czyli 99,8 proc. wydatków budżetowych miasta. "Głos Koszaliński" (dowcipne określenie tutejszego organu prasowego władzy) już sonduje mieszkańców na co chcą przeznaczyć ten 1 mln zł i czy przypadkiem nie na jakieś fanaberie.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez Aleks » 03 Lip 2012, 19:33

Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej "radni" (nazwa tutejszej oligarchii partyjnej) zajmowali się tym co zawsze, czyli nakładaniem podatków, danin, obciążeń, zadłużaniem miasta na następne pokolenia i zdzieraniem z obywatela ostatniej koszuli. Prym wiedli dwaj nauczyciele "ST", kontynuujący PRL-owską tradycję partyjnych "pedagogów społecznych", czyli Stefan Turowski i Sebastian Tałaj. Pierwszy zapewniał wszystkich, że nie jest maszyną, która "głosuje na zawołanie", czyli udowadniał, że Ziemia jest kwadratowa, drugi w ramach pomocy rodzinom, przekonywał do kolejnej podwyżki za przedszkola.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez podatnik » 29 Sty 2012, 09:47

ZM napisał(a):Uchwała deszczowa - wyniki głosowania. Jeśli ktoś miał złudzenia co do Lepszego Koszalina, to ma teraz sytuację jak na dłoni - jedna wielka ściema i załatwianie swoich interesów. To samo zresztą dotyczy PiSO-owcców (poza panią Mętlewicz), z nich opozycja jak z koziej dupy trąbka.

ZA: Husejko Władysław, Czuczak Tomasz, Bernacki Tomasz, Mikietyńska Urszula, Sendlewski Łukasz, Grygorcewicz Barbara, Żuber Eugeniusz, Wilke Izabela, Reinholz Marek, Tarnowski Ryszard, Turowski Stefan, Tałaj Sebastian, Waszkiewicz Marcin - wszyscy z PO oraz radni Lepszego Koszalina: Wezgraj Artur, Karżanowski Sergiusz (Lepszy Koszalin), Kruk Tomasz (Lepszy Koszalin),

PRZECIW: Załuski Mieczyslaw, Kościńska Krystyna, Zaroda Jerzy, Chałat Dorota, Niski Grzegorz - wszyscy SLD oraz Mętlewicz Anna (PiS),

WSTRZYMALI SIĘ: Wiśniewski Artur, Skórka Mirosław - obaj PiS.

NIEOBECNI: Sapieha Agata (PO)


Jak czesto czytam to rzadzacych wspieraja tez czlonkowie.PiS,p.p.wisniewski i skorka,ze niby to zawsze przy podwyżkach wstrzymuja sie,a tak naprawde to popieraja podwyżki,tak jak tu napisane to kozie traby.Podziwiam p A. Metlewicz umie sie zachowac po ludzku,jak mowi tak robi.A koalicja..PO..i ..Lepszy Koszalin.kwitnie.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez ropcio » 28 Sty 2012, 21:52

Przerażające jest, że ci ludzie wprowadzają podatki w całkowitej tajemnicy przed społeczeństwem. To jest dyktatura, a nie demokracja. Gdyby nie prasa krajowa nawet byśmy o tym nie wiedzieli. Podobno są jakieś instytucje do kontrolowania finansów samorządów, izby obrachunkowe i inne, ale jak ich zapytasz to ci powiedzą, ze oni są tylko od liczenia słupków i orzekania, czy prawa strona bilansu zgadza się z lewą i takie tam duperele. Odebrać im stanowiska i kazać zwracać pensje kilka lat do tyłu, wtedy nauczą się porządku i działania w interesie obywatela.

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez ZM » 28 Sty 2012, 11:31

Uchwała deszczowa - wyniki głosowania. Jeśli ktoś miał złudzenia co do Lepszego Koszalina, to ma teraz sytuację jak na dłoni - jedna wielka ściema i załatwianie swoich interesów. To samo zresztą dotyczy PiSO-owcców (poza panią Mętlewicz), z nich opozycja jak z koziej dupy trąbka.

ZA: Husejko Władysław, Czuczak Tomasz, Bernacki Tomasz, Mikietyńska Urszula, Sendlewski Łukasz, Grygorcewicz Barbara, Żuber Eugeniusz, Wilke Izabela, Reinholz Marek, Tarnowski Ryszard, Turowski Stefan, Tałaj Sebastian, Waszkiewicz Marcin - wszyscy z PO oraz radni Lepszego Koszalina: Wezgraj Artur, Karżanowski Sergiusz, Kruk Tomasz.

PRZECIW: Załuski Mieczyslaw, Kościńska Krystyna, Zaroda Jerzy, Chałat Dorota, Niski Grzegorz - wszyscy SLD oraz Mętlewicz Anna (PiS).

WSTRZYMALI SIĘ: Wiśniewski Artur, Skórka Mirosław - obaj PiS.

NIEOBECNI: Sapieha Agata (PO)

Re: Rada Miejska 2010-2014

Post przez ZM » 28 Sty 2012, 10:05

Trzeba uwiecznić "uchwałę deszczową", która rozsławiła Koszalin na całą Polskę. Swoją drogą, po co wydawać (przepraszam - wyrzucać) ogromne pieniądze na "promocję miasta", jeszcze kilka takich uchwał i będzie o nas głośno i to bez jednego grosza wydanego przez Właścicieli Koszalina tzn. rządzących uzurpatorów, partyjnych łobuzów, których podtrzymuje bandycka ordynacja wyborcza, bo gdyby nie to, dawno by byli na śmietniku historii, a niektórzy na państwowym wikcie (gdybyśmy mieli państwo praworządne).
======================================================================================================
UCHWAŁA NR XVI/207/2011 RADY MIEJSKIEJ W KOSZALINIE
z dnia 24 listopada 2011 r.
w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków


Na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858; z 2007 r. Nr 147, poz. 1033; z 2009 r. Nr 18, poz. 97 z 2010 r. Nr 47 poz. 278, Nr 238 poz. 1578) na wniosek Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Koszalinie, Rada Miejska w Koszalinie uchwala, co następuje:

 • § 1. Zatwierdza się taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków zgodnie z wnioskami z dnia 20 października 2011 r. Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Koszalinie, w następującej wysokości netto:
  • 1) za dostawę wody:
   • a) gospodarstwa domowe i odbiorcy wody na cele socjalno-bytowe 2,91 zł/1 m 3
   • b) pozostali odbiorcy 2,96 zł/1 m 3
  • 2) za odbiór ścieków:
   • a) gospodarstwa domowe i odprowadzający ścieki socjalno-bytowe 3,44 zł/1m 3
   • b) pozostali odbiorcy 3,44 zł/1m 3
  • 3) za odprowadzanie ścieków w postaci wód opadowych lub roztopowych pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni do kanalizacji deszczowej – wszyscy odbiorcy 2,11zł/1 m2/rok.
 • § 2. Wskazane w § 1 ceny podlegają zwiększeniu o podatek od towarów i usług, określony w odrębnych przepisach.
 • § 3. Taryfy zatwierdza się na okres od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2012 r.
 • § 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Koszalina.
 • § 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Władysław Husejko

Góra

cron