Ptaki w Koszalinie

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Ptaki w Koszalinie

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Add3 » 08 Sty 2017, 00:11

Znakomicie uchwycony kos. Zdjęcia autorstwa koszalińskiego reportażysty Henryka Gajka.

Image
Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Add3 » 08 Sty 2017, 00:11

Znakomicie uchwycony kos. Zdjęcia autorstwa koszalińskiego reportażysty Henryka Gajka.

Image
Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Buzu » 01 Lis 2013, 16:39

Karmniki dla gołębi obok przystanku autobusowego na Rynku Staromiejskim. Teraz ptaki mają już swoje miejsce po tym, jak rozpoczęcie robót budowlanych na Rynku pozbawiło je czasowo dostępu do stałego miejsca pobytu.

Image
Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez ZbyszMar » 24 Paź 2013, 22:02

Koszalińskie gołębię przed "Gołębią kawiarnią", bo właśnie tak można przetłumaczyć nazwę nowej kawiarni "Columbus Coffee" (gołąb po łacinie - Columba). Firma Columbus Coffee to sieć nowoczesnych kawiarni, oprócz Koszalina ma swoje lokale w Szczecinie, Słupsku, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Otwierając lokal przy pełnym gołębi Rynku koszalińskim, firma nie przewidziała zapewne, że jej nazwa zostanie odebrana dosłownie i przyciągnie tytułową klientelę. No cóż, w końcu sami tego chcieli...
Koszalinianie dają dowody przywiązania do swoich gołębi, obecnie osieroconych z powodu trwających na Rynku prac budowlanych. Pozwalają im spokojnie przebywać na przystanku autobusowym, ustępują miejsca na chodniku, ptaki są też systematycznie dokarmiane.

Image
Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Gogo2 » 10 Paź 2013, 23:45

Prace budowlane prowadzone na Rynku Staromiejskim odcięły koszalińskie gołębie od miejsca tradycyjnego dokarmiania. Zdezorientowane i oswojone z ludźmi ptaki koczują wokół przystanku autobusowego. Październik 2013.

Image
Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Rufu » 26 Kwi 2012, 22:19

Kruk krukowi...

Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Mariuszek » 18 Gru 2011, 23:32

Ciekawostka, list wspólnoty mieszkaniowej opublikowany w Głosie Koszalińskim z 23 marca 2006.

Kto sprząta po gołębiach?

Z dziennika telewizyjnego z Koszalina dowiedzieliśmy się, że Urząd Miejski wydał z budżetu miasta około 15 tys. zł po to, aby zabezpieczyć budynek ratusza przed uciążliwymi gołębiami. Uznaliście, że gołębie brudzą elewację budynku. Pozamykaliście otwarte przez kilkadziesiąt lat okienka do strychu, uniemożliwiając gołębiom dostęp do ulubionego przez nich miejsca przesiadywania i noclegów. (...) Zmuszone zostały do znalezienia nowej siedziby, gdzie można nie tylko przesiadywać, ale także nocować. No i gołębie znalazły sobie budynek naszej wspólnoty, zajmując na nim znaczną część dachu i całą długość rynien. Obecnie na budynku już pojawiły się gołębie zabrudzenia. (...) W związku z powyższym powstaje pytanie: kto teraz będzie ponosił koszty utrzymania czystości, które dotychczas Urząd Miejski pokrywał z naszych podatków. (...) Nasuwa się też zasadnicze pytanie: gdzie teraz gołębie będą wychowywały swoje nowe lęgi. Rynny na naszym budynku, które są teraz zajmowane, do tego na pewno się nie nadają (...)

Wspólnota Mieszkaniowa
Koszalin, ul. Zwycięstwa/74-80

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez piotruś Pan » 23 Lis 2011, 23:51

Zdjęcia zrobione w lutym 2010 na stadionie Gwardii. Nie wiem co to za ptaki. Chyba kawki.

Image

Image

Re: Ptaki w Koszalinie

Post przez Krzysztof » 15 Cze 2011, 14:40

W swoim archiwum odnalazłem zdjęcie bociana wykonane w czerwcu 2006 roku na działkach przy ul. Władysława IV, przy drodze do Jamna. Bociek, niespodziewanie dla wszystkich, wylądował przy cieku wodnym przebiegającym przez działki. Pewnie rozglądał się za jakąś żabą. Wokół odpoczywało wielu ludzi, którzy na potęgę zaczęli biec do altanek po aparaty fotograficzne, żeby go uwiecznić.

Image

Dodane z wątku Pomorze -> Kraina

Ptaki w Koszalinie

Post przez Krzysztof » 15 Cze 2011, 14:38

Nasze koszalińskie ptaki, ptaszki i ptaszyska budzące nas wcześnie rano. Tutaj wklejamy ciekawe zdjęcia (najlepiej przesłać je na adres e-mail koszalin1266@wp.pl), dzielimy się spostrzeżeniami i uwagami.

Góra

cron