Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Wyślij odpowiedź


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode włączony
[img] włączone
[flash] wyłączony
[url] włączony
Uśmieszki włączone
Przegląd tematu
   

Pełny widok Przegląd tematu: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez Admin3 » 10 Gru 2013, 22:44

Przeniesione z innego wątku
-------------------------------

Myślę, że ta uwaga dotyczy także innego mistrza Północy - Sibeliusa, dumy Finlandii, który był szwedzkiego pochodzenia. Przy okazji, refleksja. Edvard Grieg był Norwegiem szkockiego pochodzenia, a nasz Fryderyk Chopin oczywiście Polakiem, z ojca spolonizowanego Francuza. Wszyscy byli wielkimi kompozytorami, poetami muzyki, czerpiącymi w swej twórczości z rodzimego folkloru, a Edvarda Griega dziś się określa mianem Chopina Północy. Przenikanie się kultur, różnych wrażliwości i tradycji muzycznych, jest - jak widać po tych przykładach - wskazane.

A teraz jeszcze jedna ciekawostka. Cytuję za koszalin7.pl: "Kłopoty koszalińskich filharmoników z własną siedzibą, która byłaby godna jednej z najstarszych polskich instytucji muzycznych na Pomorzu, są znane nie tylko w Polsce, ale niestety także poza granicami kraju. Może dlatego prezydent Mirosław Mikietyński ogłosił wyniki konkursu na projekt filharmonii w obecności delegacji z partnerskiego miasta Seinäjoki, z kraju Sibeliusa - twórcy narodowego stylu w muzyce fińskiej - który dla Finów znaczy tyle, co dla nas Chopin". Był to rok 2010, w Polsce ogłoszony Rokiem Chopinowskim. (artykuł Rocznica i pomnik dla Chopina).

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez Gogo3 » 18 Lis 2013, 23:02

Rok 2002, osiedle Wenedów. Od lewej: Mirosław Mikietyński, NN, Stefan Romecki, radny Tadeusz Gębka, posłanka Małgorzata Rohde, Jarosław Kalenik.

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez fotopstryk » 28 Sie 2013, 12:54

Wystawa o wizycie prezydenta Kaczyńskiego w Koszalinie w 2009 roku - maj 2013

Image

Image

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez Flavi » 28 Sie 2013, 12:35

Z prezydentem Lechem Kaczyńskim i biskupem Edwardem Dajczakiem na Górze Chełmskiej, 14 maja 2009 roku.
Źródło: koszalin7.pl/ Prezydent Lech Kaczyński w Koszalinie/ http://koszalin7.pl/st/hist/historia_026.html

Image

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez Krzysztof » 24 Lip 2013, 16:18

Ze Stefanem Romeckim na placu Zwycięstwa, ok. 2003 r.

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez fotopsTRyk » 19 Wrz 2011, 09:12

I jeszcze jedno zdjęcie z uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Piłsudskiego, 11 listopada 2003.

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez fotopsTRyk » 19 Wrz 2011, 08:53

Robiłem trochę remanentów ze zdjęciami z okresu budowy pomnika marszałka Piłsudskiego i natknąłem się na sympatyczna serię zdjęć z uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego, 5 grudnia 2002 roku. Było to więc miesiąc lub dwa po wygranej przez Mirka kampanii wyborczej. Mikietyński już w kampanii zapowiedział, że poprze budowę pomnika, chociaż nie była to wtedy decyzja popularna i mogła go narazić na utratę punktów wyborczych (budowie pomnika nie były przychylne koszalińskie media). Była to więc decyzja pod prąd. Dobre to były czasy.

Image

Image

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez Stefan Romecki » 16 Kwi 2011, 21:24

Moje zdjęcie z Mirkiem. Chyba z 2002 roku z pierwszej kampanii wyborczej.

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez fotopsTRyk » 16 Kwi 2011, 21:17

Wklejam najlepsze moim zdaniem zdjęcie Prezydenta i naszego Obywatela Honorowego jakie posiadam.

Image

Re: Mirosław Mikietyński - Honorowy Obywatel

Post przez MP » 18 Sty 2010, 12:42

Mikietyński w czołówce najlepszych prezydentów miast w Polsce. Za to pogromca internetu Krzystek na szarym końcu. Wyborcza publikuje wyniki ogólnopolskich badań "Mój Samorząd", zrealizowanego przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych "SPLOT" i PBS DGA (współfinansowanie z UE).

Szczecinianie niemal zmiażdżyli swoją władzę z Krzystkiem na czele (wróg internautów). Za to Koszalin wystawił prezydentowi wysoka ocenę.

Gazeta Wyborcza, Szczecin, 2010-01-14, Jerzy Połowniak, Sondaż: Koszalin zadowolony, Szczecin nie napisał(a):Prezydenta Mirosława Mikietyńskiego i lokalną klasę polityczną szacunkiem darzy zdecydowana większość koszalinian. O uczciwości władz jest przekonanych 54,8 proc. przepytanych mieszkańców, a kompetencje docenia aż 65,8 proc. To drugi najlepszy wynik w Polsce za Gdynią (gdzie już 12 lat rządzi słynny prezydent Wojciech Szczurek), a przed takimi tuzami samorządności jak Wrocław czy Rzeszów.

Zaufanie do urzędującego prezydenta Koszalina zadeklarowało aż 82,1 proc. badanych. Daje to Mikietyńskiemu trzecie miejsce w Polsce (za prezydentem Szczurkiem - 85,4 proc. i prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem - 84,7 proc.). Chociaż wiedzieliśmy, że Mikietyński jest popularny - wyrazem tego było np. przyznanie mu w listopadzie tytułu Honorowego Obywatela Koszalina - to wyprzedzenie w "rankingu" choćby prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza (któremu ufa "tylko" 80,6 proc. wrocławian) jest niespodzianką. Mikietyński udowodnił wątpiącym, że lokalna wspólnota może własnymi siłami wiele zmienić - nawet bez specjalnej życzliwości Szczecina (czyli marszałka) i Warszawy (rządu).

Góra

cron